Zamanımızı Etkili Kullanmak İçin 3 Basit Yöntem


0

Hepimizin bildiği ama pek de bilmek istemediği şey şu ki en değerli ve en gerçek hazinemiz zamanımız; bir diğer değişle an parçalarından oluşan hayatımız…

O işte hep yakındığımız, çabucak geçen, elimizden kayıp giden şey; hayat. 

Hayat diye yazınca gözümüzde büyüyen olgu aslında şuan ve şu saniye yaşadığımız şey. Gelin o zaman hayatımızı değiştirmeye şimdi ve şuandan başlayalım. Şuan yapamazsak bu anı da kayıp giden hayatımıza ekleyip üzülmeye devam edeceğiz. 

İyi, güzel, hoş diyorsun da konuşmak kolay tabi, ne yapalım yani nasıl düzenleyip yönetelim hayatımızı ya bir öneri sun ya da yazıyı uzatma dediğinizi duyar gibiyim. O yüzden lafı kısa kesip başlıyorum:

Sosyal Medya Hesaplarımızı Düzenlemek

Hepimiz günde en çok vaktimizi işte burada geçiyoruz. O zaman işe burdan başlayalım. 

Eğer kendi gündemimizi belirleyemezsek, üretilen sahte gündemler arasında kayıp gideriz. O zaman önce takip ettiğimiz hesapları/kişileri/kanalları bir gözden geçirelim. Aslında hiç de ilgimizi çekmediği gerekli/gereksiz onlarca yazıyı/resmi/videoyu sırf sıkıldığımız/elimizin altında olduğu için bakıyoruz. Şöyle bi bakalım; ben gündemimde kimi görmek istiyorum, ne benim için olmazsa olmaz, ne olmasa da olur aslında…  

Yardımcı Uygulamalar Edinmek

Hayatımızı düzene sokmak isteyen onlarca insanın talebi doğrultusunda üretilen onlarca güzel uygulama var. Ben bu maddede sadece birinden bahsedeceğim; O da “Loop Habit Tracker”. İşte o çok yapmak istediğimiz de yapamadığımız her türlü alışkanlığı bu uygulamaya kaydederek, bize hatırlatmasını sağlayabilir veya o konuda grafiğimizi çıkararak ilerlememizi görebiliriz. Bu sayede aldığımız geri dönüşlerle herhangi bir davranışı kolayca alışkanlığa çevirebiliriz.

Kendimizle Hesaplaşmak

Ne yapıyorsak yapalım, belirli aralıklarla ne yaptığımızı yazalım. Görelim. Yüzleşelim.

Böylece aralıklarla geri bildirim vererek kendimizi, planımızı ve hayatımızı git gide mükemmele yaklaştıralım. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir