Davet ve Tebliğ, Video

Yusha Evans ve İbretlik İslam Yolculuğu

Yusha Evans… Eskiden bir papazdı ama artık İslam’ı yaşamaya ve yaşatmaya gönül vermiş bir dava adamı. Bu videoda onun uzun, meşakkatli ama bir o kadar da imrenilecek İslam yolculuğuna şahit olacaksınız.

Hayatının erken dönemlerinde, hristiyan olan büyük annesi ve büyük babasıyla yaşamış, böylece kendisini hirsitiyanlığa adamıştır. Ancak üniversitede incilin tamamını okumaya başlaması üzerine, yazılan pek çok incil arasında derin farklılıklar ve çelişkiler olduğunu görmüştür. Dahası, yazılan incillerde, geçmişte yaşamış Peygamberlerimiz hakkında akıl almaz ifadelerin yer aldığını gördüğünde, hirstiyanlık inancında büyük problemler olduğunu anlamış ve sorgulamalarını derinleştirmiştir.

Sonrasında İslam’ın kutlu yoluna varması da elbette kolay olmamış ancak Allah’ın hidayet vermesiyle, bunu başarmış bir isim… Yaşadıklarını tüm samimiyetiyle anlatıyor ve artık Yusha Evans, tebliğ yapıyor. Dünyaya İslam’ı ve kendi hikayesini anlatıyor, İslam’sız topraklarda, İslam’ı diriltmeye çalışıyor.

Kendisini daha fazla incelemek isteyenler için: https://yushaevans.com/bio/

Eski Papaz Yusha Evans Müslüman Oluşunu Anlatıyor

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>