Eğlence, Sanat, Yaşam

6 Adımda Yumurta Kabuklarıyla Harika Duvar Süsü – Tablo Yapımı

Çöpe atılan bir çok malzemenin değerlendirilip harika eşyalara dönüştüğüne şahit olmuştuk fakat bunların en farklısı yumurta kabukları olacak. Pahalı duvar kağıtları ya da anlamsız tablolar yerine neredeyse maliyetsiz ve çok şık görünecek süslemeler sizin el emeğiniz olduğu için de oldukça kıymetli olacak. Dikkat! Bu basit ve eğlenceli etkinlik için bir süre yumurta yemek zorunda kalabilirsiniz 😉

Gerekli malzemeler:

 *Tahta pano (boyutu isteğe bağlı)

 * Beyaz boya (renk isteğe bağlı)

 *Yumurta kabukları (yıkanmış, temizlenmiş ve kurutulmuş)

 * Altın varak (ya da altın rengi boya)

 *Sıcak tutkal tabancası ya da hızlı kuruyan tutkal

1. Boyama

Tahta panoyu beyaza boyuyoruz. 

Panonun tahta olması şart değil, hazır çerçeve de, herhangi sevdiğiniz bir yüzeyi de kullanabilirsiniz. Hatta direk duvara bile yapabilirsiniz. Duvara uygulayacaksanız, yüzey dikey olduğundan mutlaka hızlı kuruyan ve güçlü tutkal kullanmanız gerekiyor.

2. Bekleme

  Kurumasını bekliyoruz.

3. Yumurta Kabukları

Yumurta kabuklarını irili ufaklı bir kaç parçaya bölüyoruz. Sonra kabukların iç tarafını altın varakla kaplıyoruz. Ya da altın rengi boya ile boyuyor ve kurumaya bırakıyoruz.

4. Yapıştırma

Kuruyan yumurta kabuklarını kuruyan panoya çok dikkatli bir şekilde yapıştırıyoruz.

Sıcak tutkal tabancası kullanmanız daha iyi olacaktır. Hem çok kolay hem de çabuk olur. Fakat eğer tutkal tabancanız yoksa hızlı kuruyan iyi bir tutkal kullanmanız yeterli olacaktır.

Önemli not: Yumurta kabuklarını yapıştırırken panoyu dikey değil yatay konumda tutun. Böylece geç yapışan yumurta kabukları düşmeden yapışır.

5. Düzenleme

Yumurta kabuklarını belli bir düzende yahut gelişi güzel yerleştirebilirsiniz. Kabukları bir kaç parçaya bölerek irili ufaklı boyutlarda yaparak ya da hepsini aynı boyutta da kullanabilirsiniz.

6. Hazır

Tablo duvarınızı süslemek için hazır.

Kaynaklar

3D DIY Wall Art

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>