YouTube’da İstifade Edebileceğiniz 6 Kanal


2
2 Paylaşım, 2 Beğeni

Teknoloji çağında yaşıyoruz ve işimiz ,yaşımız yahut konumumuz ne olursa olsun bir şekilde sosyal medya ile muhatabız. Gerek öğrenci, gerek öğretmen, gerekse anne-baba olarak gündemin nabzını tutmamız gerekiyor. Müspet ve menfi arasında seçim yapmak Müslümanın üzerine farz olduğu için de sosyal medya üzerinden ulaştığımız her konunun kaynağı önem teşkil ediyor. Yarın Hakk’ın divanına varınca gözümüzle gördüğümüz, kulağımızla işittiğimiz ve şahit olduğumuz her şey için ayrı ayrı hesap verecek olmamız sebebiyle; en güzel ,en faydalı ve en hayırlı bilgiye ulaşmak gayesi ile hareket etmeliyiz. Netice olarak hem zihnimizde dönüp duran sorulara müspet cevaplar alabilecek, hem de çocuklarımız yahut çevremiz tarafından bir soru sorulduğunda en mutmain eden yanıtı verebilecek şekilde kendimizi donatmamız gerekiyor. Aşağıda ki kanalların her birinde kendisine has bir metot ile ilerleyebilirsiniz: 

İçeriklerin pek çoğunu ders yapar gibi kalem kağıt eşliğinde takip edebileceğiniz gibi, isterseniz bazılarını da ütü yaparken, sarma sararken hatta örgü örerken bile dinleyebilirsiniz. 

Şöyle güzel bir yorgunluk kahvesi eşliğinde sesli kitaplar dinleyerek zihninizi dinlendirebilir yahut çayınızı yanınıza alıp gönlünüze hoşluk verecek şiirlerle zamanınıza güzellik katabilirsiniz. 

Merak uyandıran konularla alakalı teorileri yahut olayların iç yüzlerini anlatan araştırmaları dinlerken de bakış açınızın hayra yönleneceğini ve tefekküre yöneleceğinizi gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz .

1. Gençliğin Nabzı

Dünyayı güzelleştirme hedefi ile çıkılan bir yol ve bu yolculukta gönül heybelerimize katık olması niyetiyle hazırlanan kaliteli içerikler burada. Gençlerin nabzını tutabileceğimiz güncel konuların yanı sıra cevabı aranan pek çok soruyu ve sorunu da açıklığa kavuşturmuşlar.

https://www.youtube.com/channel/UCVo66lnCT8UJRlBZteptgMA

2. Merak Uyandıran Konular

Sanat, tasarım ve teknoloji konularına hikaye anlatıcılığı (storytelling) perspektifinden bakış. Yıllardır istikrarlı bir şekilde her hafta aynı gün ve aynı saatte yayınladığı içerikler, blog sahibi Barış Özcan’ın ”Zinciri Kırma” projesinin de somut bir örneği niteliğinde..

https://www.youtube.com/channel/UCv6jcPwFujuTIwFQ11jt1Yw

3. Sesli Kitap Dinlemiş Miydiniz?

Kitaplardan kısa bölümler ve ruhu ferahlatan mekanlarda yapılan seslendirmeler ile hem madden hem de manen dinlenebilirsiniz. Uzun soluklu olmasa da, azların da bazen çok ettiğinin göstergesi niteliğinde ki bu çalışma pek çoğumuzun planladığı aktivitelerin halka arz edilmiş hali… Bir kitap, bir kamp sandalyesi ve biraz da kahve/çay ile geçirilecek güzel günler dileriz:))

https://www.youtube.com/channel/UCdxk9BC5Xw052AiY3wb7eLA

4. Ramazan Ayları Hariç de Dinlenecek Bir Abimiz

Yıllardır Ramazan aylarında ekranlarda görmeye aşina olduğumuz Bekir Develi Abimizi artık yılın her vakti takip edebiliriz. Üstelik hazırlanan kaliteli içeriklerde; alanında uzman kişilerle yaptığı sohbet havasında geçen röportajlardan tutun da istifade edilecek pek çok güzel konu var. Aile aktivitesi olarak takip edebileceğiniz bu güzel kanalı çevrenize de şiddetle tavsiye edebileceğinize garanti veririz.

https://www.youtube.com/user/bekirdeveliofficial

5. Şiir Şifadır

Şiirin şifa olduğuna inanıyoruz. Ancak müspet şiirler dinlemenin ruha etkisi ve manevi hazzı da bir başka. Mutlaka dinlemeniz gereken şiirler var..

https://www.youtube.com/user/frkanozdemir

6. Yeni Bir Soluk

Tv programları ile tanınan bir ekibin dijital medyaya getirdiği yeni bir soluk.. İslami ve insani değerlerimize katkı sağlamanın yanı sıra, güzel insanlarla yapılan sohbet ve muhabbetler ile şenleneceğimiz bir kanal… Çalışmaları hakkında kendilerinin yaptığı açıklama şu şekilde: 

”MyMecra; ilkeli, eğlenceli, aile yapısını koruyan, vizyon katan, kültüre ve sanata önem veren, eğitimden, sağlıktan, fikirden, kitaplardan, şiirden, tarihten, güncelden, sosyolojiden, dini meselelerden yapacağı vurgularla, kimi zaman ciddi, kimi zaman da komik ama hep ufuk açıcı özgün içerikleri ve kaliteli prodüksiyonları ile YouTube’a tamamen farklı ve milli bir renk vermek için yola çıktı. MyMecra kötünün, çirkinin ve yanlışın alternatifi değil, iyinin güzelin ve doğrunun bu platformdaki belirleyicisi olmayı hedeflemektedir. MyMecra; izleyicisine “beraber yürüyelim” diyerek, klasik programcılığın ötesinde birliktelik vurgusuyla yayıncılık yapmaktadır. MyMecra; özgün içerikleri ve birden çok programla yola çıkması bakımından Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmektedir. “Beraber Yürüyelim”

https://www.youtube.com/c/MyMecra/featured


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
2 Paylaşım, 2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
2
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
23
HARİKA
HAHA HAHA
1
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
7
BAŞARILI

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ‘Hiç Unutmam’ da güzel bazı hikayeler tam yüreğe işliyor. Allah ile pazarlık yapan teyzenin hikayesi gibi.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı