Eğitim, Kişisel Bakım, Sağlık, Yaşam

Yoğun ve Sağlıksız Yaşamımıza Basit Bir Hile: Limon Suyu

Günümüzün modern dünyasında, soluduğunuz havadan içtiğiniz suya kadar,  kullandığınız kozmetik ürünler, şampuanlar, yediğiniz yiyeceklerdeki katkı maddeleri, hormonlar, antibiyotikler ve tabi ki de diğer zarar verici maddelerin içinde bulunan toksinler tarafından bombardıman edilebilirsiniz. Tabi ki bizim bu bombardımana karşı küçük, ucuz ve basit bir önlemimiz var 😉

1. Toksinlerin Zararları

Tüm bu toksinler vücudunuzda zarar verici etkiler uyandırabilir, metabolizmanıza zarar verebilir, sindirim sisteminize çökertebilir ve enerji düzeyinizi alt üst edebilir. Uzun vadede kronik organ hastalıklarına sebep olabilir.

2. Peki Ne Yapmalı?

Eğer size bu toksinlerden arınabileceğinizi, sindirim sisteminizi onarabileceğinizi, metabolizmanızı düzeltebileceğinizi ve enerji düzeylerinizi yükseltmeye yardımcı olabilecek bir şey söylenilse yapar mıydınız?

Üstelik bu iş 1 dakikadan daha kısa sürüyor!

3. İşte Hile!

Her gün uyandıktan hemen sonra  oda sıcaklığında arıtılmış suya 1 tam limon (limonun büyüklüğüne bağlı olarak) sıkın. Böylelikle bu yöntemle buz gibi suya kıyasla vücudunuza işleyecek  ilk şey daha yumuşak olur. Limonu sıkmadan önce çeyrek dilimlere bölmenin yarıya bölüp sıkmaktan daha kolay olduğu keşfedilmiştir siz de öyle yapabilirsiniz.

4. Limon Suyunun Avantajları

Sabah limon suyu içmenin vücudunuza, sağlığınıza ve enerjinize bir çok faydası var:

5. Limon Suyunun Avantajları

Limon suyu vücudunuzu sindirimini arttırmaya yardımcı olur ve safra üretimini uyarır. Limon suyu birazdan sayacağımız diğer avantajların etkisi ve hormonal dengenizin korunmasını sağlayarak vücudunuzun yağ kaybetmesine yardımcı olur.

6. Sindirim Yardımcısı!

Limonun büyük bir sindirim yardımcısı ve karaciğer temizleyicisi olduğunu biliyoruz. Limon sitrik asit, magnezyum, biyoflavonoidler, C vitamini, pektin, kalsiyum ve limonen içerir, bu da bağışıklık sistemini güçlendirir, böylece vücut enfeksiyonla savaşabilir.

7. Hazımsızlık Giderici

Limon suyu, vücudunuzun sindirimi artırmasına ve safra üretimini uyarmasına yardımcı olur. Limon suyu, mide ekşimesi ve hazımsızlık için bile bir yardımcı olabilir.

8. Enerji Dostu

Sadece limon suyunun kokusunun bile ruh halinizi ve enerji seviyenizi artırdığı ve kaygıyı azalttığı görülmüştür. Ayrıca taze organik limon suyunun detoks etkisi ve alkalileştirici etkisi, vücudunuzdaki toksinlerin uzaklaştırılması yoluyla enerjinizi arttırabilir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

17 yorum var.

 1. 1
 2. 3
 3. 5
 4. 7
 5. 10
 6. 12
 7. 14
 8. 16
  • 17

   Kullanılan ifadede ki maksat yanlış anlaşılmaya müsait olmamakla birlikte eleştirinizi bir sonra ki yazılarınızda dikkate alacağız teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>