Yoğun ve Sağlıksız Yaşamımıza Basit Bir Hile: Limon Suyu


0

Günümüzün modern dünyasında, soluduğunuz havadan içtiğiniz suya kadar,  kullandığınız kozmetik ürünler, şampuanlar, yediğiniz yiyeceklerdeki katkı maddeleri, hormonlar, antibiyotikler ve tabi ki de diğer zarar verici maddelerin içinde bulunan toksinler tarafından bombardıman edilebilirsiniz. Tabi ki bizim bu bombardımana karşı küçük, ucuz ve basit bir önlemimiz var 😉

1. Toksinlerin Zararları

Tüm bu toksinler vücudunuzda zarar verici etkiler uyandırabilir, metabolizmanıza zarar verebilir, sindirim sisteminize çökertebilir ve enerji düzeyinizi alt üst edebilir. Uzun vadede kronik organ hastalıklarına sebep olabilir.

2. Peki Ne Yapmalı?

Eğer size bu toksinlerden arınabileceğinizi, sindirim sisteminizi onarabileceğinizi, metabolizmanızı düzeltebileceğinizi ve enerji düzeylerinizi yükseltmeye yardımcı olabilecek bir şey söylenilse yapar mıydınız?

Üstelik bu iş 1 dakikadan daha kısa sürüyor!

3. İşte Hile!

Her gün uyandıktan hemen sonra  oda sıcaklığında arıtılmış suya 1 tam limon (limonun büyüklüğüne bağlı olarak) sıkın. Böylelikle bu yöntemle buz gibi suya kıyasla vücudunuza işleyecek  ilk şey daha yumuşak olur. Limonu sıkmadan önce çeyrek dilimlere bölmenin yarıya bölüp sıkmaktan daha kolay olduğu keşfedilmiştir siz de öyle yapabilirsiniz.

4. Limon Suyunun Avantajları

Sabah limon suyu içmenin vücudunuza, sağlığınıza ve enerjinize bir çok faydası var:

5. Limon Suyunun Avantajları

Limon suyu vücudunuzu sindirimini arttırmaya yardımcı olur ve safra üretimini uyarır. Limon suyu birazdan sayacağımız diğer avantajların etkisi ve hormonal dengenizin korunmasını sağlayarak vücudunuzun yağ kaybetmesine yardımcı olur.

6. Sindirim Yardımcısı!

Limonun büyük bir sindirim yardımcısı ve karaciğer temizleyicisi olduğunu biliyoruz. Limon sitrik asit, magnezyum, biyoflavonoidler, C vitamini, pektin, kalsiyum ve limonen içerir, bu da bağışıklık sistemini güçlendirir, böylece vücut enfeksiyonla savaşabilir.

7. Hazımsızlık Giderici

Limon suyu, vücudunuzun sindirimi artırmasına ve safra üretimini uyarmasına yardımcı olur. Limon suyu, mide ekşimesi ve hazımsızlık için bile bir yardımcı olabilir.

8. Enerji Dostu

Sadece limon suyunun kokusunun bile ruh halinizi ve enerji seviyenizi artırdığı ve kaygıyı azalttığı görülmüştür. Ayrıca taze organik limon suyunun detoks etkisi ve alkalileştirici etkisi, vücudunuzdaki toksinlerin uzaklaştırılması yoluyla enerjinizi arttırabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

17 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Kullanılan ifadede ki maksat yanlış anlaşılmaya müsait olmamakla birlikte eleştirinizi bir sonra ki yazılarınızda dikkate alacağız teşekkürler 🙂

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı