Sitemizde herkes yazar olabilir. Belirtilen kriterler çerçevesinde yayın politikamıza uygun olmak şartıyla hazırlayacağınız her türlü haber, makale ve liste gerekli kontrollerin ardından sitemizde yayımlanabilir.

Yazarlığa başlamadan önce sitemiz hakkında genel bir bilgi almak için buraya tıklayınız.

Yazı hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Hazırlanacak konu bilgilendirici olmalıdır. İnsanları güldürmek bir araç olarak kullanılabilir, fakat kesinlikle birincil amaç olmamalıdır. Sitemizde, hiçbir bilgi verme amacı taşımayan, sadece güldürmek amacıyla hazırlanan yazılara yer verilmemektedir.
 • Yazılarda yer alan metinler mümkün olduğunca kısa tutulmalı, verilmek istenen bilgiler özet halde sunulmalıdır.
 • Yazılar kesinlikle özgün olmalıdır. Tamamı başka sitelerden kopyalanan içerikler sitemizde kesinlikle yayımlanmamaktadır.
 • Yazıda yer alan bazı cümleler ya da paragraflar başka sitelerden alıntı yapılabilir, fakat yazı sonunda “Kaynaklar” kısmında ilgili sitenin linki verilmelidir.
 • Yazı bir kitaptan faydalanılarak hazırlanmışsa yazar ve kitap ismi “Kaynaklar” kısmında açık bir şekilde belirtilmelidir.
 • Yazılarda Kur’an ayetleri kullanılacaksa sure ismi ve ayet numarası parantez içinde belirtilmelidir. Hadis metinleri kullanılacaksa da ilgili hadisin kaynağı ve hadis numarası açık bir şekilde parantez içinde belirtilmelidir.
 • Konular liste şeklinde hazırlanmalıdır. (İstisnalar olabilir)
 • Makale ve listelerde yer alan her maddeye uygun resim bulunmalıdır. (İstisnalar olabilir)
 • Yazılarda kullanılan resimler kan, şiddet ve çıplaklık içermemelidir.
 • Kullanılacak olan görsellerin çözünürlüğünün yüksek olmasına dikkat edilmelidir.
 • Liste kategorisindeki yayınlarda görüleceği üzere listelerde ana ve ara başlıklar bulunmaktadır. Bu başlıkların dikkat çekici olması ve altında yer alan metni özetler nitelikte olması gerekmektedir. (Aşağıda verilen örnek listeleri inceleyebilirsiniz.)
 • Yazılar siyasetten uzak olmalıdır. Sitemizde X kişisi/grubu/cemaatinin kötülenmesine ya da ayrıştırıcı her türlü söyleme hiçbir şekilde müsaade edilmemektedir.
 • Hazırlanan yazılarda Türkçe yazım kurallarına dikkat edilmeli, noktalama işaretleri doğru kullanılmalı ve gereksiz kısaltma ve argolardan uzak nezih bir dil kullanılmalıdır.

Örnek listeler:

https://suffagah.com/20-adimda-hayirli-bir-koca-olmak

https://suffagah.com/mescidde-yapilmamasi-gereken-11-hareket

https://suffagah.com/insan-vucuduyla-ilgili-rastgele-secilmis-22-gercek

https://suffagah.com/muslumanken-yapilacak-15-sey

https://suffagah.com/kadinlar-ozel-gunlerinde-yapabilecegi-9-ibadet

https://suffagah.com/bu-11-canli-icinizde-yasiyor-olabilir

https://suffagah.com/filistin-temalı-5-film

 

Yukarıdaki belirtilen kriterlere uymak kaydıyla ilgi alanınız ve becerilerinize göre dilediğiniz herhangi bir kategoride yazı yazabilirsiniz.

Nasıl liste ekleyeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz. Liste eklemeye başlamak için buraya tıklayınız.

Yazınızı tamamladıktan sonra “Yayımla” butonuna tıkladığınızda yazı kontrol edilmek üzere editörlerimize sunulur. Hazırlanan yazı uygun görüldüğü takdirde doğrudan yayımlanır, yazının eksikleri olması durumunda ise editörlerimiz tarafından ilgili yazara bir uyarı gönderilip eksikleri gidermesi istenir.

2 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir