Ünlü Ressamların Logoları Nasıl Olurdu?


0

Leonardo Da Vinci ya da Salvador Dali gibi ünlü ressamların modern dünyada nasıl eserler ortaya koyacağını hiç düşündünüz mü? Peki, ya bu ünlü ressamların birer logosu olsaydı, nasıl olurdu?

Uzun süre marka tasarımcısı olarak çalıştıktan sonar, Brezilyalı artist Milton Omena, tasarım sınırlarını genişletmeyi, rahat bölgesinden çıkmayı ve ünlü ressamlar için birer görsel kimlik oluşturmayı kendisine görev bildi. Ressamların kişiliklerini, çizim karakteristiklerini, her birinin alışkanlıklarını ve yaşam tarzlarını iyice inceledi ve her birinin kendine has, nasıl bir logoya, markaya ve ürüne sahip olacaklarını iyice düşündü.

“Mesela, hiçbir zaman el çizimi logolar ya da oran hesabı yapmadım. Hiç pastel renkleri veya üçten fazla rengi bir arada kullanmadım. Zaten kendilerine has, güçlü birer ifade şekilleri olan ressamlardan aldığım ilham, benim çok yönlü yanımı pratik etmemi sağladı.” Dedi tasarımcı Bored Panda ile yaptığı bir röportaj sırasında.

Aşağıya doğru gidin ve ünlü ressamların modern logolarına bir göz gezdirin.

Daha fazlası için: behance.net | orbestudios.com


1) Leonardo da Vinci

Referans olarak tasarımcı Leonardo Da Vinci’nin eskizlerini, not defterlerini ve çalışmalarını kullandı. Her ne kadar Da Vinci, arka planda kullandığı derinlik ve perspektifle, inanılmaz etkileyici portreleri ile bilinse de, Milton onun mucit yönünün kişiliğini daha fazla yansıtacağını düşündü.

Sonuç:


2) Vincent van Gogh

Vincen Van Gogh’un çok çekingen ve düşünçeli bir kişilik ve çok titiz bir sanatçı olduğu söylenir, bu sebeple Milton onun kendine has fırça kullanımından ilham aldı. Tasarımcı, marka kimliğinin onun muhteşem nüfuzunu ifade etmenin tek mantıklı yolu olduğunu söylüyor.

Sonuç:3) Claude Monet

Monet en etkili “İzlenimci” sanatçı idi ve bu hareketin ismi, onun “İzlenim: Gündoğumu/Impression: Sunrise” isimli çalışmasından gelir. Tasarımcı, sanatçının nilüfer gölünün üzerindeki köprüyü tasvir eden çalışmalarından ilham almıştır.

Sonuç:


4) Salvador Dalí

Dali, Sürrealizmin sembolü haline gelen, ilginç bıyığı ve saygızılığı ile nam salan tuhaf bir adamdı. Tasarımcı, bu sanatçının logosunu tasarlama sürecinden, her yerden ilham aldığı için zevk aldığını söylüyor.

Sonuç:


5) Pablo Picasso

Pablo Picasso’nun eserlerinin, açık artırmalarda bugüne dek satılmış en pahalı eserler olduğu söylenir. Kendisin çok yönlü bir artist olduğu, sadece ressam değil aynı zamanda bir heykeltraş olduğu ifade edilir.

Sonuç:


6) Piet Mondrian

Mondrian 20. Yüzyılın en büyük sanatçılarından biri olarak kabul edilen Hollandalı bir ressamdı. Onun eserlerinde, temel renklerin matematik ve geometrik kullanımı bugün neoplastisizm olarak bildiğimiz akımı ortaya koydu ve tarihte bir iz bıraktı. Benzersiz tarzı, gelecek yıllarda sadece resimi değil mimarlık ve grafik tasarımı da etkisine aldı.

Sonuç:


7) Jackson Pollock

Pollock resimleri için kullandığı sıradışı yöntemler ile tanınan, soyut dışavurumcu hareketinin önemli figürlerinden biri kabul edilen asi bir sanatçıydı. Eskiden yerde resim çizen ve kimi zaman ardı ardına sigara içtiği için eserleri üzerinde sigara yanıkları bırakan bir ressamdı.

Sonuç:


8) Andy Warhol

Pop-art hareketinin en büyük ismi. Kullandığı kontrast parlak renkler şöhret ve ticarileşmenin bir ifadesiydi.

Sonuç:


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Esselamu aleykum ve rahmetullah, böylesi bir içeriği servis eden arkadaş, sanırım Rasulullah sav. bazı hadislerinden bilhaber; hadislerin tam metnini hatırlamıyorum ancak, kaynak olarak Riyazus salihin’den bulabilirsiniz; Canlı bir varlığı temsilen özellikle de insan sureti içeren, resmedilen çizimleri nehyetmiştir. Lütfen bu tür içerikleri gerekli araştırmaları yaptıktan sonra okuyuculara sununuz, teşekkür ederim.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı