Haber

Umre Ödüllü Siyer Yarışması

umre ödüllü siyer yarışmasıGeçtiğimiz yıllarda İlmihâl ve Kur’ân-ı Kerîm Meâl bilgi yarışması düzenleyen Zinde ve beraberinde bu güzel işe gönül vermiş birçok gençlik derneği bu sene de Son Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in hayatını konu alıyor.

Hedef; okuma alışkanlığının yeterli düzeyde olmadığı toplumumuzda düşünen, okuyan ve okuduklarıyla amel eden-hayatına yön veren, aynı zamanda başkalarını da buna teşvik eden gençlerin yetişmesini sağlamak, insanlığın medarı iftiharı olan Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’i hayatımıza rol model almak, eksik ve yanlışlarımızı düzelterek bilinçlenmek ve nihayetinde son Peygamber (Aleyhisselâm)’ı Kur’ân ve Sünnet ışığında anlamak, tanımak ve anlatmak.

 

Yarışmanın merkezi ödülleri A-B-C-D kategorileri için;

Birinciye: 2 adet Umre+2500TL

İkinciye: 1 adet Umre+1500TL

Üçüncüye: 1 adet Umre+500TL olarak belirlendi.

 

Kayıtlar 25 Ekim 2014 – 31 Ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Yarışmaya katılmak isteyenlerin, www.ufkayolculuk.com adresinde yayınlanmakta olan yarışma başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Bitirirken…

Allah Teâla Bakara Sûresi 148.Âyeti Kerîme de meâlen şöyle buyuruyor:

“Herkesin yöneldiği bir yön vardır. Haydi, hep hayırlara koşun, yarışın! Nerede olsanız Allah hepinizi bir araya getirir. Şüphesiz, Allah’ın gücü her şeye hakkıyla yeter.”

Son Peygamber Hazreti Muhammed’in (aleyhisselâm) yaşamını öğrenip, kendi hayatımızda da O’nu örnek almak, sünneti seniyyeyi uygulamak için harika bir imkân!

Kaybedeni olmayan bir yarışmada, hayırda yarışmaya var mısınız?

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 yorum var.

  1. 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>