Haber

Ümmetin Gençlerinden Suriye Bildirisi

Bismillahirrahmanirrahim

Bu bildiri, ümmetin gençleri tarafından Suriye savaşının son günlerinde, Türkmen Cephesi’nin yeni bir Çanakkale’ye dönüşmesi üzerine kaleme alınmıştır.

Bilançosu önemli bir kısmını sivillerin, kadınların ve çocukların oluşturduğu 200 binden fazla ölü ve 1 milyondan fazla yaralı olan, 5 yıldır aralıksız devam eden savaş, Suriye Rejimi orduları ile zalim Rus ve Amerikan askerlerinin sınır hattındaki Osmanlı emaneti topraklarda ‘son karakol’ görevi gören Türkmen kardeşlerimize karşı başlattığı katliam ile Türkiye sınırlarına dayanmıştır. Karadan, denizden ve havadan Esed güçlerine destek veren Rusya da üzerinde ‘Paris için’ yazan füzelerini Türkmen din kardeşlerimizin üzerine yağdırmakta; Rus jetleri genç, yaşlı, kadın, çocuk, bebek demeden Türkmen köylerini bombalamaktadır.

Ortadoğu coğrafyalarında bu yaşananlar tarih sayfalarına utanç dolu, vicdan yoksulu, kanlı bir dönem olarak geçecektir.

Bizler Ortadoğu’nun en refah bölgesi olan ülkemizde zulümden uzak yaşarken, hemen yanıbaşımızda sahipsiz ve korumasız kalan mazlum halklara yaşatılan zulümlere, soykırımlara sessiz kalmamızın ve ne kadar ufak olursa olsun elimizdeki gücü ümmet için kullanmamamızın vebali büyüktür ve yarın önümüze çıktığında hesabı hiç kolay olmayacaktır.

Soralım o halde: Neredeyiz?

Artık ayağa kalkmanın vaktidir.

Türkiye’nin güneyinde, Suriye’nin kuzeyinde yer alan “Son Osmanlı Yadigârı” Türkmendağı da düşecek olursa, birleşmiş zalimlerin eline geçecek yeni imkan, mazlumlara ensar olan, ümmetin son umudu bilinen Türkiye için de büyük tehdit oluşturacaktır.

Soralım o halde: Ne haldeyiz?

Müslümanlar birlik olmalıdır.

Müslümanlar ümmet olmalıdır.

Müslüman çok iyi organize olmalıdır.

Herkesi elindeki küçücük imkânlarla dahi olsa ümmet için organize olmaya davet ediyoruz.

Sosyal medya hesaplarımızla, bloglarımızla, sahip olduğumuz her türlü imkanla gündem oluşturmaya; çevrelerimizle, vakıf ve derneklerimizle ümmet olma şuuru içerisinde kampanyalar düzenlemeye çağırıyoruz. Sosyal medya kullananlarımız hesaplarında ümmet için farkındalık oluşturacak paylaşımlar yapmalı, eli kalem tutanlarımız ümmet için yazmalı, hitabeti güzel olanlarımız ümmet için konuşmalı, eli semaya açılanlarımız ümmet için duada olmalıdır. Şimdi, hep birlikte elimizdeki imkanları kardeşlerimiz için kullanma vakti!

Son kez soralım: Neredesiniz?

“Hep birlikte Allah’ın ipine sımsıkı sarılın, parçalanıp ayrılmayın.” Ali İmran Suresi /103

ümmetin gençlerinden suriye bildirisi

Âfak Kulübü Akademik Düşünce Topluluğu Akıncılar Derneği Akmedrese Ankara Genç İHH Ankara Genç İHH Bayanlar Ayasofya Dergisi Bakış Açısı Kulübü Bilge Gençlik Kulübü Bursa Genç İHH Düşünce Kültür Sanat Kulübü Ehli Fikir Elazığ Genç İHH Erzurum Genç İHH Faraza Öğrenci Topluluğu

Fosforlu Elma Dergisi Genç Fikirler Atölyesi Genç Memursen Genç Mümineler Genç Vizyon Hacettepe Martı Topluluğu Hacettepe Müslüman Gençlik Hukuki Gelişim Kulübü Hür Fikirler Topluluğu İmge Dergisi İmsak Dergisi İnşa Grubu Kadim Fikirler Kardeşlik Köprüsü K4rınca Kararınca Karine Karine Fikriyat Kayseri Genç İHH Kelebek Etkisi Topluluğu KKÜ İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğu KKÜ Rota Topluluğu Kocaeli Genç İHH Konya Genç İHH Kubbe Derneği Medeniyet Tasavvuru Gençliği Mefkure Meram Tıp Genç İHH Muşta Dergisi Odtü Fikir ve Gelişim Topluluğu Odtü Hanımlar Mescid Gönüllüleri Odtü Türkçe Topluluğu

Sayha kulübü Seyyah Dergi Şiar Dergisi

Tıbbiyeli Gençler Trabzon Genç İHH Üsre Vefa Dergisi YABEM Yılkı

Haber linki:

http://ayasofyadergisi.com/ummetin-genclerinden-turkmen-dagi-bildirisi/

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>