Uluslararası Alman Futbolcu Müslüman Oldu


0

danny_blum_musluman_olduU20 (20 Yaş Altı) uluslararası Alman futbolcu Danny Blum Müslüman olduğunu açıklarken, İslam’ı umut ve kudret dolu bir din olarak tanımladı.

26 Ocak Pazartesi günü, Bild Gazetesine verdiği röportajda Blum ‘İslam bana umut ve kuvvet veriyor. Namaz ruhumu sakinleştiriyor.’ dedi. ‘Nereye ait olduğumu bilmiyordum; tutarsız, asabı biriydim.’ diye ekledi.

Blum geçen Temmuz ayında, Bavaria’daki Nürnberg Futbol Klübüne katıldı. Takım, Alman Profesyonel Futbolu’nun, ikinci ligi olan Bundesliga’da oynuyor. Katıldıktan kısa bir süre sonra, Blum dizinden bir yara alarak altı ay sahalardan uzak kaldı. Bir kaç hafta önce işe, Dünya’nın en hızlı büyüyen dini olan İslam’a girmeye karar verdi.

‘Bir camiyi ziyarete gittim ve kalbim hızla atmaya başladı, orada benim için bir şey olduğunu hissettim ve daha fazla bilgi edinmek istedim.’ dedi.

O zamandan beri, günde beş vakit namaz kılıyor ve helal yemekler yiyor. 24 yaşındaki oyuncu kararını anne babasına açıkladığında, önceleri biraz korkmuşlar.

‘Onlar dindar Hıristiyanlar. Ama çabucak benim de kendi inandığım yolda gitmem gerektiğini söylediler.’

‘İslam barışçıl bir din. Benim dinim der ki: Hiç kimseyi yapmak istemediği bir şeyi yapmaya zorlama, zira eğer akledersen istek kalpten kendiliğinden gelmelidir.’

 

Almanya’da yaklaşık 4 milyon Müslümanın yaşadığına inanılmakta, sadece Berlin’de bu rakam 220,000 kadar. Türkler ise bu Müslüman azınlığın yaklaşık üçte ikisini oluşturmakta.

Kaynak:  onislam.net sitesinden alınarak Suffagâh ekibi tarafından suffagâh.com için Türkçeye çevrilmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir