Türk Dizilerinin Gerçek Yüzü ve Düşünmeniz Gereken 7 Zararı


0

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ: İki kadını birden idare eden ve bu esnada mafya babalığı yapan bir silah tüccarının etrafında gerçekleşen günahlar.

KIRGIN ÇİÇEKLER: Sürekli taciz ve şiddet arasında hayat geçiren havai liseli kızların çevirdikleri entrikalar ve başlarına gelen günahlı işler

KARA EKMEK: Zina, yalan ve cinayetle başlayan haram bir ilişkinin sonucunda gayr-i meşru çocuğunu arayan ve her önüne gelene sürekli yalan söyleyen bir günahkarın çarpık ilişkilerle geçen serüveni

KERTENKELE: İmam kılıklı bir hırsızın sürekli polisleri kandırıp komik duruma düşürürken bir yandan da gayri meşru bir ilişki yaşayıp herkesi kandırmaya devam ederken oluşturduğu komiklikler

EVLİ VE ÖFKELİ: Dört tane sıkı arkadaşın etrafında sürekli aldatma, zina, evli kadına sarkma işlemlerinin gerçekleştiği, iyi huylu olmanın saftiriklik olarak lanse edildiği,entrikanın çok ama çok keyifli gösterildiği, oradan buradan gayri meşru çocukların çıktığı komiklikler

EVE DÖNÜŞ: İntikam hayatın tek amacıdır. Bunun için şerefini, iffetini, kimliğini feda etmelisin.

ANALAR VE ANNELER: Köylü ve fakirsen tecavüze uğrarsın. Solcuysan havalısındır. Her türlü günah,zina veya ne işlersen işle, ne yaparsan yap sana aşık olup köpeğin olacak yakışıklı ve şefkatli birini bulabilirsin. Polislere güvenme. Hemşirelere hele hiç hiç güvenme.

İLİŞKİ DURUMU KARIŞIK: Yorumsuz… Adı, konusundan haber veriyor zaten.

ASLA VAZGEÇEMEM: Karını onun haberi olmadan boşa. Bir gündür tanıdığın biriyle gizlice evlen. Karına yalan söyle. Hak etti o ama onu sevmiyordun ki zaten. Ama hala onunla yaşamaya ve aynı odada kalmaya devam et. Yeni karın manken olsun sana inat. Ama bu onun özgürlüğü için. Kuzenin eski karından çocuk yapsın ve bunu sahiplenmek zorunda kal. Yoruldum. Daha fazla yazamayacağım.

HAYAT MUCİZELERE GEBE: Yok artık. Bekar bir kızın “yanlışlıkla” hamile kalıp tanımadığı birinin çocuğunu doğurmasına nişanlısının ses çıkarmamasını hazmetmeye çalışırken zaten anlaşamayan zengin babanın kıza yazması esnasındaki komiklikler.(!)

GÜNEŞİN KIZLARI: Ensest

GÜLLERİN SAVAŞI: Biri gayr-i meşru olan iki kız kardeşin intikam savaşı esnasında gerçekleşen çarpık ve ensestli ilişkiler

KİRALIK AŞK: Yine adından belli bir rezillik dizisi.Şirin (!) LGBT’li, zengin oğlanın gönlünü mü artık neresini fethetmeye çalışıyorsa bir kiralık kızın yaptığı sevimlilikler (!)

FİLİNTA: Osmanlının son döneminde olan arkadan çevirmeli işler

DİRİLİŞ: Osmanlının kurulması zamanında gerçekleşen ölümlü ve kanlı olaylar

NE KADAR NEFSİNİZE VE ÇOCUĞUNUZA ; “Bunlar sadece filmlerde olur.Bunların gerçek olmadığını ve güzel şeyler olmadığını zaten biliyoruz. Zaman geçirmek için veya eğlencesine izliyoruz.” deseniz de;

1-Bunu bilinç üstünüzle dersiniz ama bilinçaltınız her halükarda etkilenir. Özellikle de 10 yaşına kadar sürekli hipnoz halinde olan çocuklar en çok etkilenir.

tv-dizi-çocuk-zararlı

2-Batılı tasvir safi zihinleri bozar.

Print

3-Hayal, gerçekle film arasındaki ayrımı yapamaz.

hayal-gercek-dizi-ayrımı

4-Vakit geçirmek için izlenen film tezini vaktin sahibi olan Allah'a hesap vereceğimizi unutmayalım.

boşa-gecen-vaktin-hesabı

5-Eğer bu konularda olan dizileri seyrederken dehşete düşüp ağlamak yerine 'eğlenebiliyorsak' o zaman ruhumuzda ve kalbimizde bazı sıkıntılar var demektir.

(Diriliş dizisi islami açıdan uygundur belki ama gelişimsel açıdan çocuklara kesinlikle uygun değildir. Üstelik 2-3 saatlik bir diziyi izlemek zaman israfı açısından İslami açıdan caiz midir onu bilemem.)

tv-dizi-eğlence

6-Bir dizi ailecek İslami ölçülere riayet edilen bir ailede seyredilemez. Neden mi?

Tesettür ayetinde erkeğe bakma, kadına kapat denilir de ondan. Televizyon evlere gireli unutuldu belki ama haberleri sunan kadının saçına, kapalı olsa bile makyajlı yüzüne bakmak da haramdır. Erkeğin sadece yüzüne bile olsa kadınların şehvetle veya imrenerek bakması haramdır. Bir de konulara tekrar bir göz atın bakalım ailecek izlenebilecek konular mı bunlar?

kapalı-spiker-haber

7-Günahı izlemek de günahtır. Günah yahu, günah...

televizyon-günah-kapat

 

İYİ SEYİRLER…

| Asuman Kılıç


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
1
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
1
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
1
BAŞARILI

16 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Bacım haklısın ama Diriliş ve Filinta için haklılığın olsada Yaşanan olaylar devletimize neler yapılmış onu öğreniyor başka niyet gütmedik. Diriliş diziside ikna olayın 0 diyebilirim 🙂 Malesef Çünkü O dizide Muhyiddin İbn Arabî İslam alemi için birşeyler Hak mücadelesi veriyorlar. Kitabimizda Cihad var zaten sıkıntı yok o yönden. Biz kılıçla adam kesmek gibi özenti duymadık ama ecdadımızla gurur duyduk. Şurda haklısın Kadınların yüzleri boyunlar bazen saçları açık gösteriliyor film icabı Buda Otomatikmen Haram oluyor. Hanım kardeşlerde erkeklerin yüzlerini görüyor şimdi burda olay çok karmaşık. Gerçek Şuki TELEVİZYON evlerden kalkmalı. İnşallah 2 yıl oldu kaldıralı Netten izliyoruz bu diziyi Diriliş… YUNUS EMRE AŞKIN YOLCULUĞU çok güzel onu tavsiye edrmisiniz

 2. Dizilerin işlemiş oldukları konuyu öğrenmek için o diziyi izlemiş olmak gerekmez. Dizilerin kendi web sayfalarından bu bilgilere ulaşmak mümkün..

 3. Arkadaşlar gerçekleri yazmışki bazılarınızın nefsi kabarmış farkında olmadan suçlama oluşmuş gibi ama Film sitelerine girin zaten konuyu açıkca yazıyor nasıl bir dizi olacağını ordan okuyarak yazmış anlaşılan izleyerek böyle olmaz Hatta bu dizilerin hepsini izlemek istese bile bu siteye bunu yazan emin olun izlemez izleyemez . Allahrazı olsun Farkındalık oluşturduğun için Kardeş.

 4. Toplumda katran haline gelen ve çözülemeyen bir soruna dikkat çekmişsiniz. Sürekli entrika, zina vs gibi konular normalleştiriliyor.

  Yazınız için Allah razı olsun.

 5. Diriliş Ertuğrul hakkında söylediğinize katılmıyorum bence tarihimizi acısıyla tatlısıyla gerçekci bir şekilde anlatıyor

 6. Diğer örnekler için eyvallah fakat Diriliş dizisi için sorarım size türk televizyon tarihinde böyle bir dizi yapılmış mı ? Cevabını verdiniz değil mi iyi bişeyler yapmaya çalışanları aynı kefeye koymayalım inşallah kurunun yanında yanan yaş misali olmuş ve sorarım keşke cevap verseniz bu yazının kime faydası var bu siteye giren herkez zaten sizle hem fikir sanırım eğer değilsede kusura bakmayın şu sözleriniz üzerine fikirleri değişmiyecektir emin olabilirsiniz.

 7. Tamam hak veriyorum amma DIRILIS VE FILINTA gibi ecdadimizi hakkıyla anlatan böylesine güzel dizileri aynı kefeye koymak haksızlık!! Buda kul hakkına girer bu daha günahtır!!!

 8. Asuman hamin ben dirilis dizisi hakkindaki yorumunuza malesef katilmiyorum Dirilis genclerimizi uyandirmak adina yapilan ve decall medyasini adeta kendi silahiyla vuran bir yapimdir .Dusmanimizin silahiylada kusanmak gerek diil mi ?

 9. Özellikle Diriliş filmi ile ilgili fikrimi soranlara cevaben: Diriliş dizisinin konusunu değil çocuklar açısından gelişimsel anlamda izletilmesini yanlış bulduğumu belirtiyorum.Yetişkinler icin Ehvenusser diyip diğer dizilerden iyidir denilerek izleyen izler.Ama islami cihat ruhu ve şuur dizilerden mi kazanılmali sorusuna herkes kendi cevap verebilir sanırım.

 10. Bir nokta eksik kalmış, beni dehşete düşüren: Analar ve Anneler dizisinde köylü kıza köy ağası tecavüz ediyor. Kız ise ağanın oğluna aşık. Bu konuyu nasıl bağlayacaklar diye izledim, evet. Senaryo onların tekrar birbirini bulması ve onları birbirine kavuşturma üzerinde devam etti.
  Ki onlar acı bir olay sonucu da olsa artık birbirlerine ebedi haram durumundalar. Bu konuyu yanlış bilmiyorsam yani. ?

 11. Bir nokta eksik kalmış, beni dehşete düşüren: Analar ve Anneler dizisinde köylü kıza köy ağası tecavüz ediyor. Kız ise ağanın oğluna aşık. Bu konuyu nasıl bağlayacaklar diye izledim, evet. Senaryo onların tekrar birbirini bulması ve onları birbirine kavuşturma üzerinde devam etti.
  Ki onlar acı bir olay sonucu da olsa artık birbirlerine ebedi haram durumundalar. Bu konuyu yanlış bilmiyorsam yani bu da ensest ilişki olsa gerek ?

 12. Diriliş Ertuğrul,Filinta ve diğer dönem dizilerini izleyerek benim tarihe ilgim ve dolayısıyla bilgim arttı onlara laf ettirtmem ve Diriliş dizisine Osmanlının kuruluşu zamanında gerçekleşen ölümlü ve kanlı olaylar demişsiniz, biz ona 6 asır ayakta kalan 3 kıtaya adaletle hükmeden Osmanlı Devletinin kuruluş zamanında gerçekleşen gazaları, cihatları, ecdadlarımızı anlatan bir dizi diyelim?.Ama öteki diziler gerçekten mide bulandırıcı bir kere olsun açıpta izlemedim, izlememde izleyenlere tavsiyem, onlar yerine benim için dünyanın en güzel dizileri olan Mehmetçik Kutlu zafer ve Payitaht Abdülhamid izleyin ve kitap okuyun

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı