Tebliğ: O Noktayı Kaçırdın!


0

Tebliğ: O Noktayı Kaçırdın!

Birkaç gün önce kitapçıda araştırma yaparken birkaç kişinin Allah (s.v.t) ‘ın varlığıyla ilgili tartışmasına kulak misafiri olmuştum. Tartışanlardan birinin ateist, ötekininse Hristiyanlıkta debelenen biri olduğu açıktı.

“Tanrı’ya inanıyor musun inanmıyor musun?” diye sordu ateist olan müşteri ve ekledi Tanrı’nın olmadığını kanıtlamak için hangi kitabı önerirsin?”.

Hristiyan satıcı, “Size bir kitap öneremem çünkü tam olarak Tanrıya inanmıyor değilim, İncil’de yazanların pek çoğuna inanmama rağmen, Tanrıya inanıp inanmadığımı söyleyemem ” diye cevap verdi.

İki adam bir süre ileri geri bir şeyler daha söyledi, ateist adam satıcıyı bir tutum takınması için zorladı, tam da bu sırada ben de okuduğum kitaba geri döndüm. Daha sonra yaşlıca bir kadın geldi, önümdeki masada duran kitabı aldı, ona benim yerime oturabileceğini söyledim fakat geri çevirdi, sonra giydiğim cübbemi sevdiğini söyledi, bu kelimeyi kullanarak değil elbette, giydiğim elbiseyi sevdiğini söyledi ve bana nereden aldığımı sordu. Ona Dubai’den aldığımı söyledim, ardından kadın gitti, ben de kitabıma geri döndüm.

Okumamı bitirdikten sonra, arabamla eve doğru giderken kalbim birdenbire pişmanlıkla doldu.” O noktayı kaçırdın!” dedim kendime, “İki güzel tebliğ imkanı kendini gösterdi ama ben bunları fırsata çeviremedim, niçin? Çünkü kitabımla çok meşguldüm!”.

Kaç defa kendi görüşlerimizi ve inançlarımı başkalarıyla paylaşabilme fırsatını es geçiyoruz? Genellikle elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışır, asla tebliğ fırsatını kaçırmam. Eğer trende otobüste veya uçaktaysam hemen yanımdaki koltuğa oturacak insana bir doz tebliğ ulaştırmayı umarım.

İslam evrensel bir mesajdır ve bu mesajın taşıyıcıları olarak biz, kendimizi İslam’ın mesajını yaymaya görevli hissetmeliyiz. Eğer uygun ortamlar oluşursa herhangi birine İslam’ın mesajını yaymada tereddüt etmeyin. Benim yaptığım hatayı tekrarlamayın, her fırsatı değerlendirin ve İslam kelimesini dünyaya yayın.

 

muslimmatters.com’dan alınarak tarafımızdan Türkçe’ye çevrilmiştir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı