Susuz Kaç Gündü?


0

İnsanın, içinde var olduğu ve içimizde var olan su, insanları ve şehirleri -iç içe bulunma sanatından olsa gerek- kendine benzetti. Önce toprak sonra sudan yaratılan insan, toprak ve suyu karıştırarak şehirler inşa etti. İnsana ruh üfleyen Allah bazı şehirlere de kutsallık üfledi.Belki de bu yüzden su, insan ve kutsal şehirler hep birbirine benzedi. 

Su kasidesinin muhatabı, Yaratıcısına yükselirken, ona merdiven olan şehir, Kudüs… Şairin söylemiyle yerin, göklere en yakın avlusu Kudüs, suya en çok benzemek de onun hakkıydı!

Tarih boyunca medeniyetler hep su çevresine kurulmuş, suyu elinde tutan en zengin ve güçlü medeniyet kabul edilmişti. Yine tarih bize gösterdi ki Kudüs hangi medeniyetin bayrağı altındaysa zamanının en güçlüsü o medeniyetti. Aynı zaman da gücün tarafı, zulüm ve refahın terazisiydi. 

Her zaman suyun nerede, Kudüs’ün de kimin elinde bulunduğu zulüm ve refah arasındaki dengeyi belirledi. Soluk borusundaki su, kâfir elindeki Kudüs, ölümü ve zulümü; damarda ki su, tevhid bayrağı altındaki Kudüs de yaşam ve refahı beraberinde getirdi. 

Ne su ne de Kudüs misyonundan asla vazgeçmedi. Su aktıkça yatağını aşındırıp genişledi,Kudüs Müslümanların elinde oldukça küfrü aşındırıp İslam’ı genişletti.

Suyun kaderi yatağında akmak, Kudüs’ün kaderi Müslümanların elinde kutsanmak; bu yüzden suyun akışı durdurulamaz, önündeki setleri kırar yine yatağına ulaşır, Kudüs Siyonist elinde kalamaz ağlama duvarını kırar Burak’a ulaşır.

Su olmayınca yaşam olmaz, Kudüs olmayınca İslam bayrağı dalgalanmaz. Suya hakkettiği değeri vermeyenler bir gün gelir hayatlarından olur. Kudüs’e hakkettiği değeri vermeyenler,Müslümanları toplayacak olan İslam bayrağından mahrum kalır!

Su, para ve petrol hırsıyla kirletilirken yine aynı sebeplerle Kudüs, siyonistlerle kirletildi.Pislik ile kirletilmiş su nasıl içilmez ise Siyonist postalının gezdiği Kudüs’te kabul edilmez;su arındırılır, düşman temizlenir.

Düşmana ceza, su yolunda; dosta hediye, Kudüs yolunda verildi. Allah kâfirlere ibret olsun diye suyu ikiye yardı, Nebi’sini içinden geçirdi ve o Allah Kudüs’te, Müslümanlara hikmet olsun diye yeryüzünü ikiye yardı Rasûl’ünü içinden geçirdi.

Suyun özgürlüğüne sadece Rabb’in “İkiye yarıl!” emri son verdi ve devamında yine Rabb tarafından özgür bırakılan su firavunu alaşağı etti. İlahi emir gelince Kudüs’ün özgürlüğününde önüne Siyonistler geçemeyecektir. Nasıl ki suyun iki yakası birleşince firavun boğulduysa,Müslümanlar birleşince de emir gelecek ve Kudüs’ün firavunları kendi hırsları, kanlarıyla boğulacak. Ve zamanı gelince Kudüs, gözden acıyla akan yaşa değil özgürce akan bir suya benzeyecek! 

Su gibi aziz olanların eliyle su gibi özgür ol ey kutsal şehir…

Kaynaklar

Her Dilde Kudüs Kitabından Alınmıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ‘Allah Kudüs’te, Müslümanlara hikmet olsun diye yeryüzünü ikiye yardı Rasûl’ünü içinden geçirdi.’ metindeki bu ifade neyi kastediyor?

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı