Haber, Hadis, Kur’an ve Sünnet

“Sorum(n) Var” Serisi Muharrem Ayı İle Başlıyor!

Âlem-i İslâm Yeni Bir Yıla Daha Giriyor

Öncelikle âlem-i İslâm’ın ve saygıdeğer okuyu­cularımızın hicrî yıllarını tebrik ediyoruz. Bu yeni yılın hayırlara, fetihlere, barışa, kardeşliğe, âlem-i İslâm’ın problemlerinin çözümüne, birlik ve beraberliğine ve ittihad-ı İslâm’a vesile olmasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyoruz.

Bu yeni yıl ile birlikte 1442 yılına girmiş olduk. Bir muhasebe yapma zamanı daha:

Yaşayanlar ölüme, dünya kıyamete, bütün benîâdem mahşere bir adım daha yaklaştı. Zaman bir fırtına gibi koşuyor. Her şeyi önüne katmış, be­raber sürüklüyor. Hariçte zamana inat bir şey yok. Zaman maksuduna ulaşacak, belli! Ama biz zama­nın içinde sürüklenen insanlar maksudumuza ula­şabilecek miyiz?

Mahşere ulaşacağımızda şüphe yok! Ama ya maksudumuza? Bu, mahşerde belli olacak! Allah yardımcımız olsun.

Fazilet Derecesi Ramazandan Sonra Gelen Ay

muharrem-446976703.jpg

Muharrem ayı hicrî ayların birincisidir. Hicrî ay­ların bir incisidir. Tövbe edildiğinde, Allah’a koşul­duğunda, duâ ve niyazda bulunulduğunda feyzi, bereketi ve rahmeti bol aylardandır. Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bu ay için “Şehrullahi’l-Muharrem” (Allah’ın ayı Muharrem) demiştir.

Bu güzel ayı en istifadeli şekilde geçirmek üzere Muhammed Emin Yıldırım hocamız, Siyer Tv Youtube kanalında yeni bir video serisinin besmelesini çekiyor.

5-10 dakikalık kısa videolar halinde yayınlanacak seride günümüz soru ve sorunları ele alınacak…

Muharrem ayının ilk günü yayınlanmaya başlayacak olan yeni video serisinin ilk soruları Muharrem ayı, Hicri Takvim, Aşûra Günü ve Kerbela Hadisesi üzerine olacak.

Muhammed Emin Yıldırım Hocamızın cevaplayacağı sorularla her videoda başka bir soruna ve sizlerden gelen sorulara cevaplar verilecek. 

“Sorum(n) Var” başlığı altında yayınlanacak kısa video serisi 1 Muharrem’den 10 Muharrem’e kadar her gün, sonrasında ise her hafta bir kaç yeni video olmak üzere Siyer Tv Youtube kanalında olacak.

İlk video: 19 Ağustos Çarşamba, saat 21.00’de.

Bu faydalı hizmeti takip ve ihya edelim inşaAllah.

Sorumn Var Serimiz Muharrem Ayı İle Başlıyor!

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>