Evlilik, Haber, Kur’an ve Sünnet, Örnek Şahsiyetler

Sevgi Neydi? Birbirinin Eksiğini Tamamlamaktı

Çiğdem Ak Sakarya’da ikamet eden asıl mesleği muhasebecilik olan bir hanımefendi. Eşi Mehmet Ak’ın hat sanatçısı olması hasebiyle o da bu sanatla tanışıyor ve hat sanatına kendi deyimi ile âşık olan Çiğdem Hanım eşiyle birlikte hat sanatını icraa etmeye eşine işlerinde yardım etmeye başlıyor.

Ak, Türkiye’nin farklı kentlerindeki camileri eşiyle hat sanatıyla süsleyerek Sakarya’nın Söğütlü ilçesindeki Levent Mahallesi Camisi’nin hat işinde de eşiyle çalışmaya başladı. İşin bitmesine az bir süre kala eşinin ani vefatıyla büyük üzüntü yaşayan Ak, verdikleri sözü tutmak için eşinin çırağını da yanına alarak caminin yarım kalan hat işini bitirdi.

”Sözümden Asla Dönmem”

1015695-773931141.jpg

Eşi vefat ettikten sonra Söğütlü ilçesindeki Levent Mahallesi Camisi’nde tamamlanması gereken işlerin kaldığını, kendisinin bu işleri tamamlamak için çaba sarf ettiğini anlatan Ak, şunları söyledi:

“Benim bir özelliğim vardır, sözümden asla dönmem. Muhtarımızla konuştum, ‘Ne olursa olsun tamamlayacağım.’ dedim. Çocukluğundan beri eşimin yanında çalışanlara söyledim, herkes kendini çekti ama Ömer usta sağ olsun, kırmadı ve bana yardım etti, beraber geri kalan işi tamamladık. En son badana işi vardı onu da son olarak tamamladık, teslim ettik. Ustamız olsa daha başka olurdu ama iyi kötü bitirdik. Yükseklere tırmanmayı severim ama bu işi yapmayı düşünmüyorum. Benim işim muhasebe. Eşimindi güzel olan, onun sanatıydı hayran olduğum. Kendim bu işi yapmam.”

Bu güzel vefa örneğini bizlere gösteren Çiğdem Ak Hanımefendi’yi canı gönülden tebrik ediyoruz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>