İslam, Kimdir?, Tarih, Test

Şehitlerimizi Ne Kadar Tanıyorsunuz? [TEST]

İman, inanç ve çaba ile Allah rızası için madden veya manen savaşan nice yiğit insan şehit oldu. Yeryüzünde daima “Allah” diyebilmek için kuvvetli bir mücadele olacak ve bu mücadele için kanını canını koyan kahramanlar da hep var olacak.

Size bu kahramanlardan bazılarını sorduk. Testimiz 10 sorudan oluşmaktadır. Testin sonunda, Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem’den bu yana devam eden kutlu mücadelenin kahramanlarını anıp fatiha hediye etmeyi unutmayın!

Sonucu görmek için quizi paylaş !


Sonucu görmek için kim olduğunu söyle !

Şehitlerimizi Ne Kadar Tanıyorsunuz? %%total%% soruda %%score%% doğru yaptın.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

5 yorum var.

 1. 1

  Rabbim gayretlerini i Salih amellerde eylesin Muhammed ümmetinin uyanışı a hidayetine vesile etsin

 2. 2
 3. 3
 4. 4

  İslam, bilim vb testleriniz çok ilgimizi çekti bu şekilde severek çözebilmemiz bizi mutlu eder, soru/cevapların olması faydası var. Rabbim daha da arttırsın .

 5. 5

  Şeyh Şamil hayatı boyunca rus işgaline karşı çıkmıştır ancak ruslar tarafından öldürülmemiştir. Hac farizasını eda emek için gittiği Hicaz da takdir-i ilahi olarak vefat etmiştir. Sorudan bu şıkkı kaldırmanızı yada düzeltmenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>