Davet ve Tebliğ, İslam, Yaşam

Omar Suleiman’dan Hayatınıza Yön Verecek 20 Alıntı

1. İmanın tatlılığını anlayabilesin diye; Allah (celle celalühu), bazen bu dünyanın acısını sana tattırır.

2. Mühim olan yarışa nasıl başladığın değil, nasıl sona erdirdiğin... Merhametli bir Yaratıcın ve açık potansiyelin var. Zor geçen geçmişinin, geleceğine hükmetmesine izin verme. Tövbe ettiysen eğer, yoluna devam et ve harika işler yap.

3. Başkalarını kıskanarak kendine hakaret etme!

4. Eğer değişmek istiyorsanız, sizi Allah'a yakın olmaktan alıkoyan zehirlerin farkına varmalısınız.

5. İnsanların senin hakkında ne düşündüklerine endişelenmeyi bırak. Gerçekte kim olduğun için endişelen. Allah (celle celalühu) seni hesap gününde yeniden dirilttiğinde, insanların senin hakkındaki düşüncelerinin hiç bir etkisi olmayacak. Allah (celle celalühu) adın, ünvanın olmaksızın kim olduğunu bilir. Bu yüzden, itibar yerine karakterini oluşturmaya odaklan.

6. Bazen bir tartışmada kaybetmek gerekir, bir kalp kazanmak için!

7. Allah'a güven! Unutma, sana en çok acı veren, senin için en iyisi olabilir.

8. Sadece şunu hatırlayın, Cennet'e attığınız ilk adımda üzüldüğünüz her şeyi unutacaksınız.

9. Güne Allah'ın o gün karşılaşacağınız zorluklardan çok daha büyük olduğunu bilerek başlayın.

10. Kin gütmek, bir zehri içip de başkasının ölmesini beklemeye benzer.

11. Bazen sadece, Allah'a sana şükretmeyi öğrettiği için şükretmelisin.

12. Başkalarında gördükleriniz içinizdekilerin yansımasıdır. İyilik insanları, insanlarda iyiliği, kötüler ise insanlarda kötüyü görür.

13. Birçok insan Allah'tan yol göstermesini istiyor. Problem şu ki ya insanlar bu isteklerinde samimi değiller ya da yol gösterildiğinde onu takip etmiyorlar.

14. Allah'ın sizin tevbenize ihtiyacı yoktur. İnsanların da sizin hizmetinize ihtiyacı yoktur. Fakat siz, Allah'ın sizin tevbenizi kabul etmesine muhtaçsınız. Allah'a yaklaşmanın en önemli yollarından biri ise O'nun yarattıklarına hizmet etmektir. Siz nefsinizi alçaltın, Allah sizi yükseltecektir.

15. Bazen bazı insanlarla hiç tanışmamış olmayı dilersiniz fakat sonra olgunlaşır ve farkına varırsınız ki onlar sizin değişiminiz için bir armağandır ve bugün olduğunuz kişi olmanızda katkı sağlamışlardır.

16. Senin için yapılan iyilikleri asla unutma, başkalarına yaptığın iyilikleri ise her zaman için unut.

17. Hayatta insanları sürekli mesafelerle, anlaşmazlıklarla ya da ölümle kaybediyorsun. Bu acıya dayanmanın tek yolu kendini, asla sana uzak olmayan, asla seni terk etmeyen ve asla ölmeyen Rabbine bağlamandır.

18. İnsanlara iyi davrandığınız zaman, aynı insanlar size sizin gibi davranmayabilir. Ancak dikkat ederseniz, Allah'ın size, sizden daha iyi davranan başka insanları gönderdiğini fark edeceksiniz.

19. Sevdiğiniz insanlar için dua etmeyi bırakmayın çünkü bilmiyorsunuz ki duanız onların yaşamlarında nasıl bir etkiye sahip olabilir.

20. Allah senin elinden geleni yaptığının farkında ve mahşer gününde faydası olan tek şey de bunu, 'Ben elimden geleni yaptım', diyebilmek.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>