9 Maddede Suffagah.com’da İçerik Hazırlamak


2

1- Öncelikle yazı başlığı yazılmalı ve kategorisi seçilmelidir. Gerektiğinde birden fazla kategori seçilebilir.

yazı-başlığı-ve-kategorisi

2- Yazıya girizgâh olarak birkaç cümle yazılmalıdır.

yazı açıklama-girizgah

3- Yazının türü seçilmelidir.

Haber: Web sitemizde düz yazılara yer vermekten kaçınsak da haber mahiyetinde olan düz yazılar için bu kategori işaretlenmelidir.

Galeri: Foto galeri, liste türü yazılar için bu kategori işaretlenmelidir. Madde numarası verilmediği takdirde numarasız olarak içerik listelendirilir.

Artan Sıralı Galeri: 1,2,3,4… gibi artan sıralı liste yayınları içindir. Madde numarası kesinlikle yazılmamalıdır, otomatik olarak numaralandırılmaktadır.

Azalan Sıralı Galeri: 10,9,8,7… gibi azalan sıralı liste yayınları içindir. Madde numarası kesinlikle yazılmamalıdır, otomatik olarak numaralandırılmaktadır.

yazı türü seçme

4- Mevcut içerik bölümüne sırası ile madde yerleştirmesi yapılmalıdır. Madde başlığı ve açıklaması eklenmelidir.

Artan ve azalan sıralı galeriler için madde numarası yazılmaması gerekir, otomatik olarak numaralandırma yapılır.

mevcut içerik madde açıklama

5- O maddeye özgü görsel eklenmelidir.

Görseli bilgisayarınızdan yükleyebileceğiniz gibi Görsellerin yatay uzunluğu dikey uzunluğundan büyük olmalıdır. Aksi takdirde yatay hâle gelmesi için otomatik olarak görsel genişletilir.

madde görseli ekleme

6- Bilgisayardan yüklenen görseller için görsel başlığı -Yazı Başlığı 1, Yazı Başlığı 2- gibi olmamalıdır. Resmi tanıtacak birkaç anahtar kelime eklenmelidir.

görsel adı-etiket

7- Gerçek orijini belli olan görseller için link eklenmelidir.

Flickr, Deviantart, Behance gibi, kişilerin kendi çektiği fotoğrafları ya da oluşturduğu görselleri paylaştıkları ortamlardan görsel ekleniyorsa, görsel bağlantısı bu boşluğa kopyalanmalıdır. Google gibi arama motorlarından bulunan görsellerin linki eklenmemelidir.

Görsel orijini ekleme

8- Tüm maddeler tamamlandığında yazının 'öne çıkan görsel'i eklenmelidir. Bu, yazı paylaşıldığında başlık üzerinde görünecek resimdir.

öne çıkan görsel ekleme

9- Yazınız ile çalışmayı bitirdiğinizde taslak olarak kaydedebilir, üzerinde daha sonra değişiklik yapabilirsiniz. Yayınlanmak üzere incelenmesini isterseniz 'İçeriği Yayınla' diyerek yazınızı tamamen bitirebilirsiniz.

kaydetmek ve yayınlamakBeğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

2 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir