Aile, Eğitim, Liste

Nasıl Daha İyi Bir Erkek Evlat Olabilirim ?

NASIL DAHA İYİ BİR ERKEK EVLAT OLABİLİRİM? Daha iyi bir evlat olmak, kişisel ihtiyaçların uzağında kaliteli zaman harcamak ve haklı olarak ebeveynleriniz ile aranızdaki önemli konuları dengelemek için büyük bir sorumluluk duygusunu gerektirir. Daha iyi bir evlat olmak mı istiyorsunuz? Haydi bu makalemizi okuyun. ADIMLAR

1-Bir hedef belirleyin.

1-Bir hedef belirleyin.
Daha iyi bir evlat olmak için hangi özeliklere sahip olmak istersiniz?
Aileniz için daha kaliteli bir yaşam sağlamak amacıyla gelişmesi gereken ihtiyaç ve niteliklere odaklanın. Bir hedef belirleyin, ve onu tamamen görün. Arkadaşlarınızın ve bencil kişiselihtiyaçlarınızın dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin.

2-Ailenizle zaman geçirin.

2-Ailenizle zaman geçirin.,
Ailenizle sık sık geçirdiğiniz az bir zaman bile birbirinizle daha iyi anlaşmanıza yardımcıolabilir. Zamanınız ve dikkat etmeniz gereken konularla ilişkin olarak zaman ayırın.

3-Karşılık beklemeden onlar için fedakârlık yapın.

3-Karşılık beklemeden onlar için fedakârlık yapın.

 

Ebeveynler bizim dayanağımızdır, gücümüzdür. Bir şeylerden fedakârlık yapmak oğul olarak yapabileceğiniz en iyi faaliyettir. Bu onlarda büyük bir neşe meydana getirecek ve bu sizin gerekli ve lazım olduğunuzu da hissettirecektir.

4-Ailenize özen gösterin.

4-Ailenize özen gösterin.
Daima onların mutluluklarına ve sıkıntılarına ortak olun. Onlara, sizden istediklerinden daha fazla özen gösterin. Ayrıca, yemek pişirmek, bulaşıkları ve çamaşırları yıkamak, çimenleri biçmek, banyoyu temizlemek(Ebeveynler buna bayılır!) ve hatta arabayı tamir etmek gibi evişlerinizi yapın. Babanız bununla gurur duyar. Tek kelimeyle elinden her iş gelen biri olun.

5-Onlardan bir şeyler öğrenin.

5-Onlardan bir şeyler öğrenin.
Bir ebeveyn kendi deneyimlerini oğluna vermeye her zaman isteklidir. Onlardan daha çok şey öğrenmeye çalışın. Biz daima babamızın oğluyuzdur.

6-Okulda iyi performans gösterin.

6-Okulda iyi performans gösterin.
Eğer okulda iyi bir performans gösterirseniz, aileniz mutlu olacak ve iyi bir öğrenci olduğunuz için sizi ödüllendirecektir. Bu size olan yatırımlarının boşa gitmediğini gösterecek, onlara rahatlık verecektir.

7-İtaatkâr, yumuşak başlı olun.

7-İtaatkâr, yumuşak başlı olun.
Ailenizin emirlerine talimatlarına uyun. Aileniz sizden daha çok yaşadı ve bunun bir sonucu olarak onların konuşmaları, yılların deneyimini ortaya çıkarır.

8-Onları gururlandırın.

8-Onları gururlandırın.
Her aile, çocukları hayatında bir şeyleri başardığı zaman gururlu ve zarif hisseder. Her okul ve iş başarınızı, yükselmenizi ailenize de bildirin.

9-Onların bekledikleri gibi yaşayın.

9-Onların bekledikleri gibi yaşayın.
Her aile, oğullarının yanlış bir iş yapmayacağını ve aile değerlerine karşı olmayacağını bekler.Yani, kendinizi aile değerlerinize adadığınızdan ve kendinizi aile değerlerinizle yetiştirdiğinizden emin olun.

10-Anlayışlı olmaya çalışın.

10-Anlayışlı olmaya çalışın.
Bir şeyleri kendi bakış açınızla değil de onların bakış açısıyla görmeye çalışın. Onların sonradan edindiği deneyimlerinden dolayı akıllılık edip onlara inanın, güvenin.

11-Daima ailenizin tavsiyelerinin peşinden koşun.

11-Daima ailenizin tavsiyelerinin peşinden koşun.
Daha büyük kararlar almak zorunda olduğunuz durumlarda, ailenizin tavsiyeleri size çok yardımcı olacak.

12-Sevecen olun.

12-Sevecen olun.
Ailenize sınırsız sevgi verin. Onların tüm üzüntü ve rahatsızlıklarına eldeki en iyi ilaçla, yani sevginizle şifa olun.

13-Daima onları onları mutlu tutun.

13-Daima onları onları mutlu tutun.
Yeni elbiseler almak, onları bir yere götürmek gibi onları mutlu edebilecek her şeyi deneyin. Onlarla eğlenceli şeyler yaparak onları gururlandırabilirsiniz.

 

Kaynak:  wikihow.com sitesinden alınarak Suffagâh ekibi tarafından suffagâh.com için Türkçeye çevrilmiştir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 yorum var.

  1. 1

    ben babama yalan söyledim çok önemli bi konuda onun kredi kartı bilgileriyle yemek söyledim ve bunu öğrendi ve hayal kırıklığına uğradı çok üzüldü ve benle artık uzun süre konuşmaz ne yapmalıyım lütfen yardım edin çok üzgünüm çok pişmanım ama elimden de yapıcak bişey gelmiyor bana bin türlü laf etti ne yapcam bilmiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>