Mutsuzluğunuzun Sebebinin Bekârlık Olduğunu Mu Düşünüyorsunuz?


0

dream hope n pray

Cinderella dertli bir genç kız olsaydı, prens onu evlenmek için seçer miydi? Peki, üvey kardeşleri güzel ama dertli olsalardı, onlardan birini seçer miydi?

Şu an bir ilişki veya doğru bir ilişki içerisinde olmadığınız ve bir gün ruh eşinizle karşılaşarak mutlu sona gideceğiniz hayaliyle mi yaşıyorsunuz? Siz oysanız, 42 yıllık bireylere ve çiftlere sağladığım danışmanlık hizmetindeki keşfim ilginizi çekecek gibi duruyor.

Şu an evliliklerinde mutlu olan çoğu insan, eşleriyle karşılaşmadan önce de ZATEN MUTLULARDI! Mutlu insanlar mutlu evlilik yapıyorlar. Mutsuz insanlar ise ya evlenmiyor ya da evlendikten sonra da mutsuzluklarına devam ediyorlar.
Cinderella şartlarından memnun değilken de, kendi içinde sevgi dolu ve mutlu bir insandı. Prens de aynı şekilde. “Ve sonsuza dek mutlu yaşadılar” genellikle evlenmenin bir sonucu değil, zaten mutlu iki insanın birbiriyle evlenmesinin bir sonucudur!

Danışanlarımdan defalarca şunu duydum : “Mutlu olmak için bir ilişkiye ihtiyacım var.” ve onlara defalarca şunu söyledim: “Önce şu an kendini nasıl mutlu edebileceğini öğrenmeye odaklan, sonra istediğin ilişkiyi bulmak mümkün olabilir.”
Üzerine düşünürseniz, size bir şeyler ifade edecektir. Aslınızda mutlu bir insan olsaydınız, mutsuz bir insan sizi cezbeder miydi? Pek mümkün değil.

Mutluluğunuzu başka bir insana bağladığınızda, duygusal refahınız için sorumluluğu diğerlerine devrediyorsunuzdur. Başka birisi neden böyle bir sorumluluk istesin? Ortak yaralar üzerinden birbirinize bağlandığınızdan, etkilendiğiniz ve sizden etkilenen insan da aynı şekilde sizin kendi duygusal refahının sorumluluğunu almanızı bekliyordur. Bu eş bağımlı ilişki olarak adlandırılır, mutlu bir ilişki değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır.

Harika bir ilişki istemede elbette bir sıkıntı yok. Ama mutsuzsanız bu harika ilişkiyi bulma ihtimaliniz zayıftır. Zaten mutluysanız; sevginizi, mutluluğunuzu, huzurunuzu, öğrenme ve gelişmenizi, ilgi alanlarınızı paylaşacak bir ilişki istersiniz. Mutsuzsanız, sizi mutlu edecek bir ilişki arıyorsunuzdur ve bu büyük ihtimalle olmayacaktır.

Cinderella’ya dönelim. Şefkatli bir insan olduğu için, üvey annesini ve üvey kardeşlerini mutlu etmek için çok çabaladı. Ama hiç bir şekilde mutlu olmadılar. Neden? Çünkü öfkelilerdi ve insanları suçluyorlardı, kendi mutlulukları için Cinderella’ya sorumluluk yüklemişlerdi. O ne kadar iyi kalpli ve olağanüstü de olsa, değişen bir şey olmadı çünkü onların derdi kendi inanışlarından ve kendilerine ve diğerlerine olan tavırlarından kaynaklanıyordu.

Aynısı günümüzün ilişkileri için de geçerli. Eşleri onları mutlu etmek için ne kadar çabalasa da kesinlikle mutlu olmayan birçok insanla çalıştım. Kendi duygularının sorumluluğunu almayı öğrenmek yerine, kendilerini ve başkalarını yargıladıkları sürece; mutsuz, boş, kimsesiz, incinmiş ve/veya öfkeli oldular. Kendi mutsuzluklarının kaynağını dışarıda aradıkları sürece, kendi mutsuzluklarında mahsur kaldılar.

Bu mutsuzluktan çıkmanın yolu kendi acınız ve huzurunuz için %100 sorumluluğu nasıl alacağınızı öğrenmektir. Bunu biri size öğretebilir, ama , eğer mutlu olmak için doğru bir ilişkiye ihtiyacınız olduğu gibi sahte bir inanca kilitlendiyseniz, muhtemelen bunu nasıl yapacağınızı öğrenme konusunda motive edilemeyeceksiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
1
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
2
BAŞARILI

6 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kaldırın şu reklamları Allah rızası için yapmıyor musunuz ? Bir yanda Allah Kuran Hakikat diğer yanda google reklamlar. tabi savunmanızda hazırdır o reklamlar kişiye özel cookie ye göre reklam çıkıyor dersiniz. Ama kazanacağınız üçbeş kuruş lira için blog yazıyorsunuz . sizi samimi bulmuyorum.

    1. Laf edeceğine daha iyisini ve reklamsız olarak sen yap. Samimiyetini biz de görelim. Sizin şu karaktersiz yorumunu bile yayınlamışlar. Sizin gibiler yüzünden islami yayın yapan kalmadı. Cebinden üç kuruş para çıkıyor mu, çıkmıyor. Reklamsızını kendi cebinizden kendi paranızla yapın biz de oraya gelelim. Sizin gibiler yüzünden sevdiğim herkes bu işleri bırakıyor. eleştiri kültürünü bırakın artık. daha iyisini yapın sonra konuşun. bunlar da bu işi yapmazsa kimi okuyalım. bugün bir dergi aldığında dergide bile reklam oluyor. ben olmasını uygun buluyorum. neticede bu sitelerin giderleri oluyor. bu arada bi zahmet uygunsuz sitelere girmezseniz uygunsuz reklamlar çıkmaz. ben 1 senedir keşfettim burayı uygunsuz bir şeye denk gelmedim. bu aşağılık yorumunuzu eminiz onlar da samimi bulmamış ki yayınlamışlar.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı