Müslüman Bir Erkekten Sevdiği Kıza Mektup


0

Müslüman bir erkekten sevdiği kıza mektupEğer beni seviyorsan, bunu bana itiraf etme, bu beni mutlu etmediği gibi senden uzaklaştırır! Sevgi sözcükleri beni etkilemez. Eğer beni seviyorsan, beni bekle ve ben en doğru zamanda kapınızı çalacağım. Beni kendinden uzak tut; ben sana yaklaşmış olurum. Eğer bana yaklaşırsan, senden uzak dururum. Sevme beni, ben senin sevgide cahil kalmanı isterim. Sevgiyi sana ben öğretmek isterim, doğru zaman geldiğinde ve benim helalim olduğunda, Yaratıcımızın rızası üzerine kavuştuğumuzda.

Bana ne hissettiğini söyleme, bana vaktini ayırma, seni kaybetmem için beni itme. Ben günah işlemeyi veya ailenin arkasından yasak ilişkiler yaşamayı seven bir erkek değilim. Seni suçlu hissettirip sana acı çektirmek istemem. Bana sınırlar koy ki aşmayayım. İçindeki beni öldür ki ben içinde büyüyüp seni öldürmeyeyim. İçindeki güzellikleri koru. Ben senin masum, iffetli ve temiz olmanı istiyorum. Ben seni istiyorum, kolay değil ki.

Ve sonra, tüm bunlardan sonra her şeyle yüzleşecek ve seninle tüm zorlukların üstesinden gelebilmek için hazır olacağım. İffetine zarar vermek isterken nasıl inançlı bir erkek olabilirim? Ailene ihanet etmeni isterken nasıl bir mü’min olabilirim? Allah’ın gazabı altında büyüyen bir aşka nasıl güvenebilirim? Seni sevmek seni korumak demektir, içindeki güzellikleri korumak demektir, öldürmek değil.

Bu yüzden basit olma, değerini düşürme. Şimdi beni sevme ki, sonra senden nefret etmeyeyim. Kalbim seni istiyor ve kaybetmeyi hiç istemiyor. Senin benim için geçici bir heves olmanı istemiyorum, eşim olmanı, sevdiğim olmanı ve çocuklarımın annesi olmanı istiyorum. Senin tüm hayatımı birlikte geçireceğim kişi olmanı istiyorum.

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

Bütün müslüman erkekler, müslüman kadınlar, mümin erkekler, mümin kadınlar, itaat eden erkekler, itaat eden kadınlar, doğruluk yapan erkekler, doğruluk yapan kadınlar, sabreden erkekler, sabreden kadınlar, mütevazi erkekler, mütevazi kadınlar, zekat veren erkekler, zekat veren kadınlar, oruç tutan erkekler, oruç tutan kadınlar, ırzlarını koruyan erkekler ve kadınlar, Allah’ı çok anan erkekler ve kadınlar yok mu, işte bunlara Allah bir bağışlama ve büyük bir mükafat hazırlamıştır.

Ahzab Suresi, 35. Ayet Meali

 

Kaynak:  halal-love-stories.tumblr.com sayfasından alınarak Suffagâh ekibi tarafından suffagâh.com için Türkçeye çevrilmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
2
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
2
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
11
HARİKA
HAHA HAHA
1
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
2
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
1
BAŞARILI

16 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. allah aşkına bunu yazanın sağlıklı bir psikolojide olabileceğine inanıyor musunuz?

  1. Sizin psikolojiniz nekadar zarar görmüski burda yazanlarin degerini, ictenligini fark edemiyorsunuz? Modern yasamdan uzak burda yazanlar, bu yüzdenmi garip geldi? Kusura bakmayin ama bunlarda bir dogruluk payi göremiyorsaniz bu sizin gözlerinizin önüne inmiş olan perdedendir.

   Yazara saygı duymanizi rica ediyorum. Niyetim sizi inciltmek degil, incilttiysemde af buyurun. Saygılarımla.

   1. Heyatimda duydugum en gozel ve en icten bir mektub.. Gibte ettim de deye bilerem.Allah butun muselman kardeshlerimizin karshisina boyle insanlar chikarsin.Amin.. 🙂

 2. Niçin kadın erkek ilişkileri üzerinde bu kadar duruluyor ? Gençlerimizin bir gaye etrafında birleştirmek varken…

  1. Şeytan nereye ne kadar yatırım yapıyorsa bizim de o alana en az şeytan kadar ve gerektiğinde ondan daha fazla yatırım yapmamız gerekiyor. Şeytanın bugünlerde edep ve kız-erkek ilişkileri konusunda belki de daha önce hiç yapmadığı kadar çalıştığı, yeni projeler ürettiği konusunda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum.

 3. Allah sizin gibi insanlardan razı olsun… Bu sitede paylaşılan herşey hoşuma gidiyor.. Ne kadarda yararlı ve insanları yönlendirecek bilgiler paylaşılıyor.. ama gelin görün ki bundan muzdarip olanlar bu konuyu yani haramı helal olarak görebiliyorlar … Allah hidayet versin…Haram sevdaya bulaşıp kendine ızdırap çektirme…Bu dünyada ne kadar tadılacak şeyler ve ne kadar güzel şeyler var tabi imanı olan böyle haram olan işlere girişmez zaten… Haram sevdaya kapalı helal ilişkiye açık olalım… Allah’ın rahmeti ve bereketi üzerinizde olsun…

 4. Sağlıklı bir psikolojide olan bir insan bu dünyada şu an yok zaten. İnsanların saf, samimi duygularına laf etmek kendini bilen bir insana yakışmaz. Kimse kimsenin duygularına eleştiri yapmamalı. En fazla rahatsızlık duyduğun bir konuda güzel bir üslupla
  -çok gerekiyorsa tabi- uyarabilir. Allah cümlemizi hidayete erdirsin. Selametle.

 5. Selamun aleykum yillar sonra girdim siteye cok yorumlar yazilmis.samimiyete samimi bir sekilde yorum yazanlardan Allah razi olsun.yillar once bana yazilmisti bu mektup ve her kelimesi her harfi samimi ve bu zamanin insani olamayacak kadar temiz yazan kisi … merak edenler icin tum bu samimiyetle yolunda yuruyerek usulu ile evlendik.Rabbim herkese boyle temiz sevgi nasib etsin …vesselam

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı