Liste

Mini Fotoğraf Albümü Yapımı / Scrapbook

malzemeler

1. Ana renkler ve yan renkler olarak kullanacağımız 3 farklı renk kartonu, 12cm x 35cm, 14cmx29cm olmak üzere dikdörtgenler halinde kesiyoruz. 11,5cm x 32cm olarak keseceğiniz kartonlardan üç adet kesmelisiniz. Bunları ana renk olarak kullanacığınızı unutmayın!

Mini Fotoğraf Albümü 1

2. 12cm x 35cm olarak kestiğiniz kartonun sol tarafından 10 ve 10,5 cm’lere gelecek noktaları görseldeki şekilde alt ve üst taraflardan işaretleyelim ve birbirine parelel çizgiler çizelim. Aynı işlemi Sağ taraftan 8cm ve 8,5cm’leri işaretleyerek tekrarlayalım.

Mini Fotoğraf Albümü 2

3. Çizdiğimiz noktaları belirginleştirmek içim üzerlerinden birer defa daha geçelim.

Mini Fotoğraf Albümü 3

4. Çizip işaretlediğimiz noktaları görseldeldeki gibi katlayalım

Mini Fotoğraf Albümü 4

5. Ana renk olarak belirlediğimiz 11,5cm x 32cm’lik kartonu sağ ve sol uçlarından 8. Cm’e gelen noktaları işaretleyip birbirine paralel çizgiler çizelim. Kartonun köşelerini makasımızla oval olarak keselim. Aynı işlemi diğer iki kartona da uygulayıp, katlayalım.

Mini Fotoğraf Albümü 5

6. Yan renk olarak seçtiğimiz ikinci kartonun soldan 10,5cm, sağdan 21.cm’e gelen noktalarını işaretleyip yine birbirine parelel çizgiler çizelim ve katlaylım. Köşeleri makasınızla oval kesmeyi unutmayın!

Mini Fotoğraf Albümü 6

7. İşlediğiniz kartonlar görseldeki gibi olmalı

Mini Fotoğraf Albümü 7

8. Ana renk olarak sectiğimiz kartonlardan iki tanesinin kapak kısımlarını görseldeki gibi birleştirip yapıştırıyoruz. Yapıştırıcı olarak çift taraflı bant tavsiye ediyoruz.

Mini Fotoğraf Albümü 8

9. Üçüncü parçayı da görseldeki gibi diğerlerine ekliyoruz. Elde ettiğiniz şekilde aşağıdaki gibi olmalı.

Mini Fotoğraf Albümü 9

10. Elde ettiğimiz parçayı görselde gördüğümüz gibi katlayıp, yan renk olarak kullanmak için ayırdığımız 12cm x 35cm’lik kartonun ortasına aşağıdaki gibi yapıştıralım.

Mini Fotoğraf Albümü 10

11. 14cm x 29cm olarak kestiğimiz kartonu da görseldeki gibi ana renk parçalarının ortasına yapıştıralım.

Mini Fotoğraf Albümü 11

12. Dekor kağıtlarını kapakların boyutlarından birer cm eksik kesip yapıştırıyoruz. Dekor kağıtlarını internetten bulup çıktısını alarak da kullanabilirsiniz.

Mini Fotoğraf Albümü 12

13. Albümünüz hazır! Fotoğraflarınızı kalan boşluklara yapıştırabilirsiniz.

Mini Fotoğraf Albümü 13

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>