Anti-İslam, Liste

Miladi Yılbaşını Kutlamamak İçin 10 Sebep

İslâm dini ile onurlandırılmak, Müslüman olmak ne büyük lütuftur. Müslüman, dininden olmayan kimseye meyletmez, hiçbir yönü ile benzemez. Çünkü, o kimsenin rehberi; Efendimiz (Sallahu Aleyhi ve Sellem), bütün insanlığa en eşsiz ve nadide örnektir. Bundan öte ne bir insanı örnek almaya ne de  bir başkasının gelenek ve alışkanlıklarını tatbike hâcet yoktur. Müslüman Rabbinin (Celle Celalihu) Kur’an-ı Kerim’deki emirlerine koşulsuz itaat, Allah’ın Resülü’nün (Sallahu Aleyhi ve Sellem) Sünnetine ittiba eder. Müminin yolu budur.

1. Müslümanın yeni yılı, hicri sene başlangıcı ile (Muharrem-i Şerif ayının ilk günü) başlar.

2. Müslümanın hicri sene-i devriyesi, Efendimizin (Sallalahu Aleyhi Ve Sellem) Mekke'den Medine'ye hicretini (İslamı yaymasını, tebliğ etmesini) temsil eder.

3. Noel adı verilen yılbaşı kutlaması, hristiyanların dini bayramıdır.

4. Hristiyanların noel inancı, Allah-u Tealaya (Celle Celalihu), Hz. İsa'yı (Aleyhisselam) oğul isnat etmeleri (Haşa) düşüncesine dayanan bir şirk merasimidir.

5. Bu gün ve gecedeki organizasyonlara, kutlamalara katılmanın ya da ortak olmanın bela ve ahiret azabına sebep olmasından korkulmalıdır.

6. 'Kim bir kavme benzerse, onlardandır.' (Ebu Davud, 4031) hadis-i şerifinin ehemmiyeti unutulmamalıdır.

7. 'Zulmedenlere eğilim göstermeyin (meyletmeyin), yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka (size yardım edecek ve işlerinizi üstlenecek) velileriniz yoktur, sonra yardım göremezsiniz.' (Hud Suresi,113) ayetinin ihtarı idrak edilmelidir.

8. İslam dışı (bu gibi) akımlara uyarak Allah'ın (Subhanallahu ve Teala) gazabına uğramaktan endişe edilmelidir.

9. Müslümanın kutlayabileceği bayramları (Ramazan, Kurban) ve kalbini mesrur edebilecek mübarek geceleri vardır.

10. Noel kutlaması ile Müslüman kimliğinin hiçbir alakasının olmadığı bilinmelidir.


| Kaynak : Ahmet Mahmut Ünlü Ve Timurtaş Uçar Hocaefendilerin sohbetlerinden derlemedir.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Verİlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar * olarak işaretlendi

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>