Sağlık, Yaşam, Yemek

McDonald’s Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Bu 10 korkunç gerçeği okuduktan sonra bir daha asla McDonald’s’dan yemeyeceksiniz!

Acıktınız mı? Sevdiğiniz fast food restoranına gidip her zamanki içi kimyasal ve reçeteli ilaç dolu yemekleri sipariş etmeden önce bu makalenin geri kalanını okumak isteyebilirsiniz. Fast food burger ile büyük olasılıkla ezilmiş böcekleri veya ördek tüylerini yediğinizi biliyor muydunuz? İşte McDonald’s’da size yedirdikleri en iğrenç katkı maddelerinden bazıları:

1) Amonyum Sülfat

1- amonyum sülfat

Hiçbir şey ekmeğin kitle üretmesine amonyum sülfat kadar yardımcı olmaz. Ne yazık ki, hiçbir toprak gübresi de bunun gibi böcekleri öldürmez.

2) Silikon Yağı

2 - Silikon Yağı McNugget

Tavuk McNuggetlar dimetilpolisiloksan, genellikle kontakt lensleri ve diğer tıbbi malzemeleri yapmak için kullanılan bir silikon yağı ile doludur.

3)Sistein-L

3- L Sistein-ekmek-hamuru

Fast food restoranları, etlerine lezzet katmak için ve ekmekler ile hamur işlerini yumuşatmak için, insan saçından veya ördek tüylerinden sentezlenmiş olan Sistein-L adlı bir amino asidi kullanırlar.

4)TBHQ

4- TBHQ

Bu katkı maddesi 18 McDonald’s menü öğesinde bulunabilir. O potansiyel olarak ölümcüldür ama endişelenmeyin, FDA bu katkının genellikle güvenli olarak kabul edildiğini söylüyor (GRAS).

5)Propilen Glikol

5- propilen glikol

Propilen glikol, antifirizlerin ve e-sigaraların içinde bulunan bir kimyasal bileşiktir, ve bu doğru! Fast food!

6)Reçeteli İlaçlar

6- pembe balçık
Tüyleri test eden Johns Hopkins Üniversitesinden araştırmacılar, fabrika çiftliklerinde yetiştirilen kümes hayvanlarında bazı çok ilginç özellikler buldu. Ve pembe balçık skandalının kötü olduğunu mu düşündünüz? Diğer reçeteli ilaçların yanı sıra anti depresanlar, fast food ‘kümes hayvanları’ çeşitleri için tavuk yemi olarak ilave edilir. Bu doğru, McChicken sandviçler ve McNuggetlar reçeteli, reçetesiz ve hatta yasaklanan ilaçların üzerinde yazan beslenme düzeniyle yetiştirilen tavuklardan geldi.

7) Dimetilpolisiloksan

7- dimetilpolisiloksan
Neredeyse her kızarmış fast food menü öğesinde ve ayrıca macunun, kontakt lenslerin, astarın, şampuan ve klimaların, kozmetiklerin, cilaların, ısıya dayanıklı fayansların ve daha birçok şeyin içinde bunu görebilirsiniz.

8) Karminik Asit

8- karminik asit

Cochineal böceği tarafından sentezlenen karminik asit; gıdaları, özellikle etleri, kırmızıya boyamada kullanılır. Kan yemenin haramlığının tartışmaya açık bir yanı da yoktur.

9) Selüloz

9- selüloz

Neredeyse her fast food menü öğesinde odun hamurundan üretilen bu organik bileşiği görebilirsiniz.

10) Silikon Dioksit

10- silikon dioksit

Bu endüstriyel kumları, bir arada tutmak için Wendy’s Chili gibi şeylerin içinde kullanırlar. Mmm…endüstriyel kum.

 

Kaynak: trueactivist.com sitesinden alınarak Suffagâh ekibi tarafından suffagâh.com için Türkçeye çevrilmiştir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

6 yorum var.

  1. 1

    Böyle haberler daha fazla yayilmasi lazim, insanlar suursuzca devam yiyiyor, ondan sonra ben neden böyle oldum diye kendilerine soruyorlar. Cevirenlere helal olsun.

  2. 3
  3. 4
  4. 5
  5. 6

    trueactivist.com sitesinde ilgili makaleyi bulamadım, rica etsem kaynak makalenin linkini paylaşır mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>