Haber, Hadis, İslam, Kur’an ve Sünnet

Kur’an’ın Üzerine Yemin Ettiği Ay: Zilhicce Geliyor!

“Ve on geceye yemin olsun ki!”

| Fecr Sûresi, 89/2

Zilhicce ayının 10 gecesi ve ilk 9 günü, Kur’an’ın üzerine yemin ettiği bir zaman dilimidir. Rahmet, mağfiret ve bereket günleri olan bu özel zaman dilimlerini Efendimiz (sas) bize şöyle anlatmıştır: 

“Allah (cc) katında çokça ibadet edilecek ve salih amel işlenecek günler içerisinde, Zilhicce’nin ilk on gününden daha hayırlısı yoktur.”

| Buhari, İdeyn, 11; Ebû Davûd, Savm, 61; Tirmizi, Savm, 52

Bu güzel rahmet gecesini güzel bir şekilde ihya etmek için Muhammed Emin Yıldırım hocamız, Zilhicce ayında 10 gün boyunca Siyer TV’de 30 dakikalık bir ders silsilesi yapacak. Bu faydalı hizmeti takip ve ihya edelim inşallah.

“Kim ahir zamanda benim bir sünnetimi, unutulmuş bir sünnetimi diriltirse, ona bir şehid sevabı, yada 100 şehit sevabı vardır.”

“Kim İslam’da iyi bir çığır açarsa, açtığı çığrın ecri ve kendisinden sonra, onunla (o çığırla) amel edenlerin ecirleri, sevaplarından hiçbir şey eksilmeden ona aittir. Kim de İslam’da kötü bir çığır açarsa, açtığı çığrın günahı ve kendisinden sonra onunla amel edenlerin günahları, günahlarından birşey eksilmeden ona aittir.” 

| Müslim, Kitabü’l-İlm, 61; Nesai, Kitabü’z-Zekât, 329

Rahmet Mevsimi Zilhicce Geceleri Geliyor

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 yorum var.

  1. 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>