Kocanızla Tekrar İletişime Geçmek İçin 8 Adım


0

kocanizla tekrar iletisime gecmek icin 8 adim

Hayatınız çocuklarınızdan dolayı gittikçe yoğunlaştığı için, kocanızdan uzaklaştığınızı düşünüyor musunuz? Eskiden sahip olduğunuz bağlara tekrardan sahip olmak istiyor musunuz? İyi bir ilişkiye sahip olarak mutluluğu ve eğlenceyi bulmak istiyor musunuz?

Bütün ilişkiler çaba gerektirir! Ama sen hayat arkadaşınla tekrar iletişime geçmek için ne yapabilirsin?

1) Kocanızla Ayda Bir Dışarıya Çıkın

Ne düşündüğünüzü biliyorum; ‘’Çocuklarımı yalnız bırakamam’’. Ama çocuklarınız büyüyecek ve yanınızdan ayrılacaklar. Bu yüzden sürekli yanınızda olacak olan eşinizle iyi bir ilişkiye sahip olmak istiyorsanız, ona zaman ayırmalısınız!

 • Ayın herhangi bir haftasını dışarı çıkmak için belirleyin. Mesela bizimkisi ilk haftaydı.
 • Çocuklarınıza, anneniz veya kocanızın annesi ya da güvendiğiniz birisi bakabilir.
 • Çocuklarınız uyuduğunda kocanızla yürüyüşe çıkın, yemek yiyin ya da kafede vakit geçirin.
 • Önemli olan kocanızla evin dışında vakit geçirmektir.

.

2) Kocanızı Karşılarken Güzelliğinize Önem Verin

Eşiniz işten eve geldiğinde, makyajınızı tazeleyip, biraz parfüm sıkıp ve güzel bir tebessümle ‘’Esselamü Aleyke’’ diyerek karşılamak kocanızın size olan aşkını arttıracaktır. Tüm gün yoğun olduğunuzu biliyorum ve muhtemelen ‘’Bunları ne zaman yapacağım?’’ diye düşünüyorsunuz. Bende işe yarayan birkaç ipuçları:

 • O gelmeden 15 dakika önceye alarm kurun ve alarm çaldığında hemen bir ayna bulup sihrinizi yapın.
 • Sırf onun için renkli ve hoş şeyler giyinin. Onun için yaptığınız küçük ekstra şeyler onu mutlu edecektir. Bu davranışınız özelinizi sadece onunla paylaşmaktan hoşlandığınızı gösterir. O sizin vücut hatlarınızı, güzel saçlarınızı ve göz alıcı gülümsemenizi görmek ister.
 • Mutlu görünmek eşittir mutlu hissetmek! Unutmayınız, gülmek sünnettir ve bir kadın en büyük sevabı kocasını memnun ederek kazanır. Karşılığında alacağınız ilgi ve iltifatlar buna çokça değecektir!

.

3) Kocanıza Özel Bir Akşam Ayarlayın

Kocanız ne yapmaktan hoşlanır? Film izlemek mi? Spor programlarını takip etmek mi? Ya da bilgi içerikli programlar mı dinler? Siz hangisi olduğunu biliyorsunuz. Ona bu akşamı yaşatmayı karar verdiğinizde şunları uygulayın:

 • Çocukları yatağa gönderin.
 • Bir tepside çay, kuruyemiş gibi onun sevdiği şeyleri hazırlayın.
 • İkinizin de rahat edebileceği bir yer hazırlayın, yastıkların çok yardımı dokunur!
 • Stres verici şeyler yerine sorunsal şeyler üzerine tartışın. Onu bu akşamın onun için hazırlandığını belli edin. Onunla eğlenin ve birlikte gülün.
 • Onun hobilerine ve tutkularına gösterdiğiniz ilgiye bayılacaktır.

.

4) Ne İstediğinizi Ona Sözlü Olarak Söyleyin

Sizin ne istediğinizi ve neye ihtiyaç duyduğunuzu kocanızın bildiğini sanıyorsunuz. Bu yüzden o bu istek ve ihtiyaçlarınızı anlamadığında ona bozuluyor ve kızıyorsunuz. Artık yüzleşmelisiniz, ne kadar imada bulunursanız bulunun kocanız sizin aklınızı okuyamaz. Erkekler basit düşünen insanlardır, biz kadınlar gibi karışık değillerdir. Şunları unutmayın:

 • Açık ve net olun.
 • Hak ettiğinizi düşünseniz bile talepte bulunmayın.
 • Bunun yerine ‘’Yazın tatilde ….’ya gitmeyi çok isterdim’’ gibi temenni edici cümleleri deneyin.
 • Temenninizi belirttikten sonra gerisini kocanıza bırakın. Sürpriz yapılması işin eğlenceli tarafıdır.

.

5) Kocanızın Yaptıklarına Takdir Gösterin

Yaptığı küçük, büyük veya özel şeyler için kocanıza her gün teşekkür edin. İstediğiniz bir şeyi size verdiğinde, ona sözlü ve duygusal olarak takdirinizi gösterin. Hediyenin boyutu önemli değildir, o ‘’ Teşekkür ederim, Allah seni mükafatlandırsın’’ gibi sözleri hak ediyor.

6) İçtenlikle Daha Sık ‘’ Evet’’ Deyin

Kadınlarla erkeklerin biyolojik olarak birbirlerinden farklı olduğunu düşünmüyoruz. Romantikliğe duyduğumuz ihtiyaçlarla onların fiziksel temaslara duyduğu ihtiyaçlar aynıdır. Kocanızın fiziksel temaslara duyduğu ihtiyaç onların stresten kurtulmak için çok önemlidir. Bu şekilde düşünürseniz, onu mutlu etmek için çok şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bu konu hakkında daha cömert ve duyarlı olmaya ne dersiniz?

7) Ev İşlerini Kocanızın Ellerine Bırakın

Kocanız sizin saygınızı görmeyi aşkınızı görmekten daha çok ister. Tabi ki saygı karşılıklıdır. Özellikle çocuklarımız bizimleyken bu muazzam sünnete devam edelim. Çocuklarınız büyüdükçe, evdeki huzuru kocanıza son sözü söylemeye izin vererek daha hızlı bir şekilde elde edersiniz. Ben böyle yapıyorum, çünkü benim zaten yapacak birçok şeyim var.

8) Kocanızın Becerilerine Güvenin

 • Çocuklarla ilgilenmek isteyip size dinlenmenizi tavsiye ettiğinde ona nasıl yapılacağını söylemeyin. O bebek bakıcısı değil, onların babasıdır.
 • Örneğin su sızmasını tamir etmesini istiyorsanız, kocanızın bunu yapabileceğine güvendiğini göstererek konuşun. O bundan anlamasa bile! Siz ona görevi verdiniz, gerisini ona bırakın. Siz ona inanırsanız, o da kendisine inanır.
 • Onun annesi değil, eşi olduğunuzu unutmayın! Ona çocuğunuz gibi değil, erkeğiniz gibi davranın.

.

Evinizdeki mutluluğu ve gönül birliğini güzelce yaşayın. İster inanın ister inanmayın, bunu yapabileceğin birçok şey var. Niye bugün başlanmasın?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

4 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. çok harika bir site ya çok beğendim
  çalışmalarınızın devmını beklerim inşallah daha başarılı olursunuz
  yeni müdavim kazandınız

 2. Siteniz çok ama çok güzel.allahrmepi geçen herkesten sevdiklerinden razı olsun.tel isteğim çıktısını alamıyorum.alıp tekrar tekrar okumak istiyorum.çıktısını alabileyim

 3. Merhaba. Benim esim cok zor bi insan. Yeme icme disinda hicbir sey almama izin vermez alsada pisman eder . Hicbir arkadasima komsuma gondermez. Kendide bir yere cikarmaz. Surekli cocuk bakma ev isi vs yonlendirir elestirir begenmez. Varla yok arasi olmami ister. Ne sohbet eder ne fiziksel bir incelikte bulunur. Hayal bile kurdurmaz hep ciddi yaklasir. Ailemle ilgili herseyi basima kalkar . Sonra da onunla iyi hos konusmami tebessum etmemi mutlu olmami bekler. Neyin eksik ne istedin de apmadim en cok kullandigi soz. Ne yapicagimi bilmiyorum . Cok yoruldum .