Haber

Katil İsrail’in Masum Görünme Çabaları – Nijerya

İsrail işlediği tüm insanlık suçlarına ve hak ihlallerine rağmen hâlâ hem kendi içinde, hem de dünya çapında kendisine taraftar olan ve sempati duyan insanlar bulabiliyor. Bunun mümkün olabilmesi için, tüm canavarlığına rağmen hâlâ destekçi bulabilmesi için kullandığı bazı yöntemler de var tabii.  İsrail’i, 1000 çocuğu öldürdükten sonra 3 çocuğa şeker verirken fotoğraf çektiren ve her yerde bunun reklamını yapan bir ülke olarak niteleyebiliriz. Haberimiz bu durumun küçük bir örneği olarak görülebilir.

İsrail, Nijerya’da bir grup öğrenciye ücretsiz olarak tablet bilgisayarlar dağıtarak onların geleceğini ve eğitimlerini umursadığı imajı oluşturma gayretiyle adeta kanlı yüzüne bir maske takmaya çalışıyor. Haberin detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kuruluşunun 70. yılı şerefine 70 tablet bilgisayar!

İsrail, kuruluşunun 70. yılı şerefine, Nijerya’da yaşları 6-9 arasında değişen 70 çocuğa ücretsiz olarak tablet bilgisayar dağıttı.

10 günlük eğitim kampı

Nijerya’daki İsrail büyükelçiliğinin tespit ettiği 70 Nijeryalı çocuk bir kampa alınarak 10 gün boyunca elçilik personeli tarafından temel eğitim verildi. Bu süre içinde çocukların giyim, yemek vs masrafları elçilik tarafından karşılandı. Gerekli tüm giderler ise Nijerya’da faaliyet gösteren İsrail kökenli şirketler tarafından karşılandı.

İslami terörün açtığı yaraları sarıyorlarmış!

Onlarca yıldır süren iç savaş ve “islami terör örgütlerinin” açtığı yaraları sarmak için çocukların eğitimine katkıda bulunma kararı aldıklarını yazmışlar. Çocukların hayatlarını kurtarmaya çalışıyorlarmış ve bu da ancak eğitimle mümkün imiş. Böyle de duyarlı, bu kadar da bilinçli ve vicdanlı insanlarmış. Tabii yerseniz…

Bahsedilen göz boyama çalışmasının videosu

Kaynaklar

https://unitedwithisrael.org/watch-israel-jump-starts-education-in-nigeria/
https://www.facebook.com/StandWithUs/videos/10155801860377689/

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 yorum var.

  1. 1

    Burda müslümanların da bir öz eleştiri yapması gerekiyor. Afrika’da meydanı neden israil e bırakıyoruz? Bu yapılanları 1000 misliyle bizim yapmamız gerekmez mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>