İslam, Kültür, Liste, Yazılar

Karınca Basmaz Efendiler’den 7 Güzide Söz

Şerif Yusuf’un yazmış olduğu “Karınca Basmaz Efendiler” kitabından istide edilecek çok güzel hisseler var. Yazarımızın da dediği gibi “Güzele niyet etmek yolu da yolculuğu da güzel kılar.” 

O halde Bismillah..

1. Kararmayan Ufuklar

“Müslümanların kardeşliği kan bağından ötede dava bağı, sevgi bağı, Kur’an bağındandır.”

Söz gelimiyle şunları da söylemek isterim ki; şu anda zulme uğrayan, baskı gören tüm kardeşlerimizi de dualarımızda unutmayalım. Hiç değilse günde bir Fetih Suresi okuyabilir, onlar için niyetlenerek tesbihler çekebiliriz.

2. Samimi Niyaz

“Duanın içinde sızı yoksa, edilen dua da gönül de yok demektir.”

“İnsanın tek bir ameli dahi boşa gitmez. Allah her iyiliğe karşılık verir ve bazen yolda kalanların elinden yolda kalmış biriyle tutar. Her zaman her işinde bir hikmet saklanan Hz. Allah kullarına sevgisini sundukça sunar.”

3. Karınca Basmaz Efendiler

“Allah’ın evi Kabe’den daha mübarek bir insan, kendinin farkında olmalı ve elindekilerin değerini bilmelidir. İnsan nasıl kuşanırsa, hayatı öyle yaşar ve nereye gideceğini bilirse ona göre kuşanır. Gönlümüzü koruma adına, gönlü ince insanları hayatımıza rehber edinmeliyiz.”

4. Merhamet Çınarı

“Her kalpte Allah’ın sevgisi vardır. İnsanlık o sevgi hürmetine incitmekten korkmaktadır.”

5. Evlat Bir Anne Gölgesidir

“Anne elinden tüm dünyaya tutunur insan,

O eli bir bıraksa, bir ömür yutkunur insan.”

6. Gönlü İnce İnsanlar

“Kalbin ilacı tövbedir. Pişmanlık, günahları nefis adına basamak kabul edip halini Allah’a arz etmektir. Dil, “Estağfirullah” dedikçe kalbin pası silinir, temizliği yapılır.”

7. Kalbin Yumuşaması

“Yetimlik saltanatını sadece yetimler yaşamaz. Allah onları bizlere emanet eder ki onların hüzünlerine tutunarak mahşerde mutlu olabilelim. Onların hakkını gözterek, onlara anne ve baba olarak onların mahşerde elimizden tutmalarına müsaade etmiş oluruz.”

-Allah’a emanet olun.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>