İzleyebileceğiniz 5 Güzel Orta Doğu Filmi


0

Orta doğu filmleri bizi bizden alıp götürme konusunda çok başarılı olabiliyorlar. Olağanüstü efektleri olmasa da, samimi ve sıcak atmosferleriyle izleyiciyi kendine çekiyorlar.

1. Altın Ve Bakır

Seyyid Rıza ve Zehra birbirini çok seven ve 2 çocuğa sahip bir ailedir. Bir gün Zehra hastalanır ve bu yüzden Seyyid Rıza medrese eğitimine ara verir. Aşkı için hayatının en önemli şeylerini bir kenara atan adamın hikayesidir. Bu film dram temalı olup izlerken duygulanacağınız türdendir.

Filmi İzlemek isteyenler İçin : http://www.sinemahayat.com/altin-ve-bakir.html 

2. Neredesin Süpermen - Bekas


Kaynak: sinemahayat.com

10 yaşında ve 8 yaşında iki kardeş olan Dana ve Zana Kuzey Irak’ta yaşayan iki kimsesiz kardeştir. Tüm ailesi Saddam tarafından öldürülen bu iki kardeş bir gün sinemada Süpermen filmini izlerler ve süpermeni bulup getirmek isterler. Eşekleri Michael Jackson’a binip yola koyulurlar. Haritadan Amerikayı bulup oraya doğru yola koyulurlar. Film Irak Yapımı olup izleyicileri bazen güldürürken bazende savaşın götürdükleri üzerine düşünmelerini sağlayacaktır.

Filmi İzlemek İsteyenler İçin : http://www.sinemahayat.com/neredesin-supermen.html

3. Heiran

Heiran Afganistanlı bir işçidir ve henüz lise öğrencisi olan Mahi’ye aşık olur. Mahi’yi babasından istemeye giden Heiran evden kovulur ancak bu ona engel olamaz. Heiran ile Mahi kaçarak evlenir ancak bu kez de Heiran İran’da kaçak durumuna düşmektedir. Duygu seviyesi yüksek bir film. 

Filmi İzlemek İçin : http://www.sinemahayat.com/heiran.html

4. Adem'in Oğlu Abu - Adaminte Makan Abu

Tek hayali hacca gitmek olan çok iyi kalpli Abu ve karısının Hacca gitmek için çabaları, para toplamaları ve bu sırada yaşadıkları filmin konusunu oluşturmaktadır. Bir Müslümanın sahip olması gereken ahlakın nasıl olması gerektiğini en güzel şekilde anlatan filmde samimiyet bulacağınıza inanıyorum.

Filmi İzlemek İçin : http://www.sinemahayat.com/ademin-oglu-abu.html

5. Yeryüzü Ve Küller

Yaşlı bir adam ve torunu uzun bir seyahatte oğlunu aramaktadır. Kızı, gelini ve diğer tüm çocuklarını kaybeden baba geride sadece torunu ve kayıp olan oğlu ile kalmıştır. Filmde Afganistan’ın acı yüzünü göreceksiniz…

Filmi İzlemek İçin : http://www.sinemahayat.com/yeryuzu-ve-kuller.html


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

4 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Filmler için paylaştığınız linklere ulaşamıyorum 🙁 sorun bende mi acaba yoksa aktif değiller mi?

  2. Böyle şeyleri daha çok paylaşmalısınız. Örneğin çocuklara izletilebilecek çizgi filmler, anlatılabilecek hikayeler vb. Her şey için Allah razı olsun sizlerden