İstanbul’da Piknik Tadında İftar Yapılabilecek 10 Yer


1
1 Beğeni

İstanbul’da Piknik Tadında İftar Yapılabilecek 10 Mekan; Ramazan’ın yaz mevsimine denk gelmesi hasebiyle bu yılda bir çok kişi iftar ve sahurlarını açık alanlarda yaptı. Bu kişiler;  iftar menülerinin 59 liradan başlayan restaurantlar yerine evden getirdikleri yiyecekleri ile daha ucuza mal ederek kendi seçtikleri alanda ailecek piknik tadında keyifli bir iftarı tercih ettiler. Eğer siz de hala açık bir alanda iftar yapmadıysanız, ramazan bitmeden ‘bir kez  olsun biz de gidelim’ diyorsanız ve de İstanbul’da yaşıyorsanız, bu liste tam size göre… Vakit kaybetmeden aşağıdaki listeye göz atın ve size en uygun yeri seçin inşaAllah

1. Sultanahmet Meydanı

Sultanahmet, en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Sultanahmet ile Ayasofya Cami arasında kalan bu meydan tarihi dokusu açısından ve kişilere sağladığı maneviyat açısından Ramazan’ın vazgeçilmezi oldu.

2. Eyüp Sultan Meydanı

İkinci durağımız Eyüp Sultan’da Ramazan’ın gözde mekanlarındandır. Bölgeye ismini veren Ebu Eyyûb El-Ensarî hazretlerinin türbesinin de burada olduğunu hatırlatarak, iftardan önce türbeyi ziyarette bulunmanızı öneririz.

3. Yenikapı Şehir Parkı

İstanbulluların yeni gözdesi Yenikapı Şehir Parkı. Alanın büyük olması yanı sıra iftar sonrası ücretsiz Ramazan etkinliklerine katılabilme avantajı da bulunmaktadır.

4. Gülhane Parkı

Ramazan’ın vazgeçilmezlerinden biri de Gülhane Parkı. Hem sahile hem de tarihi camilere yakınlığından ötürü en çok tercih edilen yerlerdendir.

5. Yıldız Parkı

Her ne kadar düğün fotoğrafları çekim mekanı olarak algılansa da günümüzde, piknik alanı iftar için tercih edilebilecek mesire alanlarından birisidir. 

6. Fethipaşa Korusu

Boğaz manzarası ile Üsküdar’ın gözdesi…

7. Emirgan Korusu

Emirgan Korusu Ramazan dışında da mesire alanı olarak çok fazla tercih edilen yerler arasındadır. Eğer iftar için burayı düşünüyorsanız yoğunluk açısından hafta içi tercih etmenizi öneririz.

8. Küçükçekmece Sahili

Küçükçekmece göl kenarında ki kamelyalar piknikçilerin vazgeçilmezi haline geldi. Yoğunluk bakımından hafta içi gidilmesi önerilir.

9. Başakşehir Sular Vadisi

Büyük bir yeşil alana sahip olması bakımından çokça tercih edilen yerlerdendir. İftar sonrası Ramazan etkinliklerine katılabilir, stantları gezebilirsiniz.

10. Yeşilköy Sahili

Yeşilköy Sahili içerisinde bulundurduğu mesire alanı ve çocuk parkları ile iftar için tercih edilen yerlerdendir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. En güzel yer kişinin evidir.Ramazan ayı piknik ayı degil,bu hal ile nasıl anlayacagiz fakirleri,çünkü piknik yapmak ile iftar farklı şeyler.2 si bir olunca 1’igider piknik kalır geriye kaldı ki zaman buna elverişli değil.Haramlar çok etrafta,bir hayır yapican 10 şeri yaşayacan.Şahsen uygun görmüyorum ramazan ayını eğlence ayı gibi mülahaza etmeyi ve buna hizmet eden fiilleri yapmayı.yani illa yapacaksan ramazan ayından sonra yap Vesselam

    1. ramazan bayramla kutlanan bir ayken ne demek eğlence ayı gibi kelimesi anlayamadım açıkçası. Allah’a şükür ve ibadetin olduğu ayı coşku ve sevgi ile eğlence ve paylaşımla kutlamak ve yaşamak iyi olacaktır kanısındayım müslüman. Allah sana bu ayda paylaş ve bana ibadet et der. Evde olmaktansa dışarıda paylaşarak hayra da vesile olabilirsin kanımca.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı