Davet ve Tebliğ, İslam, Liste

İslam’ı Seçmek İçin 5 Neden

1.Bu dünyada ve ahirette mutlu olmak için İslam’ı seçmelisin

Dünya ölçeğinde bir anket yapsak ve “kendinizi en çok nasıl hissetmek istersiniz?” diye sorsak büyük bir çoğunluk “kendmi mutlu ve/veya huzurlu hissetmek isterim” diyecektir. İşte İslam hem bu dünyada hem de ahirette kendinizi mutlu ve huzurlu hissetmeniz için biçilmez kaftandır. Tek doğru ve kalıcı tercihtir. Kur’an bunun müjdeleriyle doludur. Allah kendisine iyi bir kul olanlara bu dünyada ve ahirette kalıcı mutluluk ve huzuru vaadetmektedir. Tabii ki eforik mutlulukla gerçek mutluluğu karıştırmamak lazımdır. Gerçek mutluluk herşeyin süt liman olduğu bir hayat değil, afetlerle, musibetlerle barışık, onları hikmetle kavramayı içeren bir mutluluktur. İslam’ı seçince ya da İslam’ı doğru bir şekilde yaşayınca her durumda dingin ve hikmetli olmayı başarabileceğinizden mutluluk ve huzurunuz kaçmayacaktır. Eğer her türlü durumda bilgece bir kavrayışa ve akabinde gelecek olan huzura talip iseniz İslam’ı seçmelisiniz.

Mutlu Müslüman Çocuklar Happy Muslim Children

2.Doğrular üzerinde yaşamak için İslam’ı seçmelisin

Akıllı ve mantıklı hiçbir insan “doğrular üzerinde yaşamak istemem” demez herhalde… Yalan bir hayat içerisinde yaşayanları arızalı insanlar olarak biliriz. Bu sebeple gerçek doğruların hayatınıza hakim olmasını istiyorsanız doğru dini yani İslam’ı seçmelisiniz.

Doğru Yol Üzre Olmak İslam

3.Hayatına anlam gelmesi için İslam’ı seçmelisin

Çağımızın en büyük problemlerinden biri de insanların manevi olarak kendilerini boşlukta hissetmeleri ve anlamsızlık krizi içerisinde bocalamalarıdır. Eğer bu hayatın anlamına kendi iç dünyanızda vâkıf olmak istiyorsanız ve herşeyde ama herşeyde bir anlam deryası içerisine dalmak istiyorsanız İslam’ı seçmelisiniz.

Anlamlı Hayat Meaningful life Islam İslam Happy Islam

4.Kendini doğru şekilde bilmek için İslam’ı seçmelisin

Bu zamanın en büyük problemlerinden bir diğeri de insanların kendilerini tanımamaları ve dış dünyanın empoze ettiği bir kişilik yaşamaya zorlanmalarıdır. İslam’a göre herkes özgündür ve eşsizdir. İnsanları bir kalıba göre değerlendirmek bir zulüm çeşididir. Eğer kendinizi gerçek anlamda keşfetmek, anlamak ve bilmek istiyorsanız İslam’ı seçmelisiniz.

Kendini bilen Rabbini bilir

5.Herşeyden evvel Gerçek Yaratıcı’nla buluşmak için İslam’ı seçmelisin

Bugünün en büyük sorunu ilahlık sorunudur. İslam’a göre de en büyük ve affedilmez günah şirktir yani başka tanrılar, ilahlar edinmektir. İnsanlar ya dış dünyanın empoze ettiği bir ilaha ya da kendilerine ilahlık yakıştırmaktadırlar. Eğer bu dünyada ve ahirette gerçekten mutlu/huzurlu olmak istiyorsanız ve anlamlı yaşamak istiyorsanız herşeyin anlamı olan Yaratıcı’nız olan Allah’la tanışmanız buluşmanız gerekmektedir. Başkalarına ilahlık yakıştırmak farkında olmadan bizi hem bu dünyada hem de ahirette manevi bir felakete sürüklemektedir. Unutulmamalıdır ki manevi felaket maddi felaketlerden çok daha kötü sonuçlar doğrurur. Yukarıda saydığım sebeplerden çok daha önemli olan Gerçek Yaratıcı’nızla Gerçek İlah’ınızla tanışmak istiyorsanız doğru din olan İslam’ı seçmelisiniz.

Allah Göklerin ve Yerin Nurudur

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 yorum var.

  1. 1

    1. maddede net bir şekilde kendimizi kandırmak için islamı tavsiye ediyorsunuz. son maddede ise yaratıcının olduğunu düşünmeyenler için olmayan bir şeyi güzelliyorsunuz. eskiden mantıksız buluyordum sağolun ki artık gülünç buluyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>