Anti-İslam, Haber, İslam

İslam Karşıtı Kitap Yazarken Müslüman Olan Hollandalı Siyasetçi

Hollanda’da, bir dönem aşırı sağcı Özgürlük Partisinde (PVV) milletvekili ve ikinci adam olan 39 yaşındaki Joram van Klaveren, İslam karşıtı kitap yazarken Müslüman oldu.

islam-karşıtı-kitap-yazarken-müslüman-olan-siyasetçi-2230634463.jpg


Hollanda basınında yer alan haberlere göre, bir dönem ülkedeki aşırı sağcı Özgürlük Partisinde siyaset yapan 39 yaşındaki Joram van Klaveren, geçtiğimiz yıl ekim ayında şehadet getirerek Müslüman oldu.

Eski siyasetçinin, Müslümanlık karşıtı kitap yazdığı süreçte yaptığı araştırmalar sırasında İslamiyet ile ilgili bakış açısı değişti. İslamiyet’i seçen Klaveren, Müslüman olduktan sonra gayrimüslimlerin İslam karşıtı düşüncelerini çürüten bir kitap çıkardı.

Joram van Klaveren, Hollandalı radyosuna verdiği demeçte , “Kitap yazdığım sırada İslam’a bakış açımı değiştiren, beni şaşırtan birçok bilgiye rastladım.” demişti.

Irkçı Wilders’ın yargılanma süreci devam ediyor…

2010-2017 yıllarında Hollanda Parlamentosunda milletvekili olan van Klaveren, 2014’te PVV lideri Geert Wilders’in, Fas kökenliler için sarf ettiği ırkçı sözlerinden sonra partiden ayrılarak bağımsız milletvekili olmuştu. Wilders’in, ırkçı söylemlerinden ötürü yargılanma süreci devam ediyor.

Van Klaveren, ülkede 2017’de yapılan genel seçimlerde kendi kurduğu partiden aday olmuş fakat yeterli oy alamadığı için siyasete veda etmişti.

İslam karşıtı politikalar izliyordu

Van Klaveren, PVV politikacı olarak görev yaptığı süre içinde İslam karşıtı politika izledi.

Klaveren bir gazeteye verdiği röportajında “PVV politikası; yanlış olan her şeyin bir şekilde İslam’la ilişkilendirilmesi gerektiği şeklindeydi” ifadesini kullanmıştı.

Kaynaklar

https://www.gzt.com/

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>