Aile, Davet ve Tebliğ, İslam

İslam Alemine Düşen En Büyük 5 Vazife!

Bismillah.

İslam aleminin liderlerine, teşkilatlarına ve heyetlerine ama aslında en çok da biz İslam devletlerine düşen en büyük vazifeler nedir, diye sorgulamak ve bunu sizlerle paylaşmak istedik.

1. Tohum Saç Bitmezse Toprak Utansın!

Müslümanların kalplerine iman tohumlarını yeniden saçmak ve dini duyguları yeniden alevlendirmek. Her ne olursa olsun bizim bitmeyen bir yakıtımız var o da imanımızdır. Zira iman varsa imkan da vardır.

2. Fedakarlık İddiaları Yüzüne Çarpılanlardan Eyleme Ya Rab..

İslama davet yolunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamak, her ne olursa olsun ben de buradayım ve de canfeda demek bu yolda mühim vazifelerdendir. Eski ve yeni tüm vazifeleri seferber etmek, gerek teknolojik gerekse birinci elden işi yürütmek ve karınca misali de olsa tarafımızı belli etmek gerektir.

3. Şehir Şehir Davetçi Dolaştırmak

İslam aleminin saygı duyduğu kitlelere hitap eden, dinlenildiğinde yüzümüzde tebessüm ve iştiyak uyandıran tebliğciler köy köy, ilçe ilçe, şehir şehir ve hatta ülke ülke dolaştırılıp bu güzel davayı kalplerde yeniden yeşertebilirler.

4. Cihat ve Şehadet Konusunda Açık Oturumlar Yapmak

En büyük sorunlarımızdan biri kelimelerin karşılıklarını tam bilmiyor oluşumuz. İslam alemi başta olmak üzere cihat, şehadet ve hicret gibi kavramların ne demek olduğu konusunda belirli karışıklıklarımız var. Cihat ifadesinin sadece savaşmaktan ibaret olduğunu düşünülüyor. İslam devletlerine ve de bize düşen başlıca şeylerden biri de kavramları tam bilebilmemiz.

5. En Önemlisi Birlik Olmak

Gelin kardeşlerim, gelin tanış olalım birimizin canı yandığında diğerimiz “ah” desin. Gelin, bu yolda daima diri olalım, sahabelerin başlattığı bu hayran olunası davayı biz devam ettirelim. Allah’ın adı elbet her yere yayılacak ve elbet bu yol da dikenli olacak fakat kardeşler dikkat edelim ayağını seven gelmesin

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

2 yorum var.

  1. 1
  2. 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>