Haber

iPad Almak İçin Biriktirdiği Paraları Yıkılan Camiye Bağışladı

Teksaslı küçük bir çocuk olan Jack Swanson, Paris saldırılarını takiben yaşadıkları yerdeki caminin yakılıp yıkılması sonucu biriktirdiği harçlığını bu camiye bağışladı ve cömert bir ‘teşekkür’ postası aldı.

jack1

Jack Swanson geçen hafta annesinden Pflugerville İslam Merkezi’nin yıkıldığını öğrendi. Duyduklarına üzülen küçük çocuk kumbarasını boşalttı ve tüm biriktirdiğini camiye bağışladı.

129 kişinin öldürüldüğü Paris saldırısından sonra Amerika’da birçok caminin yakılıp yıkıldığı haberleri gelmişti.

Faisal Naeem, Pflurge camisi yönetim üyesi, Jack’in jestinden memnuniyetini dile getirirken ”20 dolar ama Jack’in biriktirdiği kuruşlar benim ve topluluğumuz için 20 milyon dolardan daha değerlidir.” dedi.

thanks to jack

Kendisine bir iPad hediye edildi ve içerisinde şu not yazıyordu: ‘‘Sevgili Jack, bir iPad alabilmek için kumbaranda 20 dolar biriktirmiştin. Fakat sonra yerel caminin yıkılması sonucu, güzel gönlün ve cömertliğinle bu 20 dolarını camiye bağışladın. Samimi teşekkürlerimizle, bu iPad’in tadını çıkar :)”

Sevgilerle, Amerikan Müslüman Topluluğu

Jack

 

Kaynak:  telegraph.co.uk sitesinden alınarak Suffagâh ekibi tarafından suffagâh.com için Türkçeye çevrilmiştir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>