İlham Dizisinden İlham Aldı, Müslüman Oldu!


0

Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem‘in mübarek yaşantılarından esinlenerek hazırlanan mini İslami dizi ‘İlham’ı izleyen genç kadın Müslüman oldu.

Dizinin başrol oyuncusu Mohamed Zeyara’nın Facebook hesabından paylaştığı videoda İlham dizisinin onu nasıl etkilediğinden söz eden Sunny isimli genç kadın şu sözlere yer verdi:

Merhaba ben Sunny, sizinle İlham serisinin bana nasıl ilham verdiğine dair düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Tüm hayatım boyunca araştırdım, büyük boşluğumu doldurmak için araştırdım durdum. Bunu kalbimden hissetmeye başlamıştım. Çok farklı dinler ve felsefelerle ilgili araştırmalar yaptım. Günahlarla bu boşluğu doldurmaya çalışmıştım. Hiçbir şey bunu düzeltmedi. Hiçbir şey doğru gelmiyordu. Ne olursa olsun karanlık hep oradaydı. Geçen yıl, İslam’la tanıştığımda, çalıştım, araştırdım, bu dinle ilgili daha çok şey bilmek istiyordum. Ve İslam’la ilgili sahip olduğum her sorumun mantıklı bir cevabı karşıma çıkıyordu. Hepsi gayet mantıklıydı. Bu yolun benim için doğru yol olduğundan emin olmak istiyordum. Ve bunun doğruluğunu İlham serisini izlediğim zaman anladım. Her bölüm bana genişlik veriyordu, Peygamber (sallallahu aleyhi ve sellem)’in nasıl yaşadığını anlamama, O’nun davranışlarını, hareketlerini ve sözlerini nasıl modern hayata uygulayacağımızı anlamama yardımcı oldu. Dizi bana nasıl sevileceğini, nasıl güvenileceğini, Peygamber (sallalahu aleyhi ve sellem)’in merhamet ve anlayışını gösterdi ve bu dinin ne kadar mükemmel olduğunu görmeme yardım etti. İlham dizisi harika, ve beşinci bölümden sonra ben çoktan İslam’ın benim için doğru yol olduğuna karar vermiştim.Ve hemen sonrasında şehadet getirdim. Hayatımın en iyi kararıydı. İlham’ı izlemeyi bitirdim, her bölüm harikaydı. İslam’a giden yolda ve onun ne kadar mükemmel olduğunu anlamamda bir vasiyet gibiydi. Ve hissettiğim karanlık, boşluk gitti. Hepsi gitti. Bunlara sahip değilim artık. İslam’ı kabul ettikten sonra, kendimi hiç bu kadar memnun, mutlu ve güvende hissetmemiştim. Elhamdulillah. İlham dizisini yaptığınız için teşekkür ediyorum. Umarım daha fazlası da gelir.

Rabbimiz şehadetini kabul buyursun.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı