Haber

Hindu Çift, Bebeklerine Müslüman Kahramanın İsmini Verdi

yunus-hindu-cift-musluman-kahraman

Bu, Chennai/Hindistan’daki sel felaketinin sebep olduğu tüm tahribat ve yıkımın arasında Hindistanlı çiftin ölümle yüzleştiği anda onları kurtaran Müslüman bir kahramanın hikayesidir.

Hamileliğin son dönemlerinde olan Chitra ve eşi Mohan sadece sel sularının yükselmesini izleyebilmiş ve hayatlarından vazgeçip kaderlerine razı olmuşlardı. Komşuları evlerini terk etmiş ve devletin kurtarma timi onların bulunduğu bölgeye henüz yetişememişti.

Onların süprizi, 26 yasındaki Müslüman Mohamed Yunus isimli iş adamının bir bot ve yanındaki arkadaşlarıyla görünmesi ve sel yüzünden sıkıntıda kalan insanları arıyor olmasıydı. O, 4 tane bot kiralamış ve kendi parasıyla arama ve kurtarma çalışmalarına başlamıştı.

Kurtarma çalışmalarıyla ilgili Yunus, The Times of India’ya konuştu: “Ben Nungambakkam’dan geliyorum ve 2 Aralık gecesi bazı şeylerin doğru olmadığının farkına vardım ve en çok zarar gören alanlardan biri olan Urapakkam bölgesindeki arkadaşlarıma yardım etmeyi düşündüm.”

Yunus ve takımı onları güverteye aldı ve güvenli bir şekilde ulaştırdı. “Tüm başarı, takımıma ,arkadaşlarıma ve Beşant Nagar sahilindeki balıkçılara gitmeli”

Hikaye burada bitmedi. Yunus birkaç gün sonra çiftin yeni doğan çocuklarına kahramanları olduğundan dolayı “Yunus” ismini vermeyi kararlaştırdıklarını ileten bir mesaj aldı. Yunus Müslüman bir peygamberin ismidir- İngilizce’de Jonah olarak bilinir.

Yunus, bebeği yakında ziyaret etmeyi düşündüğünü ve eğitim masraflarını ödeyeceğini söylüyor: “Konu çocuk olunca, tabi ki ben onları yakında ziyaret edeceğim. Onlara, çocuklarının tüm eğitim masraflarını karşılayacağımı söylemeyi çok isterim”

 

Kaynak:  ilmfeed.com sitesinden alınarak Suffagâh ekibi tarafından suffagâh.com için Türkçeye çevrilmiştir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>