“Haydi Çocuklar Camiye” yarın başlıyor.


0

HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE-3 BAŞLIYOR

  • YARIYIL TATİLİNDE ÇOCUKLARI ANNE VE BABALARIYLA CAMİYE ÇAĞIRAN YARIŞMAYA BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR
  • ÇOCUKLARA CAMİYİ VE NAMAZI SEVDİRMEK AMACIYLA BU YIL ÜÇÜNCÜSÜ DÜZENLENEN ETKİNLİKLER, 20 OCAK’TA SABAH NAMAZIYLA BAŞLAYACAK

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından yarıyıl tatilinde düzenlenecek “Haydi Çocuklar Camiye-3” etkinliğinin kayıtları devam ediyor.

Belirlenen camilerde 20 Ocak 2020 Pazartesi Sabah Namazıyla başlayacak yarışmaya www.haydicocuklarcamiye.com adresinden binlerce kayıt yapıldı.

Geçen yıllardaki gibi bu sene de yarıyıl tatilinde çocukları anne ve babalarıyla birlikte camilere davet eden projeye kayıt olunabilecek cami sayısı bini geçti.

Çocuklara camiyi ve namazı sevdirmek amacıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen proje 6-9 ve 10-13 yaş arası çocuklar katılabiliyor.

Namazını Camide Kılanlara Hediye Verilecek

Haydi Çocuklar Camiye etkinliklerine katılan çocuklar, camide cemaatle kıldıkları namazlara ve ezberledikleri sure ve dualara göre puan toplayacak.

Cami görevlileri, proje görevlileri, çocuklar ve aileleri arasında güzel bir etkileşime vesile olacak etkinlikler neticesinde çocuklara kazandıkları puanlara göre çeşitli hediyeler verilecek.

Toplumun geniş bir kesimi tarafından benimsenen ve büyük ilgi gören proje sayesinde namazlarını camide kılan çocuklar Yaratıcı’nın sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmaya çalışacak.

20 Ocakta Sabah Namazıyla başlayacak

Camide cemaatle namaz kılmayı çocuklara sevdirmek için 11 gün boyunca devam edecek etkinlikler, 20 Ocak 2020 Pazartesi günü sabah namazıyla başlayacak

Yarışmaya A Kategorisinde 6, 7, 8 ve 9 yaşındaki (doğum tarihi 1 Ocak 2010 ile 31 Aralık 2013 arası) ve B Kategorisinde 10, 11, 12, 13 yaşındaki (doğum tarihi 1 Ocak 2006 ile 31 Aralık 2009 arası) çocuklar katılabilecek.

Namaz vaktinde camide cemaatle namaz kılarak ve her kategori için belirlenen dua ve sureleri ezberleyen çocuklar puan kazanacak.

Dereceye giren katılımcılara, Haydi Çocuklar Camiye İl Proje Paydaşları tarafından hediyeler takdim edilecek.

Haydi Çocuklar Camiye Projesi Hakkında

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından geçtiğimiz yıllarda İstanbul’daki birkaç camide başlatılan Haydi Çocuklar Camiye Projesiyle, çocuklara camiyi ve namazı sevdirmek amaçlandı.

Yarışma, Türkiye’nin bir çok şehrindeki paydaş derneklerin belirlediği Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı cami ve mescitlerde uygulandı.

Bu yıl “Haydi Çocuklar Camiye-3” olarak yarıyıl tatilinde çocukların camiye davet edileceği proje kapsamında ayrıca, bayram ve kandil gibi özel günlerde de çocukların ebeveynleriyle birlikte camiye gelmesi teşvik ediliyor.

Salt bir yarışma olmayıp deneyimleme eksenli bir bilgi ve tecrübe edinme etkinliği olan Haydi Çocuklar Camiye projesi, iyi bir geleceğin güzel ahlaklı ve iç huzura sahip kişiler yetiştirmekle olacağına inancıyla düzenleniyor.

Server Gençlik Hakkında

Server Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla sosyal bilince sahip, maneviyatı yüksek gönüllü gençler tarafından 2016 yılında kuruldu.

Hedef kitlesini coğrafi sınırların, kan bağının ve dil birliğinin ötesinde, dünya üzerinde yaşayan 8 milyar insan olarak belirleyen Server Gençlik, gençlerin bedensel ve zihinsel olarak sağlıklı, zinde, ahlaklı, çevreye duyarlı, eğitimli, iç huzura ermiş bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmayı ve erdem sahibi bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına yardımcı olmayı hedefledi.

Server Gençlik, iç huzuru önemseyen, erdem sahibi, analitik düşünen bir toplum yapısının dünyayı daha yaşanılır kılacağına inandı.

Bu bağlamda, sosyal ilişkilerinde sevgiyi esas alan, okuyan, ilme önem veren, iyi niyetli, dürüst ve sağduyulu bireylerin yetişmesine katkıda bulunmak öncelikli hedef olarak belirlendi.

Haydi Çocuklar Camiye

https://haydicocuklarcamiye.com/


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

0 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı