Haram Olduğunu Biliyorum, Ama Onu Çok Seviyorum!


2

Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu,

Bu yazı hanımlara ithafen yazılmış olsa da erkek ve hanım kardeşlerim sizden ricam sonuna kadar okumanızdır.

Sevgili kardeşim, bir Müslüman hanım sadece evleneceği dindar eşine sevgisini sunmalıdır. O Allah’a yakınlaştıkça, hanımı onu daha çok sevmelidir.

Peki ya sen? Sen onu niçin seviyorsun? Tatlı aşk sözleri için mi? Hiç şüphen olmasın ki bunlar şeytanın fısıltılarından başka bir şey değildir. Sana evlenme sözü verdiği için mi? Eğer gerçek bir erkekse ve seni gerçekten istiyorsa evine gelmeli, seni velinden istemelidir, sana yaklaşmamalıdır.

Hiç kendine sordun mu acaba seni gerçekten mi seviyor? Eğer gerçekten sevseydi, seni cehennemle yüz yüze getirmezdi. Gerçek aşk evlilik ile gelen helalinle birlikte Cennet’te olmak için dua etmektedir.

Sevgilinle geçirdiğin binlerce dakika, Allah’ın adı ile helalin olan eşinle geçirdiğin bir saniyeden daha kıymetli olabilir mi? Ona bu ihaneti yapmaya nasıl gönlün elveriyor? İstemez misin gözlerinin içine sevgiyle bakan ilk ve son erkek eşin olsun?

Hiç düşündün mü o sevdiğini sandığın adam kendi kardeşi, ablası için bunu ister miydi? Gerçek bir erkek nasıl mahremini kıskanır ise senin de birilerinin kardeşi/kızı olduğunu düşünerek sana yaklaşmazdı. Eğer kardeşinin sevgilisi olmasını kıskanmıyor ise onun ne kadar değersiz olduğunu görebilirsin. Peki kendi kardeşini kıskanıp da seninle olmakta hiçbir sakınca görmeyen bir erkeğin gözündeki değerini hiç düşündün mü?

Sevgili kardeşim, o adam bu dünyada seni ne kadar çok severse sevsin, ahirette senden binlerce kez nefret edecek ve hiç tanımamış olmayı dileyecektir.

Evet senden nefret edecektir. Bu ilişki için seni suçlayacak ve Allah’a onun yerine seni ateşe atması için yalvaracaktır!

‘O gün Allah’a karşı gelmekten sakınanlar dışında, dost olanlar birbirine düşman olurlar.’

Kur’an-ı Kerim, Zuhruf Suresi, 67. Ayet Meali

Böyle bir aşkı mı istiyorsun? Dünyada şeytanın fitnesi ile hissettiğin geçici bir heves olup, ahirette nefrete dönüşecek bir aşkı(!) mı?

Allah’ı seviyor musun kardeşim? Çünkü bir mü’min’in kalbinde iki aşk aynı anda bulunamaz: Allah aşkı ve haram aşk.

Sevgili kardeşim, çok geç olmadan uyan! Hala bir şeyleri düzeltmek için vaktin var. Bu haram ilişkiyi hemen kesip at! Allah için bırak. Allah’ın sana tahmin edemeyeceğin ölçüde vereceği mükafatı düşün. Yarını bekleme, belki de yarın hiç olmaz!

Kaynak:  womeninislam1.com sitesinden alınarak Suffagâh ekibi tarafından suffagâh.com için Türkçeye çevrilmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

32 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Iyi hos mummin kardsm guzel yazmssnda heralde sen asik olmadin yada suan bekarsn 🙂 dini cerceveler icinde ask kotu diil ki bak su sitenin reklamina bak :)) tum gunahlarinz bitti milletn gunahimi kaldi 🙂

  1. GooS3
   Aşık olunca dokunmak zorunda değilsin. Dokunmadan da aşkı yaşayabilir ve evlenebilirsin.
   Reklam konusuna gelince. Bu siteyi ziyaret ettiğin cihaz ile en son/çok hangi siteleri ziyaret ediyorsan onların reklamları çıkar. Vesselâm..

   1. Ya bende içimden bu site de sac dokulmesini gideren sampuan reklamı neden çıkıyor diye düşünüp duruyordum ??

  2. Kardeşim benim reklamlar lacoste ve finansal yatırımlar üzerine görünüyor arkadaşında bahsettiği gibi ziyaret ettiğin sitelere göre reklamlar çıkıyor.

  3. Kardeşim illaki dunyalık birine mi aşık olmalı insan ve dini açıdan aşk nasıl helal olur onu Rabbinden hayırlı bir şekilde isteyerek bakın dinde aşk mübahtır çünkü insanın nefsi olduğu için insan oğlu bunu kontrol edemediği için sakınca yoktur buda rabbimizin bize gösterdiği merhamettir.demekki rabbimiz önceden bizim nefsimize müdahale edemediğimizi bildiği için bunu mübah kılmıştır illaki birini seveceksen ve aşık olacaksan böyle merhametli bir yaratıcı ve şefkatli elçisine aşık olabilirsin dunyalık aşka engel olamıyorsanız helal bir yoldan ve sabırla isteyin ve hemen geçiktirmeden gidip ailesinden isteyin inşaallah Zamir merceğe ulaşmıştır esselamun aleyküm kardesım

 2. GooS3.
  Yazdığın yorum aklının tercümanlığında değil de sanki nefsinin kılavuzluğunda yazılmış. Bizlere unuttuklarımızı hatırlatmalarıda çok güzel. Bence siz kendinize bir bakın…

 3. Selamunaleykum,

  Paylasiminiz icin Allah razi olsun. Ingilizcesine ulasmak icin kaynak gösterdiginiz siteye girdim, ve malesef bulamadim. Yardimci olursaniz sevinirim.

  Allah razi olsun simdiden. Tesekkürler

 4. Bir kişiyi tanımadan nasıl evlenebilirsin ? flört etmeden o kişiyi nasıl tanıyabilirsin ? Birbiriniz hiç tanımadan direk eve gelip veliden istenmesi ne kadar doğru ?

  1. You tube’dam nouman ali khan- sevgili olmak haram ise nasıl evleneceğiz videosunu tavsiye ederim.

 5. “bir Müslüman hanım sadece evleneceği dindar eşine sevgisini sunmalıdır. O Allah’a yakınlaştıkça, hanımı onu daha çok sevmelidir.” cümlesi tamamen yanlış… hanım kelimesine orada hiç gerek yok. Allah müslümanlara emirleri kadınlar şunu yapsın erkekler siz biraz daha gevşek davranabilirsiniz şeklinde indirmemiştir. önce bu cinsiyetçi kafalardan kurtulun sonra sorunlar yavaş yavaş hallolur.. allah doğru yoldan ayırmasın…

 6. Allah razı olsun
  Gerçek anlamda nasihat isteyen uysun ki ahirette uyaran olmadı yada okumadık denmesin
  Allah c.c aklı niye vermiş?
  düşünmek için ve doğrusu olana karar verip uygulamak için
  nefis ve isteklere göre karar verilmesi için değil
  sadece doğrusu olan için verilmiştir akıl denilen niymet.
  Yarın hesap gününde tartınızın hangi tarafı ağır basmasını istiyorsanız o tarafa doğru bu dünyada ağırlığınızı verin yoksa vay halinize ve tabiki bizimde
  Ahir zamanin fitnelerin en büyüğü zatrn şehvetten olacakmış
  kendine hakim ola bilene ne mutlu
  hakim olamayanın vay haline
  geç olmadan siz kendinizi tartın ve biçin.

 7. Ben 2 ay once face uzerinden bi genchle tanistim.. Tanishtigim zmnlarda Islami ogrenmeye yeni bashliodum..Shimdi onunla yine konusuyoruz ama sevgili gibi. O Turkiyede ben Avrupada. Kendisi musluman Islami sunnetleri yasamaya chalisiyo ama eksiklik var bence benimle ciddi iliski yasadigini soyluo sevio ama tel bazi konular istio.. soyleyemiom afedersiniz. Ama samimi olduguna inaniyorum.Acaba nefsinemi uymush yoksa yanlish biri kafam karisik..

  1. Bende bu durumdayım, eğer cevabimi göruyorsan soyler misin şimdi o kişyle ilişki durumunuz nasıl?

 8. İyi Güzel demişsiniz. Lakin insan insanı tanımadan nasıl evlenebilir ? Bu devirde görücü usülü ile bile çok tehlikeli insanlara denk gelebiliyoruz. Sonra boşanmalar,ortada kalan çocuklar. Peki bunun hesabını kime nasıl vereceğiz? Nizami ölçüde herkesin sevgilisi olabilmeli. Manavdan meyve mi alıyoruz?

  1. nizami ölçüde? kime göre neye göre? ölçü Kur’an ve sünnet. ben ikisinde de sevgilim olması gerektiğiyle ilgili birşeyler görmedim,okumadim. evlenmeye niyetlendigin kişi ile görüşmek tabi ki meşru kılınmış. ama bazı şartlar dahilinde.kadinin ve erkeğin fıtratına uygun olan da bu. gerisi nefis ve şeytanın fısıltıları

 9. kur’ana ve sünnete tam anlamıyla uymamak için elimizde gelen her şeyi yapıyoruz ya..biz ne kadar doğruyuz ki doğru insanları arıyoruz veya biz o doğru insanları hak edebiliyormuyuz bence biz doğru olsak Allah(celle celaluhu) bizi doğru insanlarla muhabbet ettirir..islama uygun olmayan bir şeyi doğruymuş gibi yapmanın bir anlamı yok..flört diye bir şey dinimizde yok, olduğuna inananlar ise kendini kandırıyor..

 10. Sende gör tanı tanışda tanışmak illede dokunmak mıdr öpmeden dokunmadan el ele saatleri geçirmeden tanıyamayan tanışamayan bir millet olduk rabbim sonumuzu hayırlı etsin harama yaklaşmadan helalinden yaşamamızı nasip etsin

 11. Buda erkeklere hitaben olsun!!!!!!

  Nedense böyle hallerin sonunda bayanlar tum sucu erkeğin üzerine cok rahat yıkabiliyor.

  Sevgili kardeşim, bir Müslüman ERKEK sadece evleneceği dindar eşine sevgisini sunmalıdır. O Allah’a yakınlaştıkça, hanımı onu daha çok sevmelidir.

  Peki ya sen? Sen onu niçin seviyorsun? Tatlı aşk sözleri için mi? Hiç şüphen olmasın ki bunlar şeytanın fısıltılarından başka bir şey değildir. Sana evlenme sözü verdiği için mi? Eğer gerçek bir KADINSA ve seni gerçekten istiyorsa evine gelmemeli, KENDISINI velisinden istetmelidir, sana yaklaşmamalıdır.

  Hiç kendine sordun mu acaba seni gerçekten mi seviyor? Eğer gerçekten sevseydi, seni cehennemle yüz yüze getirmezdi. Gerçek aşk evlilik ile gelen helalinle birlikte Cennet’te olmak için dua etmektedir.

  Sevgilinle geçirdiğin binlerce dakika, Allah’ın adı ile helalin olan eşinle geçirdiğin bir saniyeden daha kıymetli olabilir mi? Ona bu ihaneti yapmaya nasıl gönlün elveriyor? İstemez misin gözlerinin içine sevgiyle bakan ilk ve son KADIN eşin olsun?

  Hiç düşündün mü o sevdiğini sandığın KADIN kendi esi için bunu ister miydi? Gerçek bir KADIN nasıl mahremini kıskanır ise senin de birilerinin eşi olacağıni düşünerek sana yaklaşmazdı. Eğer eşini kıskanmıyor ise onun ne kadar değersiz olduğunu görebilirsin. Peki kendi eşini kıskanıp da seninle olmakta hiçbir sakınca görmeyen bir kadının gözündeki değerini hiç düşündün mü?

  Sevgili kardeşim, o KADIN bu dünyada seni ne kadar çok severse sevsin, ahirette senden binlerce kez nefret edecek ve hiç tanımamış olmayı dileyecektir.

  Evet senden nefret edecektir. Bu ilişki için seni suçlayacak ve Allah’a onun yerine seni ateşe atması için yalvaracaktır!

  ‘O gün Allah’a karşı gelmekten sakınanlar dışında, dost olanlar birbirine düşman olurlar.’

  Kur’an-ı Kerim, Zuhruf Suresi, 67. Ayet Meali

  Böyle bir aşkı mı istiyorsun? Dünyada şeytanın fitnesi ile hissettiğin geçici bir heves olup, ahirette nefrete dönüşecek bir aşkı(!) mı?

  Allah’ı seviyor musun kardeşim? Çünkü bir mü’min’in kalbinde iki aşk aynı anda bulunamaz: Allah aşkı ve haram aşk.

  Sevgili kardeşim, çok geç olmadan uyan! Hala bir şeyleri düzeltmek için vaktin var. Bu haram ilişkiyi hemen kesip at! Allah için bırak. Allah’ın sana tahmin edemeyeceğin ölçüde vereceği mükafatı düşün. Yarını bekleme, belki de yarın hiç olmaz!

  1. İki sorum olacak. Birincisi; Siz hiç bir kızla konuştunuz mu görüştünüz mü ? Ve ikinci
   sorum ;Bir erkekle görüşmüş ama kesinlikle fiziksel temas kurmamış eli eline değmemiş derler yaa öyle bir kızla görüşmek istermiydiniz evlilik
   maksadıyla ? Bunu sorma sebebim erkeklerin mantıklarıyla ilgili yorum yapmak.

 12. Bi sey soracam arkadşlar acaba şimdi iliskiye giriyorsun ya hani ondan sonra gusül abdesti aliyorsun ya o abdesti alinca gunah sayilmiyor mu iliskoye girdigine ve sadece eşler için mi gecerli bu yani gusul abdesti evli olmayanlar haramlar için gecerli değil mi

  1. Gusül abdesti sadece cinsel ilişki için şart değil ki mesela sen hayiz veya adet gördüğün zaman zamanın dolunca gusül abdesti alman gerekir ayni şekilde rüyada ihtilam olan kişi de gusül abdesti almak zorunda sadece e cinsel ilişki için geçerli değil

  2. Helal olmayan her ilişki, haramdır. Gusûl abdesti almış olmak bunu değiştirmez. Gayrimeşru bir ilişki haramdır ve tövbe gerektirir.
   Gusüll abdesti almak, cinsel ilişki sonrasi cünüplükten çıkmak için alınır / alınması zorunludur.
   Aklınıza takılan kısımları, ilmihallerden arastirmanizi öneririm.

 13. Yazıda bir eksiklik var fakat ne olduğunu anlayamadım… Flört haram, ancak bir erkek ve bir kız birbirlerini tanıyabilmeli, tanımadan etmeden birbirleriyle nasıl mutlu olabilirler? Bunun yolunu da kişi belirler. Belki görücü usulü belki sevgili olarak… Sevgili olup birbirlerini doğru bir şekilde bekleyen tanıdıklarım var. Aralarında en uygun zamanda nişanlananlar ve evlenenler (uzun süredir de beraberler) ya da en uygun zamanda evliliğe adım atacak olanlar var. Görücü usulü konuşup iki ay ya da üç yıl sonra boşananlar da var. Tabiki tam tersi de söz konusu. Ben biriyle konuşurken sınırımı pekâlâ koruyabilirim. Eğer bu olgunluk yoksa niçin konuşayım? Sonuçta, mümin bir erkek veya kadın gönül eğlendirmek amacıyla birini tanımaya çalışmaz. Yani en önemli şey; doğru insanı bulabilmek. Sen doğru insanı bulamamışsan her şey islama göre dört dörtlük ilerlesin ne yazar? İşin başı da önemli elbet ama sonu da önemli sevgili yazar. Yazının hitabı liseliler diye düşünüyorum. Zira belli bir yaşa gelmiş mümin ve dindar gençler ciddi düşünürler. Onun dışındaki kesiminse hayat ideolojileri, hayata bakış açıları çok farklı. Müslüman ama mümin olmayan kesim bu yazıyı asla anlamayacaktır. (Okuyorlar mı o bile belli değil.) Çünkü okurken kendimi fıkıh kitabından alıntıları olan bir denemeyi okuyormuş gibi hissettim. Son olarak, insanların yorumlarına verilen cevaplardan da anlaşılıyor ki çoğu mümin kardeşimiz; agresif, mutsuz ve sinirli. Yalnızlıktan olsa gerek… 🙂 [buradan wp durumundan beni buraya sürükleyen arkadaşıma çok sevgiler]

 14. Benim sevgilim var ancak günahından dolayı tövbe etmek istiyorum evlenene kadar ara vermek istiyorum ama söyleyemiyorum çünkü kız kalp hastası ondan dolayı üzmek istemiyorum ne yapmalıyım

 15. Ben de aynı durumdayım erkek arkadaşım dün ayrılık fikrini sununca bile çok kötü oldu. Aslında kendisi günah boyutunu benden çok düşünüyordu ve aileme söyleyip ciddi boyuta taşımakta çok ısrar etti. Ama benim okulumun bitmesine 2 yıl var ve evliliğe hazır birisi değilim. Napcağımı bilemiyorum gerçekten:(

 16. Peki eşinizin size davranışları bir hayvandan farksizsa ve bu hayatı mecbur onunla birlikte yaşamak zorundaysan …. sırf bu yüzden hergun dua ediyorum nefsime uydurma haramı sevdirme diye…