Hanımını Kaybeden Bir Adamın Tüm Erkeklere Tavsiyesi


0

eşini kaybeden adam tüm evli erkeklere tavsiye

Humans of Pakistan sıradan Pakistanlı insanların hayat hikayelerini paylaşan bir Facebook sayfası. 27 yıllık evlilik yaşamı sonrası eşini kaybeden bu bey, kendi hikâyesini anlatırken tüm dünyadaki evli erkeklere bazı tavsiyelerde bulunuyor.

”Evliliğimiz 27 yıl ve 2 ay sürdü. Hastaydı. Jinekolog onun hayatını kurtarmak için elinden geleni yapıyordu. Fakat vakti gelmişti. Onunla birlikte iken fark etmemiştim ama gittiğinde tüm dünyam yıkıldı. Eşler kavga eder, her gün tartışır. Ben kendi akrabam olan erkeklerden hanımlarına çok kötü davrananlara şahit oldum. Ama ben yapmadım. Onu çok sevdim! Ne insanlık ne de dinimiz, erkeklere hanımlarına karşı kötü davranma hakkı veriyor.

Kur’an-ı Kerim’de de buyrulduğu gibi ‘Erkekler kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar’. Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem de para kazanan kadının çocuğuna yaptığı harcamaların çocuğuna bir sadaka olduğunu, çocuğunu emzirdiği takdirde eşinden onu yetiştirme ücretini dahi talep edebileceğini buyuruyor. Hâl böyle iken erkekler nasıl kadınlardan üstün olduğuna inanabilir ve onlara kötü davranabilir? Buna hakkımız yok. Yalnızım ama biliyorum ki eşim ahirette benimle birlikte olacak. Umuyorum ki benden râzıdır, her nerede ise. Ona elimden gelen en güzel şekilde davranmaya çalıştım. Onsuz çok yalnız hissediyorum.

Beyler, hanımlarınıza iyi davranın. Ona ne kadar bağlı olduğunuzu, yokluğunda onu ne kadar özleyeceğinizi bilmiyorsunuz. Bugün ona bir kraliçe gibi davranın, hâlen imkânınız varken!”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
0
BAŞARILI

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. ya kadınlar erkeklerden üstün olmak isterlerse. bilmediği işlere karışırlarsa ne olacak. erkeğe hükmetmek isterse ne yapacağız?. bizleri canımızdan bezdirirlerse ne yapmak lazım?. bide bunların çaresini söylese.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı