Haber

Hamza Tzortzis’e Uygulanan Linç Girişimi! Yok Saymaya Karşı Cesur Bir Sahipleniş…

1. Ne Olmuştu ?

Yunan asıllı ve İngiltere’de ikamet eden bir akademisyen olan Hamza  Tzortzis, İslam’la şereflendikten sonra birçok kitap yazmış ve davetçi kimliğiyle, Türkiye’de de tanınan önemli bir şahsiyete dönüşmüştü.

“Hakikatin İzinde / Din, Bilim ve Ateizm” kitabı Timaş tarafından Türkçeye çevrilmiş ve yayın aşamasındaydı.

Kitabın Türkçeye çevrilmesini içine sindiremeyen bazı kesimler, Hamza Tzortzis’in bundan 5 yıl önce Boğaziçi Üniversitesi’nde verdiği bir konferansı gündeme getirerek, kara propaganda faaliyeti yürütmüştü.

Türkiye’de yayımlanan Şalom gazetesinin genel yayın yönetmeni İvo Molinas (siyonist gazeteci) tarafından atılan bir tweetle “Bu konuşmayı yapan kimdir?” diye kışkırtıcı bir soru sorulmuş ve Hamza Tzortzis hedef haline getirilmişti.

Bazı kesimlerin bu tepkisi karşısında aciz davranan Timaş Yayınevi, bahse konu olan  videoya atıfla kitabın yayınını durdurduklarını ilan etmişti.

2. Ekin Yayınları'ndan Hamza Tzortzis'e Destek

Öte yandan Ekin Yayınları, bir açıklama yaparak yazar ile dayanışma içerisinde olduklarını belirtmişti.  Bilal Tonyalı’nın çevirisiyle, geçtiğimiz haftalarda kitabı yayımladıklarını duyurdular. (Allah’a hamd olsun)

Ancak kitaba yönelik baskılar halen devam etmekte.

Bu yüzden biz de desteğimizi esirgemeyelim. Kitabı okuyup, çevremizdekilere önerelim. Ayrıca twitter üzerinden de #Hakikatinİzinde  etiketiyle paylaşım yapabilirsiniz.

Kaynaklar

https://www.haksozhaber.net

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

1 yorum var.

  1. 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>