Google Play Store’da En İyi 17 İslami Uygulama


0

1. Ezan Vakti Pro

Mobil dünyanın en çok kullanılan ve beğenilen Ezan programı… Bulunduğunuz şehre göre ayarlanabilen, Ezan vaktinde ve vakitten önce çalan alarm, hafızlardan dinleyebileceğiniz takipli Kuran-ı Kerim, birçok dilde meal seçeneği, meal fihristi, ayetin üzerine tıklandığında çıkan Elmalılı’nın tefsiri, nafile namazları, kuran okuma, sünnete uyma gibi günlük çetele ve Kuran-ı Kerim, Kütüb-i Sitte İlmihal (Ömer Nasuhi Bilmen) ve Risale-i Nur gibi zengin kütüphanesiyle dini yaşam yardımcısı ve uyarıcısı olarak adlandırabiliriz.
Yalnız Kuranı Kerim’de aynı ayetin tekrarlarına rastlayabilirsiniz, dikkat edin!

unnamed

2.Namaz Hocası|Mekteb-i Sûffa

Resimli namaz hocası uygulaması Mekteb-î Sûffa tarafından yapılmış bir uygulamadır. Uygulama dışında da Mekteb-i Sûffa web sitesinde namaz kılınışını anlatan resim ve video vardır. Uygulama içerisinde yer alan anlatımların bazıları:

5 vakit namaz, cenaze namazı, vitir namazı, korku namazı, yolculuk namazı, mescid namazı, yağmur namazı gibi birçok namazın kılınışı…

Bunun yanı sıra her namaz ile ilgili Hadis-i Şerifler ve sıkça sorulan sorular bölümleri de mevcuttur.

Namaz sûreleri, sesli namaz duaları arapçası, okunuşu ve meali ile birlikte namaz duaları, namaz tesbihatı da uygulama içerisinde yer almakla birlikte abdest nasıl alınır, gusül abdesti nasıl alınır, teyemmüm nasıl alınır gibi konuları da bulabilirsiniz.

unnamed

3.Diyanet Kitaplık

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bulunan meal, ilmihal, Peygamberimiz’in (sallallahu aleyhi ve sellem) hayatı, Riyazüs Salihin, dualar gibi kitapların mobil ortamda okurlarıyla ücretsiz olarak buluşabilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Kitaplar üzerinde notlar alabilir, istediğiniz metni kopyalayabilir, önemli sayfaları işaretleyebilirsiniz.

icon220x220

4.Muslim Kur'an-ı Kerim Ramadan

Kuran’ı Arapça’nın yanında çevirisiyle (Fransızca, İngilizce hatta açıklamasını ve mealini içerecek şekilde) birlikte okuyabilirsiniz. Çevrimdışı dinlemek için sûreleri indirmeniz gerekmektedir.

20’den fazla hafız olmasına rağmen Türk hafız veya okuyucu bulunmamaktadır.

mzl.qubtvyrc

5.Ayat Holy Quran

Kuranı Kerim metin araması, tecvid kurallarına göre renk özelliği, 20’den fazla dilde meali, birçok hafızdan sesli dinleme, 6 Arapça Tefsir, İngilizce ve Arapça dil seçeneği gibi birçok özelliği bulunan Kuranı Kerim uygulamasıdır.

Ayat Holy Quran

6.Memorize Quran

Kuranı kolayca ezberlemenize yardımcı olacak bir uygulamadır. Ayetin dinleyici tarafından tekrarlanması için okuma sonrası bekleme süresi vardır. Sheik Mishary Al-Afasy tarafından seslendirilir.

Sadece 30.cüz ücretsizdir, tam sürümü ücretlidir.

screen568x568 (2)

7.Hasenat Kuran Araştırma

ELMALILI Tefsiri,
1050 Sayfalık Recep Aykan konularına göre Kuran fihristi, sayfa üzerinde kelime seçip direk aramaya aktarma
10 meal ayrıca meal indirip programda kullanma imkanı (fazladan 9 Türkçe, 20 İngilizce, 4 Almanca meal).
Gelişmiş Arapça ve Türkçe arama, hatim okuma (3 ayrı okuyucudan) gibi özelliklere sahiptirler.

Eklemek istedikleri programlar;

Arapça-Türkçe Kuran sözlüğü,
Kelime meali olduğunu bildirmektedirler.

androidUst

8.Elmalılı Tefsiri

Hak Dini Kur’an Dili -Elmalılı Tefsiri- Özellikleri

-Tercümelerin mahiyeti, tefsir ve tevilin farkı gösterilmiştir.

– Ayetlerin iniş sebepleri yazılmış, aralarındaki münasebet mükemmel bir şekilde gösterilmiştir.

– Bu tefsiri hazırlarken birçok tefsirin yanındaki en ziyade Fahreddin Razı, Ebu Hayyan, Kazı Beyzavi ve Ebbussuud tefsirlerinden faydanılmıştır.Uygulamanın 2 yapımcısı vardır;

 • Ferhat Erbil Uygulaması Özellikleri

Son kaldığım yer özelliği vardır.

İnternet kullanımını gerektirmez.

unnamed

 • AkademiSoft Uygulaması Özellikleri

Eser kitap modunda hazırlanmış olup sonraki metinler sayfa sayfa geçişle gelmektedir.
Arama modülü vardır. Arayıp bulduğunuz kelimeyi renkli bir biçimde görebilirsiniz.
Son kalınan yere ayraç ekleyebilirsiniz

unnamed (1)

9.Fahreddin Razi Tefsiri

Program içerisinde Fahreddin Razi Hazretlerinin meşhûr 23 Ciltlik Tefsîr-i Kebîri Mefâtihu’l Gayb ya da kısa adıyla Fahreddin Razi tefsiri bulunmaktadır.

Fahreddin er-Râzî; kelâm, fıkıh, tefsir, Arap dili, felsefe, mantık, astronomi, tıp, matematik gibi çağının hemen bütün ilimlerini öğrenip bu alanlarda eser vermiş çok yönlü bir âlimdir.Kur’ân’ı tefsir ederken, döneminde mevcut bütün ilimlerden faydalanıp, ilmî tefsir hareketine öncülük yapmıştır.Tefsiri dirayet ve kelam ağırlıklı olup, kalpten ziyade aklı esas almıştır. Bu sebeple tekkenin ünlü ismi İbn-i Arabi tarafından tenkit edilmiştir.

Program özellikleri

Eser kitap modunda hazırlanmış olup sonraki metinler sayfa sayfa geçişle gelmektedir.

Arama modülü vardır.Arayıp bulduğunuz kelimeyi renkli bir biçimde görebilirsiniz.

Son kalınan yere ayraç ekleyebilirsiniz.

unnamed (2)

10.Tefsiru'l Munir

Tefsir günümüz insana hitap eden bir üslûpla kaleme alınmıştır.Kelime ve İbarelerin anlamı verilmiş, sonra sırasıyla âyetler arası ilişki, var ise nüzul sebebi, âyetlerin geniş bir şekilde tefsiri verilmiştir. Sonunda da maddeler halinde âyetlerden çıkan hüküm ve hikmetler sıralanmıştır. Tefsirde kullanılan bütün hadislerin ve rivâyetlerin sıhhat ve zayıflık dereceleri belirtilmiştir. Müfessirin aynı zamanda bir fıkıhçı olması, Kur’ân’dan çıkan gündelik hayata yönelik bütün fıkhî hükümlerin teferruatlı ve fıkıh mezheplerinin görüşleri çerçevesinde ele alınmasını sağlamıştır. Bu tefsiri diğer tefsirlerden ayıran bir başka özelliktir. Müfessir Taberî, İbni Kesir, Kurtubî, Râzî, Menar, Zemahşerî gibi güvenilir tefsirlerden alıntılar yapmıştır. Bu yönüyle hem rivâyet hem dirâyet tefsiridir.

Çevirmenler :
Dr. Ahmet Efe, Beşir Eryarsoy, Hamdi Arslan, Dr. Halil İbrahim Kutlay, Nurettin Yıldız.

tefsirul münir

11.Kütüb-i Sitte Hadis

Kur’an’ı Kerim’den sonra İslam’ın ana kaynakların ikincisi Hadis’tir. Hadis Peygamber Efendimiz’in(sav) sözü, fiili ve takriri(onay) olarak sadır olan her şeydir. İslam bilginlerinin hadis alanında sahih kabul ederek, itibar ettiği 6 sahih kitapta (Kütüb-i Sitte) yer alan hadislerin yer aldığı ana metinlere bağlı kalarak tercüme ve şerh edildiği 18 ciltlik dev bir kaynak eserdir.

Maalesef hadislerin arapça metinlerine yer verilmemiştir.

Bilinmesi gerekir ki Kütüb-i Sitte’de yer almayan hadisler zayıftır veyahut Kütüb-i Sitte’de bulunan her hadis sahihtir diyemeyiz. Kütüb-i Sitte’de yer alsa bile zayıf hadisler bulunabilmektedir.

kutubi-sitte

12.İslam Tarihi

Eserin diğerlerinden farkı ise konuların teferruatlı bir şekilde ele alınmasıdır. Yine eserde yer alan konular kaynakları ile birlikte verilmiştir. Tek bir mesele dahi kaynaksız değildir.

Şimdiye kadar alanında yazılmış eserlerin araştırılması ile oluşmuş muazzam bir eser olan program içerisinde 18 ciltlik İSLÂM TARİHİ bulunmaktadır.

Konulara kategori halinde erişerek aradığınız konuyu hemen bulabileceksiniz.

Son kalınan özelliği ile son kaldığınız yere tekrar dönebilirsiniz.

islam tarihi

13.Büyük İslam İlmihali (ÖNB)

Ömer Nasuhi Bilmen’in muhteşem eseri Büyük İslam İlmihali’dir.

Konulara göre arama özelliği vardır.

ilmihal

14.Sorularla İslamiyet

Güvenilir İslami kaynaklar ve sahasında uzman araştırmacılardan faydalanarak sorusu olan kişilere yardımcı olmaya çalışan bir uygulamadır.

ipad-0

15.Dua Ve Zikirler-Hısnul Müslim

Rasûlullah(sav)’in hayatında inşa edip günümüze kadar ehli sünnet hadis âlimlerince bize ulaştırılan sahih zikir ve duâlardır. Yer verilen hadislerin kaynaklarının zikredilmesiyle ayrı bir önem kazanmıştır. Arapça metinlerin Türkçe okunuşlarına yer vermekten, anlamı değiştiren hatalara yol açtığı gibi sebeplerle kaçınılmıştır.Arapça metnin harekeli olması ezber ve doğru telaffuz için kolaydır. İnternet kullanımı gerektirmez.

unnamed (3)

16.Dini Bilgi Yarışması

Skor bölümünde hem kendi yaptığınız testlerin puan ve tarih kayıtları hem de diğer bütün bu uygulamayı kullanan kullanıcıların puanlarını ve bu kişiler arasında kendi sıranızı öğrenebilirsiniz.

Bazen aynı sorular gelebilmektedir.

dini-bilgi-yarismasi-12503-4423

 

17.Uyandıran Alarm

Sabah namazına kalkmakta zorlanıyorsanız, alarmı kapatıyorum sonra uyuyakalıyorum diyorsanız sizin için hazırlanmış bir alarm!

Alarm ekranına gelen matematiksel işlemler, sayıları büyükten küçüğe sıralama gibi soruları cevaplamadığınız takdirde alarm kapanmaz.

İstediğiniz kadar alarm oluşturabilir, alarmın erteleme sürelerini belirleyebilirsiniz.

Telefonunuz sessizde olsa bile alarmınız çalışır.

uyandiran-alarm-22563f-w192


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
1
HARİKA
HAHA HAHA
1
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
1
BAŞARILI

13 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Neden Risale nur en üste olmalı HAYIR en üstte KURAN olmalı risaleleri senin benim gibi bir kul yazmış yazık

  1. risalei nuru kurandan üstün tutmuyoruz tabiki ezbere konusmayın bilip bilmeden de konusmayın senin benim gibi herhangi biri de yazmamis ayrıca adam.gibi araştır oku da ogren önce sonra konuş burda

   1. Helal olsun doğru söylemiş sin senin benim gibi birisi elbette değil Allah cc dostu Alim mübarek bir zat-ı Muhterem (Rahmetullah-i aleyh)

 2. risale i nur sanırım kuran dan daha önemli gibi davranıyorsunuz yazık risale i nur kadar kuran okumanız imanınıza vesile olurdu

  1. Risalei nur okuyanlar emin ol senden daha fazla Kur’an okuyolar bilen bilir. ne kadar çok ezbere konuşan insanlar var ya şuna bak

 3. Kuran Ezberleme programının ücretli olması sadece 30. cüzün ücretsiz olması. Çok kötü bir şey. Ancak belki oradan gelen gelir ile yine hayırlı işler yapacaklarsa kabul edilebilir.

 4. Bu listeyi yapan kişi 1. Sıradaki ezan vakti pro uygulamasının fetö ye ait olup bu uygulamayı indirenlerin telefonuna sızdığını böylece kişisel verilerin ele geçirildiğini bilmiyor olmalı.Lütfen araştırın görürsünüz.Sakın indirmeyin darbe girişiminden sonra bu uygulama deşifre olmuştu bilmeyenler indirmesin indirdiyse de silsin.

 5. Dinayet yazılmış yanlışlıkladır büyük ihtimalle alçaklık demek düzeltirseniz güzel olur

 6. Burada risale en üstte olsun diye bir şey söylenmemiş. Ilk sıralar da ve bu listede olmalı denmiş. Ben de risale ı nur okuyorum. Iman hakikatlerini vazih bir şekilde fehme takrib ederek anlatıyor. Böyle bir eser için böyle sözler sarf edilmesi bizim açımızdan bir şey farketmiyor amma şöyle bir durum var muhterem kardeşlerim. Tamam size muvafık olmayabilir vehayut öyle gözüküyor fakat bu ifadeleri bizim için değil sapkın kişiler için söylenmesi lazım. Risale i nur vatana aykırı mi? Hayır peki ya. Millet, tevhid , esma ı ilahiye? Vahdaniyet tecellileri? İslamiyetin yüksek hakikatleri? Bu zamanda nasıl gencligimizi koruyup hayırlı bir surette sarf etmeyi? Haşa hiç öyle bir durum söz konusu değil. Müellifi de öyle. Kimselerin sarık sarmaya cesaret edemediği,Kuran ogretmeye çekindiği zamanda Allah peygamber İman Kuran demiş ve başka bir şey dememis. Ayrıca hiçbir şekilde Kurana mani değil böyle( Kurana mani) düşünen varsa alsın okusun. Vaktim yok diyor ise hepsini soylemeyim Kuran in 40 vechile mucize olduğunu ve daha derin ilmî izahların bulunduğu 25. Sözü okuyabilirler. Binaenaleyh böyle ithamları lütfen yapmayiniz ve nesretmeyiniz. Biz İttihad ı İslam için mücadele bayrağı acmisiz ve bu uğur da şehid olmayı göze almışız. Hedefimiz programımız gayemiz maksadımız bunlar. Haliki Kainatı tanımak ve ona iman edip ibadet etmek. En büyük vazifemiz ihlasla çalışmak ve imanımızı kurtarıp başkalarının imanına da kuvvet vermek. Daha bahri umman kadar yazacaktım fakat artık maksadimizin anlaşıldıgini düşündüğümden kısa kesiyorum daha farklı sualleri olan açıp okuyabilir. Diyanet işleri ve diyanet vakfi basıyor temin edebilirsiniz

 7. Ben de ezan vakti pro icin feto diye biliyorum.hatta tlfnumda vardi sildim.burda tavsiye edildigini gorunce sasrdm acikcasi

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı