Aile, Doğa, Fotoğraf/Resim, Fotoğrafçılık, Sanat, Seyahat, Yaşam

Gezi Fotoğrafçılığı İçin Önemli Tavsiyeler

tripphoto

– Dünya’ya açılırken gözlerinizi açık ve kameranızı hazır tutun. Mimari, renkler ve dağlar; bunların hepsi bir mekanın duygusunu yansıtır.

– Nereye giderseniz gidin, fotoğraflarınıza yansıtabileceğiniz güzellikleri arayış içerisinde olun.

– Internet sizlere araştırma açısından çok büyük bir kaynak. Gideceğiniz yer hakkında bilgi edinin ve önceki fotoğraflarına bakın. İyi bir araştırma sizin vakit kazanmanıza yardımcı olacaktır.

– Kamera çantasına sığabilecek bir laptop taşıyın ve çekmeyi planladığınız yerler hakkında not   tutun. Çok fazla yerle uğraşırken unutmak kolaydır.

 

– KaybolmMakine Çantasıak insanlarla tanışmak için çok önemli bir fırsattır. Yol sormak için çekingen olmayın.

– Bir gezi için çantanızı hazırlarken, her parça için özellikle düşünün. En son ne zaman        kullandınız? Gerçekten ihtiyacınız var mı? Eğer cevaplar “uzun zaman” ve “hayır” ise yanınıza    almayın. Çokça ekipman ile dolup taşmak istemezsiniz.

– Yurt içinde ve dışında güvenlik görevlileriyle vesaire iyi geçinin. Onların işi zor, onlara karşı  sabırsız olmak sizin işinizi daha da zorlaştırır. – Pratik ve tecrübe herhangi bir şeyi iyi yapmak için çok önemlidir. Sürüşlerin, yarışların yapıldığı bir yere gidin. Belki de yakındaki bir otobana. Yol boyunca öğrenme süresince vakit kaybetmek istemezsiniz.

 

 

iStock_000014288827XSmall

– Yolda iken, arkadaşlarınızın önünde olmaya gayret edin. Böylelikle onların fotoğraflarını çekebilirsiniz. En önde gidin, ve arkanızı fotoğraflayın.

– İnsanları fotoğraflarken çekingen davranmayın. Giyinişleri ve davranışları sizin fotoğraflarınızın çekiliş zamanlarını ve çekiliş yerlerini açığa vurur.

– Hava durumunu önceden kontrol edin. Bu şekilde yağmurlu, güneşli ve bulutlu günler için önceden hazırlanmış olursunuz.

– Bir tripotunuz yoksa ve uzun pozlama yapmak istiyorsanız, kameranızı çantanızın üzerine koyun. Ceketinizi yastık haline getirin ve bunu kullanın. Her zaman destek için kullanabileceğiniz bir şey vardır.

– Gittiğiniz yerlerde belirgin nesneler belirleyin. Batan veya doğan güneşin önünde bir silüet gibi. Güneşin kendisini fotoğraflamak çok ışığı olduğundan zordur, önünde engelleyici bir şey olması gerek.

 

 

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>