Eğitim, İslam, Liste

Gençleri Umutlandıracak 6 Kitap Önerisi

Gençlerin mürebbi ihtiyacı daima gündemimizdir. Her kavme peygamber gönderilmesi de bu suretledir. Fiili olarak İslami hareketlere katılamayan gençler de kendini yetiştirebilirler elbette. Önerilen bu kitaplar gençlerin yol haritasını çizmek, onlara heyecan vermek, imanımızı diri tutmak ve ümitvar olmak içindir.

Unutma genç adam! Sen İslamı dert edinerek diğerlerinden en büyük farkını ortaya çıkardın!

1. Büyük Doğu Çağına Doğru - İhsan Şenocak

Ümmetin gençlerini daima dert eden İhsan Şenocak Hocamız yeniden dirilişin nasıl olacağını anlatıyor. Tekrar ilimde, sanatta, fikirde ve davada İslamı konuşmanın zaruriyetini anlıyoruz. Toplumun her kademesinde nasıl “Yalnız İslam” diyebilirizin anahtarı bu kitap. Necip Fazıl’ın Büyük Doğu düşüncesinin canlanışı…

2. İslamcı Gençliğin El Kitabı - Kadir Mısıroğlu

“Aziz Genç! Hayatta şu üç seçimi dikkatli yapmalısın: iş, eş ve dost. Bu seçimlerde hata edersen hem dünya ve hem de ahirette muhataralara maruz kalırsın.” diyen yazar gençlik için elzem olan meseleleri ilmik ilmik dokumuştur.

İlk görev itikad ve amel esaslarını öğrenmek sonra da bunlara uygun yaşamaktır!

3. Arş'ın Gölgesindeki Genç - Nureddin Yıldız

“Düşsen de yorulsan da devam et yoluna

Bak cennet var, Arş’ın gölgesi var en sonunda” diyor Nureddin Yıldız.

Halid bin Velid, Zeyd bin Sabit, İbni Ömer gibi büyük sahabilerin üstünlüklerini anlatan kitapta Müslüman genç kendini bulacaktır. Modern çağda nasıl müstakim olunur öğretisi ve ruhu veren bir kitaptır.

4. Dünya Bir İnkılap Bekliyor - Necip Fazıl Kısakürek

Necip Fazıl’ın 3 adet konferansını toplayan, hacim olarak küçük fakat gençlerin heyecanlanmasına vesile olacak tespitler okurun ruhuna hitap ediyor. Fikri dünyasını genişletmek o zamanın şartlarını bilmek isteyenler için faydalı bir kitap.

5. Hayat Felsefesi Yahud Yaşamak Sanatı - Kadir Mısıroğlu

Gençlerin fikri ve ameli hayatını düzene koyacak, yaşamına yön verecek muhtevada bir kitap. Erken yaşta kazanılması gereken seçim ve prensiplerin ana konular halinde anlaşılır olarak incelenmesi okurları için yaşam rehberi denilebilir.

6. Mağaradan Arş'a - Nureddin Yıldız

Ashab-ı Kehf’in hikayesinin anlatıldığı kitap Kehf Suresinin de anlaşılmasında yardımcı oluyor. Kuran-ı Hakim Ashab-ı Kehf’i  “Kalplerine bağ kurduk” (Kehf Suresi; 14) diyerek dile getiriyor. Modern dönemde mağaranın ve arşın neresi olduğunu anlatan kitap gençlerin heyecanını taze tutacak düzeydedir.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

8 yorum var.

 1. 1

  Kitapların ismi bile umutlandırıcı okuduktan sonra düşünemiyorum sabırsızlıkla okumayı bekliyorum.

 2. 2

  BAŞLIĞI GÖRÜNCE BEN DE UMUTLANDIM AMA YAZARLARDAN İKİSİNİ GÖRÜNCE ARTIK SİZİ DE TAKİP ETME KONUSUNDA TEREDDÜT ETTİM AÇIKÇASI. YILDIZ VE MISIROĞLU İSİMLİ ŞAHISLARIN KONUŞMALARI GENELDE ŞOV VE REYTİNG KAYGISI TAŞIYOR ONLARIN TEK AMACI AHİRETTE DEĞİL DÜNYADA TAHT KURMAK BENCE. KONUŞMALARININ DAYANAĞI SADECE KURAN VE SÜNNET OLMASI GEREKİRKEN ONLAR HADİS,FIKIK,ŞERİAT ADI ALTINDA FETVA VERİP DURUYORLAR. BANA KIZIP CEVAP VERMEDEN ÖNCE ALLAH RIZASI İÇİN Bİ İSTİHAREYE YATIN BU KİŞİLERLE MUHABBET HAYIRLI MI DİYE… ORDA CEVABI BULURSUNUZ…
  BU ALİM GÖRÜNÜMLÜ KİŞİLER KURANDA BİLE LANETLENMİŞ. SİZLER DE ALLAHIMA EMAMET OLUN….

  • 3

   Kardeş selamın aleyküm neden kızalım burası hocaları yatıştırma platformu değil. Ben bu kitapları okudum gerçekten umut vaadeden fikirlerim oluştu heyecan doldum.Nacizane tavsiyem hocaları araştırıken istihareden önce istişare etmen.Bunlar cami hocası da değil ilimleri takdir görmüş insanlar. Selametle

  • 4

   Benden önce size yanıt vermiş olan kardeslerimin söylediklerinin altına imza atıyorum.
   Hakkında ağza alınmayacak sözler sarfettigin halde Nureddin Yıldız hoca efendi yi Allah için sevenlerin seni ne kadar zarif bir şekilde uyardıklarını görünce inan çok mutlu oldum. Aynı zamanda senin içinde üzüldüm. Tüm derdi insanları Allah’a çağırmak olan bir hocaefendi hakkında kulaktan dolma aslı astarı olmayan sözler sarfettigin için sadece üzülüyorum.
   Allah’ım bizlere doğruyu yanlıştan ayıracak basiret ver.

 3. 5

  Selamün aleyküm Rabia kardeşim Aynı ismi taşıyoruz söylediğin hocalardan Nureddin Yıldız hoca nın videolarını dinleyip istifade etmeye çalışıyorum çok doğru ve isabetli konuşuyor konuşmasında şov yok tamamen Allah rızası var ha tanımıyorsan yeterince Bilgi sahibi değilsen yazma çünkü aldığın büyük vebal olur zannın kötüsü iyi değil hakka girer Allah’a sığın bunun için Allah bizi cehennem azabından korusun cennetine kabul etsin inşallah kardeşim Allah ümmetin derdini dert edinen Nureddin Yıldız hoca gibi alimlerden razı olsun inşallah

 4. 6
 5. 7

  Kitapların yazarları hepsi saygı değer insanlar onlardan Allah razı olsun. 6 kitap önerisi veriyorsunuz fakat Nurettin hoca ile kadir abimiz ağırlıklı gitmişsiniz, yani altı kitaptan farklı isimlerde görmek isterdim bu kadar sığ olmayın lütfen bu sancak altında çok kıymetli abilerimiz hocalarımız var nedir bu fanatiklik ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>