Eğitim, Haber, Kültür

Geleceğimize Bir Tuğla da Siz Koymak İster misiniz?

İnsanlığın ilerlemesinde eğitimin, eğitimde ise kitapların önemini hepimiz biliyoruz. Her medeniyet, varlığını kitaplara, okuyan ve kendini geliştiren insanlarına borçludur. 

Her ne kadar şu anda toplumumuzun kitaplarla arası pek de iyi olmasa da, biz müslümanların da, tarih sahnesinde ciddi bir iddiamızın bulunduğu asırlarda en göze çarpan özelliklerimizden biri kitaplara ve ilme verdiğimiz önem idi. 

Şüphesiz bu ilgi ve merak, bizlere gökten zembille inmedi. Çocukluğumuzdan, gençliğimizden itibaren her yanımızda içimize çektiğimiz kitap kokuları, ilim atmosferi bizi bu hale getirdi. Günümüzde ise, insanların zevk ve safahatlarına olan düşkünlükleri hat safhaya çıkmışken, doğrusu pek çok insan rahatını bozma fedakârlığını gösterip eline bir kitap alamıyor. Kitapla erken yaşta tanışan ve bir bağ geliştiren insanlar ise bu konuda çok daha şanslı oluyorlar. Medeniyetleri bir üst seviyeye taşıyanlar da genelde bu gençlerin arasında çıkıyor. İşte tam da bu yüzden bu gençleri üretmek için çaba sarfetmeli, buraya yatırım yapmalıyız.


Siz de bu gençliğin yetişmesine katkıda bulunun

Kayseri’de bulunan bir anadolu lisesinden yetkililer bizlerle iletişime  geçerek, okulları için bir kütüphane kurmak istediklerini ifade edip  yardımımızı talep ettiler. Bizler tek başımıza böyle bir imkana sahip  değiliz, fakat siz okurlarımıza durumu ileterek, birlik olup bu projeye  katkıda bulunabileceğimizi düşünüyoruz. Siz de bir hayra vesile olmak ve  geleceğimizin inşasına bir tuğla daha koymak isterseniz aşağıdaki  iletişim adresleri üzerinden okul yetkilileriyle iletişime geçebilir,  yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Yeni kitap satın alıp gönderebilir ya  da elinizde bulunan fazla kitapları seçerek göderebilirsiniz. Gerekli  detayları verilen adresler üzerinden öğrenebilirsiniz.

İletişim Adresleri

Tel: 0 352 791 20 11

E-posta: [email protected]

Okul İsmi: Münüş Faik Kesici Çok Programlı Anadolu Lisesi

Okul Adresi: Kale Mah. Selçuklu Cad. No. 8 Felahiye/KAYSERİ

Not:

PTT kargoya gidip kitap göndermek istediğinizi söylerseniz %50 indirimli olarak çok uygun fiyatlara gönderebilirsiniz.

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>