Gamze Özçelik Afrika’lı Çocuklar İçin Evini Sattı mı?


0

Yaptığı yardımlarla sık sık gündeme gelen ünlü oyuncu Gamze Özçelik için geçtiğimiz günlerde Afrikalı çocuklara yardım etmek adına 400 bin TL’lik evini sattığı iddia edilmişti. Özçelik, sosyal medya hesabından yapılan bu iddiaların doğru olmadığını açıkladı.

Gamze Özçelik’in sosyal medya hesabından paylaştığı yazısı şöyle:

“Selamun Aleykum canlar. Takip eden kardeşlerim bilirler ki, ‘Umuda Koşanlar Derneği’ olarak geçtiğimiz kurban bayramında Somali’de kurban kesimi ve dağıtımı gibi çeşitli organizasyonlarda bulunmak nasip olmuştu. Bir süredir basında ve sosyal medya da konuşulan ‘Servetini su kuyularına harcadı’ , ‘Afrika’lı çocuklar için evini sattı’ gibi haberlerin karşısında hakikat adına açıklama yapmam gereği duydum. Derneğimiz kurulduğu ilk günden bu yana, bağışçılarımızın desteği ile güzel işler başarmaya, elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Allah razı olsun baştan beri desteklerini esirgemediler. Haberler doğruluk taşımamaktadır! Malın ve mülkün, tüm övgülerin, güzel sözlerin ve güzel sıfatların sahibi Yüce Allah (C.C) iken, sadece manen ve bedenen elinden geleni yapmaya çalışan bir kul olarak riyadan, benlikten ve kibirden yine Mevla’mın merhametine sığınırım. İyi niyetli oldukları düşündüğüm, sevgili basın mensuplarından ricamdır; lütfen dernek faliyetlerimizle ilgili her türlü bilgi için çekinmeden dernek numaralarımızı arayın. Cümleten, yolumuzda dosdoğru ilerleyenlerden olmak duasıyla. Selametle kalın.”


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

9 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Her sene hac yapanlar beş yıldızlı otellerden kăbeyi izleyenler müslümanlık insanlık bu değil Gamze hanım her ne niyetle yapmışsa bizden daha iyi yaptı.

  2. Iyilik açıktanda yapılabilir . Gizlisi daha makbul.
    Hüsn-ü zanda bulunun. Ya hayır Konuşun yada susun.

  3. Neden aftikalı Türk çocukları yokmuydu nice yoksul var yinede Allah kabul etsin inşallah

  4. Allah razı olsun. Başkalarına örnek olabilmek adına açıklanması iyi olmuş. Ameller niyetlere göredir. Niyeti reklamsa reklam alır. Ama zannetmiyorum bu bayan çok değişti. Allah arttırsın hem parasını hem imanını