Aile, İslam, Kur’an ve Sünnet, Yaşam

Fıtratımızı Koruyabilmenin 10 Yolu

Şimdilerde peyda olan, git gide etrafımızı saran cinsiyetsizlik akımına karşı bilmemiz gereken birtakım hususlar var. Bu hususlara dikkat ettiğimiz takdirde başta imanımızı sonra da karakterimizi canlı tutabiliriz:

1. Yaratılışdaki Hikmet

Allah erkeği ve kadını kendi ilmindeki hikmetle yaratmıştır. O’nun yaratması hiçbir şekilde sorgulanamaz ve en güzel kabul edilir. Her insanı tam olması gereken haliyle yaratmıştır.

2. Lanet Sebebine Dikkat

Erkeğin kadına, kadının da erkeğe benzemeye çalışması lanet sebebidir. Bu, toplumda arttıkça Allah’ın yardımı ve rahmeti o topluluktan kalkar.

3. Cinsiyete Has Giyim

Erkek ve kadın, kendine has kıyafetleri giyinmelidir. Her ikisi için de darlık tehlikedir. Bedene yapışan giyim tarzı cinsiyeti etkiler.

4. Bir Cinsiyeti Öne Çıkarma Tehlikesi

Özellikle bir cinsin ön plana çıkarıldığı kuruluşlar ve organizasyonlar insanlığın geleceği için potansiyel risktir.

5. Allah'ın Koyduğu Düzene Uymak

Allah’ın erkek ve kadın için ayrı ve özel koyduğu kuralların uygulanmaması, fıtratın ve cinsiyetlerin bozulma sebebidir.

6. Ses Tonu

Erkeğin ve kadının, konuşma tarzı ve ses tonu cinsiyetini belli edecek şekilde farklı olmalıdır. Kişi, özel olarak inceltmeye veya kalınlaştırmaya çalışmamalıdır.

7. Mahremiyet

Mahremiyet eğitimi nesillerin orijinal kalması için farzdır.

8. Cinsiyet Sistemini Bozmamak

Cinsiyet sistemini bozan toplumların helak edildiği gerçeği bir an bile olsa akıldan çıkarılmamalıdır.

9. Tepki Göstermeliyiz

Müslümanlar, ahlaksız ve cinsiyet bozukluğunun reklam edildiği programlara, dizi ve filmlere tepki koymalı, izlememeli, gündeme almamalıdır.

10. Maneviyat Programlarına Odaklanmalı

Gençlik adı altında kurulmuş yapılar, çocukluktan itibaren yeni nesillerin cinsiyet eğitimini ve yetiştirilmesini ciddiye almalı, başkalarına bırakmayacak kadar meselenin idrakinde olmalıdır. Bu sebeple reklam kokan kültür ve sanat faaliyetlerinden çok, ahlak ve maneviyat programlarına odaklanmalıdır.

Kaynaklar

www.fikirnamedergi.com

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>