Anti-İslam, İslam

Filistinin Twitter Cephesi İsraili Neden Çıldırtıyor?

Filistini twit atarak mı kurtaracağız?  Sosyal medyada birlik olmamızın filistinli kardeşlerimize ne yararı var? Neden paylaşlaşıyoruz?  Filistini #hastagler  mi kurtaracak?

Son günlerde sosyal medyayla ilgili en sık duyduğumuz sorular bunlar, evet Filistin’in sadece twitlerle özgürlüğüne kavuşamayacağını bizler de biliyoruz  fakat günümüzde sosyal medyanın gücü hiç de yabana atılacak gibi değildir. 

Özellikle İsrail ve yandaşlarının bu denli korkup, çileden çıkıp, gece gündüz demeden ivedilikle filistinle ilgili görselleri sosyal mecralardan kaldırtması, konuyla ilgili paylaşım yapan basın mensupları ve aktivistlerin hesaplarını kapatması, Filistinle ilgili paylaşımların akışa girememesi gibi bir çok ihlalle karşı karşıya kalmamız, sosyal medyanın ne kadar büyük fırsat olduğunu bizlere kanıtlar nitelikte. Peki ya filistine karşı tek yürek olmuş dünyanın başka yerlerinde ki kardeşlerimizle sosyal medyada buluşup birlikte hareket etme imkanı, ya da arkalarında büyük kitleler olan sporcularımız ve sanatçılarımızın sosyal medya gönderileriyle çığ gibi büyüyen yardım organizasyonları, bunları önemsizleştirebilir miyiz?

Düşman okları şu anda sosyal medyayı gösteriyor, Özellikle Filistinde sosyal medya kullanıcılarını engellemeye yönelik çok daha fazla yaptırım uygulanıyor? Bu haber bunun en güncel kanıtı.

 bizler de elimizden geleni yaparak bu zulmü tüm dünyaya duyurmaya, İsrail ve yandaşlarına rahatsızlık vermeye devam etmeliyiz.

Yani kardeşler safları sıklaştıralım çünkü Malcolm X’in de dediği gibi;  eğer bir şeyi istiyorsak, biraz gürültü yapsak iyi olur!

Hesaplar Askıya Alındı, İçerikler Engellendi

186708191_528446638306675_4815902793118783516_n-673582815.jpg

Facebook, Twitter ve Instagram’dan İsrail sansürü

Hükümete bağlı basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, işgal altındaki Doğu Kudüs‘te yaşananlarla ilgili paylaşım yapılan hesapların yayın kriterlerine aykırı olduğu gerekçesiyle takibe alınması ve silinmesinin kınandığı kaydedildi.

Paylaşımlara yönelik takibin, İsrail güçlerinin, Kudüs‘teki ihlalleriyle eş zamanlı gerçekleştiğine dikkat çekilen açıklamada, bu durumun, söz konusu sosyal medya ağlarının “İsrail’in suç ortağı olduğunu gösterdiği” ifade edildi.

Facebook ve Twitter‘ın onlarca basın mensubu ve aktivistin hesabını kapattığı, Instagram‘ın da İsrail’in saldırılarıyla ilgili fotoğraf ve videoları sildiği aktarılan açıklamada, kapatılan hesapların yeniden açılması çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, bu ağlar, İsrail’in ırkçılık, nefret ve provokasyon dolu içeriklerine göz yuman bir çifte standart politikası izlemekle suçlandı.

Uluslararası insan hakları örgütlerinin, düşünce ve ifade özgürlüğü ihlalleri konusunda üzerine düşen sorumluluğu üstlenmesi ve Filistin’le ilgili dijital içeriklerin takibinin durdurulması istendi.

Söz konusu sosyal medya ağlarından konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.


Kaynaklar

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/gazze-hukumeti-facebook-twitter-ve-instagrami-filistinle-ilgili-paylasim-yapan-hesaplari-silmekle-sucladi-/2234784

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver

İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır.

Bu HTML etiketlerini ve özniteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>