Filistinin Twitter Cephesi İsraili Neden Çıldırtıyor?


0
1 Paylaşım

Filistini twit atarak mı kurtaracağız?  Sosyal medyada birlik olmamızın filistinli kardeşlerimize ne yararı var? Neden paylaşlaşıyoruz?  Filistini #hastagler  mi kurtaracak?

Son günlerde sosyal medyayla ilgili en sık duyduğumuz sorular bunlar, evet Filistin’in sadece twitlerle özgürlüğüne kavuşamayacağını bizler de biliyoruz  fakat günümüzde sosyal medyanın gücü hiç de yabana atılacak gibi değildir. 

Özellikle İsrail ve yandaşlarının bu denli korkup, çileden çıkıp, gece gündüz demeden ivedilikle filistinle ilgili görselleri sosyal mecralardan kaldırtması, konuyla ilgili paylaşım yapan basın mensupları ve aktivistlerin hesaplarını kapatması, Filistinle ilgili paylaşımların akışa girememesi gibi bir çok ihlalle karşı karşıya kalmamız, sosyal medyanın ne kadar büyük fırsat olduğunu bizlere kanıtlar nitelikte. Peki ya filistine karşı tek yürek olmuş dünyanın başka yerlerinde ki kardeşlerimizle sosyal medyada buluşup birlikte hareket etme imkanı, ya da arkalarında büyük kitleler olan sporcularımız ve sanatçılarımızın sosyal medya gönderileriyle çığ gibi büyüyen yardım organizasyonları, bunları önemsizleştirebilir miyiz?

Düşman okları şu anda sosyal medyayı gösteriyor, Özellikle Filistinde sosyal medya kullanıcılarını engellemeye yönelik çok daha fazla yaptırım uygulanıyor? Bu haber bunun en güncel kanıtı.

 bizler de elimizden geleni yaparak bu zulmü tüm dünyaya duyurmaya, İsrail ve yandaşlarına rahatsızlık vermeye devam etmeliyiz.

Yani kardeşler safları sıklaştıralım çünkü Malcolm X’in de dediği gibi;  eğer bir şeyi istiyorsak, biraz gürültü yapsak iyi olur!

Hesaplar Askıya Alındı, İçerikler Engellendi

186708191_528446638306675_4815902793118783516_n-673582815.jpg

Facebook, Twitter ve Instagram’dan İsrail sansürü

Hükümete bağlı basın ofisinden yapılan yazılı açıklamada, işgal altındaki Doğu Kudüs‘te yaşananlarla ilgili paylaşım yapılan hesapların yayın kriterlerine aykırı olduğu gerekçesiyle takibe alınması ve silinmesinin kınandığı kaydedildi.

Paylaşımlara yönelik takibin, İsrail güçlerinin, Kudüs‘teki ihlalleriyle eş zamanlı gerçekleştiğine dikkat çekilen açıklamada, bu durumun, söz konusu sosyal medya ağlarının “İsrail’in suç ortağı olduğunu gösterdiği” ifade edildi.

Facebook ve Twitter‘ın onlarca basın mensubu ve aktivistin hesabını kapattığı, Instagram‘ın da İsrail’in saldırılarıyla ilgili fotoğraf ve videoları sildiği aktarılan açıklamada, kapatılan hesapların yeniden açılması çağrısında bulunuldu.

Açıklamada, bu ağlar, İsrail’in ırkçılık, nefret ve provokasyon dolu içeriklerine göz yuman bir çifte standart politikası izlemekle suçlandı.

Uluslararası insan hakları örgütlerinin, düşünce ve ifade özgürlüğü ihlalleri konusunda üzerine düşen sorumluluğu üstlenmesi ve Filistin’le ilgili dijital içeriklerin takibinin durdurulması istendi.

Söz konusu sosyal medya ağlarından konuya ilişkin henüz açıklama yapılmadı.

Kaynaklar

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/gazze-hukumeti-facebook-twitter-ve-instagrami-filistinle-ilgili-paylasim-yapan-hesaplari-silmekle-sucladi-/2234784


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
1
BAŞARILI

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı