Filistin Temalı 5 Film


-1
2 Paylaşım, -1 Beğeni

Filistin 60’lı yıllardan bu yana İsrail işgali altında. Özellikle başkent Kudüs’ün işgali Müslümanların kanayan yarası haline geldi.  Ümmetin ortak meselesi ve davası oldu. Bu içerikte Filistin temasını işlemiş olan 5 filmi inceledik. 

Genel olarak Filistin davasının haklı mücadelesini konu alan bu 5 filmi siz sinema severlere sunuyoruz..

1. Cumartesi Avcısı

Bu filmde işgalci siyonizmin gelecek nesillerini eğitilmesini ve Filistin toprakları üzerinde pay iddia etmesinin haklılığı(!) anlatılmaktadır. Filmde yahudilerin kendi nesillerini nasıl hazırladıklarını görebilirsiniz.

2. İnşaallah

Bu Filmde Filistin’de gönüllü doktorluk yapan Fransız bir kadının gözünden ele alınan Filistin mücadelesi vardır. Doktor’a göre Filistin ve israil devleti beraberce yaşabilmelidir ancak ilerleyen zamanda görecektir ki iki toplum asla bir araya gelemeyecektir.

3. Omar

Omar Filistin’li bir gençtir ve Batı Şeria’da sevdiği bir kız vardır ve onunla bir gelecek hayali kurmaktadır. Bu yüzden onu görmek için Batı Şeria sınır duvarını aşmaktadır. Ancak Ömer duvarı her aştığında artık direnişçiye dönüşmekte ve işgalci rejime karşı harekete geçmeye başlamaktadır.

4. Kanarya

Mazlum Filistinli halkın kaderini tüm çıplaklığı ile gözler önüne seren bir filmdir. Filmde sürekli işgalci askerlerin baskıları ve tutuklamaları izleyiciye sunulmaktadır. Bir yandan da küçük bir çocuk ve sevimli mi sevimli kanaryası vardır peki insani hiçbir değer taşımayan ve silahlarla insanları katleden, bombalar yağdıran bir rejim karşısında küçük bir kanaryanın ne değeri olabilir ki?

5. Filistin'e Veda

Yahudilerin 1948’den bugüne Filistinlilere kendi topraklarında gerçekleştirdikleri zulmün başlangıc hikayesi. Yıl 1948. Yer, Filistin’in önemli sahil kenti Hayfa. Kendini halka adamış bir doktor, eşi ve küçük çocukları Ferhan. Dr. Said ve eşi, bir gün tren istasyonunda bir bombalama eylemine şahit olurlar. Eylemi gerçekleştiren, Said’in çocukluk arkadaşı ve Siyonist rejimin kuruluşunda etkin rol oynayacak olan Şimon’dur. Artık Filistinlilerin, öz vatanlarında parya muamelesine uğrayacakları dönem başlamıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

-1
2 Paylaşım, -1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

İLGİNÇ İLGİNÇ
0
İLGİNÇ
ÜZDÜ ÜZDÜ
0
ÜZDÜ
HARİKA HARİKA
0
HARİKA
HAHA HAHA
0
HAHA
AMAN ALLAH'IM AMAN ALLAH'IM
0
AMAN ALLAH'IM
BAŞARILI BAŞARILI
1
BAŞARILI

8 Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Ailecek izlenebilecek filmlerdir hepsi fakat bazı sahnelerde kan/şiddet unsurları bulunabileceği için çok küçük çocukların izlemesi uygun olmayabilir.

Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı