Suudi Arabistan’da Mütevazı Bir Şehir : Abha

Mekke ve Medine’ye  ev sahipliği yapan bu ülkede o topraklara uzak kalmış ama güzelliğini yitirmemiş mütevazı bir şehir daha var : Asir bölgesinin başkenti Abha… Kaynaklar Muhammet Mehmet Gül’ün Abha tanıtım yazısından esinlenilerek yazılmıştır. Yazı, Abha Uluslararası Türk Okulu’nun resmi sitesindedir.

İnternet Fıkhı Serisi 2: Müslümanın İnternetteki Sorumlulukları

Öğle namazının üç rekâtını abdestli, bir rekâtını abdestsiz kılmamız mümkün olmadığı yani tekbirden selama varıncaya kadar hepsinde abdestli olmamız gerektiği gibi Müslüman insanın da hayatı boyu Müslüman olarak kalması gerektiğini söylüyoruz. Haftanın iş günlerinde Müslüman, tatil günlerinde ‘özgür’ bir Müslüman olmaz. Ya da ramazanın ilk üç gününde oruç tutup kalan günlerde oruçlu olmamak kabul edilemez.

Sağlığınız İçin ‘Hayat Kurtaran 20 Tavsiye’

Bu yazımızda “Müslüman’ın Diyeti” kitabının yazarı Kemal Özer’in insan sağlığı için rehber olabilecek tavsiyelerini, yazarın kendi ifadeleri ile sizlere aktarıyoruz: “Kaliteli bir hayat, sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkündür. İnsanlar yediklerinin niteliğine değil de sadece hazza odaklandıkça sahte açlığın ağına düşüyorlar. (…) Oysa değiştirmek ve değişmek sanıldığı kadar zor değil. Allah (Celle Celâluhû), İnşirah

Hayatın 5 Tabakası

Bediüzzaman Said Nursi hazretleri Mektubat adlı eserinde hayatın 5 tabakadan oluştuğunu söyler ve bu tabakaların ne olduğunu açıklar. Biz de bu yazımızda Mektubat’ın ışığında bu tabakaların neler olduğundan ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Yeni ve ilginç bilgiler öğrenmeye hazır mısınız?

Bu Dünya Senin Kalbini Kırmak İçin Var [Hamza Yusuf]

Cennetteki Yaşamdan 7 Hadis-i Şerif

Cennette her iman eden kulun bildiği üzere sayısız nimet ve güzellikler vardır şüphesiz. Bu yazımızda hadislerde geçen cennetteki yaşamdan birkaç bilgiyi listeledik: