3 Maddeyle İnsan Vücuduna Tefekkür

Vücudumuzda tefekkür edilecek o kadar nimet var ki bunları saymakla bitirmek mümkün  olamaz. Biz de 3 maddeyle tefekkür edilecek bazı kısımlara değinelim.Hadi o zaman Bismillahirrahmanirrahim diyerek ilk adımı atalım  ve Subhanallah diyerek incelemeye başlayalım.

Faydalı ve Doğru Bir Yaşam İçin 15 Sıradışı Fikir

Herkesin kendine göre hayatını kolaylaştırma, düzene sokma ve güzel davranışlarla süsleme imkânı mutlaka vardır. Bunu yaparken aynı zamanda dünya düzenini yaşanabilir hale getirmeye de katkıda bulunmuş oluruz. ”Sıradışı Fikirler” hayatın içinde es geçtiğimiz gerçeklerle bizleri yüzleştiriyor..  Kaynaklar Sıradışı 202 Fikir – Alexander Winterman

Kendini Aramak Kitabından 10 Alıntı

İnsan başlangıç ve son arasında bu-ara-da seyrettiği, kendiyle başlayıp yine kendiyle bitirdiği hayat yolculuğunda kendi olmak, kendi kalmak, kendi ölmek için ne yapabilir? Kendilik’iyle sımsıkı bağlı bilgiye erişmek, edindiği bilgiyle eylemek onu nereye taşıyabilir. Vahşi kapitalist dünya; duyu, duygu, düşünceden mürekkep insanın hangi zaafları üzerine yükselir? Din,felsefe, bilim ve sanat insan olmaklık’a nerede, ne zaman

Ramazan Ayının 4 Farklı İnsan Tiplemesi

Orucun şekli ve tanımı tek olmasına rağmen, insanlarla birlikte oruç da insana kattığı lezzet de değişiyor. O halde bu maddelerden hangisi senin orucun seç bakalım.

Ânı Yaşayan Bir İnsan [Hamza Yusuf]

Bacakları Olmayan Hacı Tavaf Ediyor

Mutluluk Arayışı [Nouman Ali Khan]

Şu Çürümüş Kemikleri Kim Diriltecek?

İnsanın 3 Felaketi

Dünya doğal afetlerle sürekli yüz yüze. Bir deprem, yangın haberi duymak bize çok yabancı değil peki dünyanın küçük bir nüshası olan insan hangi afetlerle yüz yüze? Bu yazımızda Bediüzzaman’a (kuddise sirruhu) göre insanı felakete götüren 3 durumundan bahsedeceğiz. Sorunu bilmek çözümün ilk basamağıdır. Hep birlikte bu basamağa iman adımımız ile adım atalım inşallah.